Czytaj więcej:
Safa. Nie okaleczajcie mnie okładka

Średnia Ocena:Safa. Nie okaleczajcie mnie

Mała Safa pochodzi ze skrajnie biednej rodziny w Dżibuti. Wychowana w slumsie, została wybrana do roli małej Waris Dirie w ekranizacji światowego bestselleru "Kwiat pustyni". Dramatyczna scena brutalnego obrzezania dziewczynki doprowadza do łez ludzi w kinach na całym świecie. Lecz tak naprawdę Safa nie została obrzezana. Waris Dirie jest, więc tym bardziej przerażona, gdy dowiaduje się, że dziewczynka wkrótce ma być okaleczona i robi wszystko, by uchronić ją przed straszliwym losem. Gdy Waris Dirie pierwszy raz spotyka małą Safę ze slumsu w Dżibuti, powracają bolesne wspomnienia z jej swojego dzieciństwa. Lecz czuje również ulgę: dziewczynka, która ma zagrać w ekranizacji jej historii, "Kwiecie pustyni", jest jeszcze nietknięta. Tym większe jest przerażenie Waris, gdy dowiaduje się, że rodzice dziewczynki honorarium za jej udział w filmie chcą przeznaczyć właśnie na obrzezanie córki. Dla Waris to oczywiste: trzeba dziewczynkę za wszelką cenę uchronić przed okaleczeniem. Zawiera z rodzicami umowę: jej fundacja Kwiat Pustyni zadba o to, by Safa otrzymała wykształcenie i będzie wspierać jej bardzo biedną rodzinę aż do uzyskania przez dziewczynkę pełnoletniości. Cztery lata po ukończeniu pracy ponad filmem Waris odwiedza Safę i jej rodzinę w Dżibuti i stwierdza, że mimo umowy Safie stale grozi poważne niebezpieczeństwo. Po licznych bojach z jej rodziną i wielu perypetiach w Dżibuti i Europie Waris i jej zespół znajdują sposób, by ocalić nie tylko Safę, ale także tysiące innych niewinnych afrykańskich dziewczynek.

Szczegóły
Tytuł Safa. Nie okaleczajcie mnie
Autor: Dirie Waris
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Safa. Nie okaleczajcie mnie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Safa. Nie okaleczajcie mnie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Safa. Nie okaleczajcie mnie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Ewelina88

  Przeczytałam wszystkie książki tej autorki są godne polecenia szczególnie osobą, które chętnie poznają zwyczaje i tradycje w państwach afrykańskich.

 • Amira

  To już druga moja pozycja tej Autorki. Jasno ukazuje życie i zwyczaje zupełnie dla nas obce i trudne dla nas do zrozumienia. Warto przeczytać, jeśli pragniemy wyjść z naszego poukładanego światka.

 • Laura Rybak

  To co robi Waris Dirie jest niesamowite i warte docenienia. Jej książka ebook uświadamia, jak okrutna i silnie zakorzeniona może być tradycja w krajach afrykańskich. Warto sięgnąć, by poznać mentalność mieszkańców Afryki i jak bardzo jest ona niełatwa do zrozumienia dla nas, ludzi z innego kręgu kulturowego. Daje do myślenia.

 • Natalia Rytel

  Książkę "Kwiat pustyni" po raz pierwszy przeczytałam kilka lat temu. Piszę, że po raz pierwszy, ponieważ było też kilka kolejnych :-) Z tym większym zainteresowaniem zasiadłam do lektury "Safa. Nie okaleczajcie mnie". Lektura jest wzruszająca, lecz jednocześnie budująca, ponieważ pokazuje, że nie musimy pozostawać bezradni względem tak okrutnych działań. Polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!