Sajgon okładka

Średnia Ocena:


Sajgon

Trzecia książka ebook prozatorska słynnego poety i krytyka przynosi barwne obrazki z życia – kulturalnego i nie – dolnośląskiej prowincji, oglądanej oczyma paru bohaterów. W centrum akcji lokuje się szkoła w „Sajgonie” – noworudzkiej dzielnicy, której wszyscy wolą unikać.Maliszewski eksperymentuje z konwencją prozy dokumentu osobistego, bada różnorakie możliwości literatury tego rodzaju, rozciąga i zaciera granice pomiędzy fikcją a biografią.

Szczegóły
Tytuł Sajgon
Autor: Maliszewski Karol
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Biuro Literackie
Rok wydania: 2009
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Sajgon w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Sajgon PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • czarter z rio

    Kto lubi literaturkę lekką, łatwą, przewidywalną, nie ma tu czego szukać. Wchodzi się do labiryntu i błądzi po tych różnorakich fragmentach, lecz do czasu, gdy do czytelnika dochodzi przesłanie, idea. Jak to się zobaczy, to niespodziewanie robi sie tu przejrzyście, historie zaczynają płynąć ku sobie, zaczynają się zazębiać. Cała przyjemność po mojej stronie, ponieważ jakoś nudzę sie przy literaturze zbyt oczywistej. Myśle, że warto zapamiętać to nazwisko słynne do tej pory tylko z poezji.

  • olga

    Książka ebook ukazuje małomiasteczkową rzeczywistość widzianą oczami sfrustrowanego inteligenta. Twórca przeprowadza coś w rodzaju rozliczenia z przeszłością, ubarwiając je krytyką prowincjonalnych stosunków społecznych, w ponury sposób przedstawia kulisy żałosnych konkursów poetyckich szydząc z jurorów i poetów. Świat wg. Maliszewskiego jest depresyjny, pozbawiony wartości duchowych, zaludniony ćwierćinteligentami i degeneratami. Na szczęście, jego bohaterowie należą do ludzi światłych, widzących nędzę i upadek człowieczeństwa, są mądrzy i wrażliwi, a znają się na literaturze jak mało kto, co napawa optymizmem, chociaż wydaje się naiwne jak socrealistyczne produkcyjniaki. Warsztat pisarski Maliszewskiego jest przykładem rozmijania się teorii z praktyką: fabuła rwie się, brak jest wyraźnego zamysłu, kłuje w oczy nieudolność opisu, brak wyobraźni, widoczne szwy i łaty – co czyni z autora „Sajgonu” jednonogiego teoretyka skoku w dal, który wie jak, lecz nie potrafi.