Czytaj więcej:
Rzuć to i jedź, czyli Polki na krańcach świata okładka

Średnia Ocena:Rzuć to i jedź, czyli Polki na krańcach świata

Dziesięć kobiet. Dziesięć stron świata. Dziesięć niesamowitych historii, które wydarzyły się naprawdę. „Rzucić wszystko i wyjechać” – te słowa działają na wyobraźnię. Każdemu przynajmniej raz w życiu przeszły przez myśl. Ponieważ kto z nas nie ma czasem ochoty uciec i znaleźć się gdzieś bardzo daleko? Gdzieś, gdzie częściej świeci słońce, czas płynie spokojniej, a pracuje się po to, by żyć, a nie na odwrót. Nierealna wizja z kart kobiecych powieści? Bohaterki tej książki wcieliły ją w życie. Oto prawdziwe historie Polek, które odważyły się żyć inaczej. Wyjechały. Spakowały najistotniejsze rzeczy, a resztę sprzedały, rozdały albo po prostu zostawiły za sobą, razem z życiowym niespełnieniem. Niektóre przed czymś uciekły – samotnością, nieudanym związkiem, bezsensowną pracą, życiem w ciasnych ramach, w które próbowano je wtłaczać. Inne wyszły czemuś na spotkanie – miłości, pasji,  lepszemu, pełniejszemu życiu. Toskania, Egipt, Senegal,  Karaiby, Kolumbia, Kanada, Malediwy, Nepal, Australia, Arktyka i Antarktyka. Te miejsca nieustanny się ich świeżym domem. Tam zamieszkały, zakochały się, założyły rodzinę, znalazły pracę lub prowadzą swoje firmy. Zamieniły zasypane papierami biurka na luksusowy hotel na tropikalnej wyspie, na podbiegunową stację badawczą lub na szkołę włoskiej kuchni. Polskie zimy – na południowe słońce. Życie tak jak wszyscy – na niesamowitą historię. Nie bały się wyruszyć w świat po szczęście, nawet jeśli musiały zapłacić za nie wysoką cenę.

Szczegóły
Tytuł Rzuć to i jedź, czyli Polki na krańcach świata
Autor: Żelazowska Magdalena
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: National Geographic
Rok wydania: 2018

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Rzuć to i jedź, czyli Polki na krańcach świata pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Rzuć to i jedź, czyli Polki na krańcach świata Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Rzuć to i jedź, czyli Polki na krańcach świata PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • kinga_k

    Motywuje, inspiruje, wciąga i dodaje odwagi :) Jestem pełna podziwu dla bohaterek książki, które odważyły się na coś zupełnie innego, na przygody i nowe życie :) Wywiady są bardzo interesujące i info w nich zawarte zaskakują :) Zalecam gorąco ;)

  • Anonim

    Wyjątkowo inspirująca pozycja. O kobietach, które zrobiły to, czego zawsze chciałaś, lecz trochę się bałaś. Świetne historie pokazujące, że jak silne potrafią być kobiety, kiedy idzie o spełnianie marzeń.

  • Beata

    Mieliście chociaż kiedykolwiek wyjechać z tego państwie i nigdy nie wrócić? Zostać na stałe w świeżym miejscu, założyć firmę czy rodzinę, gdzie niemal w każde dni jest ciepło. Albo żyć wokół natury i budzić się przy zapierającym dech w piersiach widokiem. Te wszystkie kobiety, o których jest język w książce, też miały ten dylemat, jednak postanowiły się odważyć i spróbować nowego, innego życia. Zawsze byłam zaintrygowana wszelkimi podróżami. Z racji tego, że uwielbiam fotografować, najbardziej interesuję się wszelkimi pięknymi, naturalnymi widokami. Pod tym względem, moimi największymi planami jest Kanada a także Norwegia. Właśnie dlatego to był jeden z powodów dla sięgnięcia po książkę Pani Magdaleny Żelazowskiej. W książce pdf jest zawarte dziesięć rozmów między autorką a dziewczynami które postanowiły zamieszkać w innym kraju. Mamy tu pomiędzy innymi takie miejsca jak Toskania, Egipt, Malediwy, Kanada, Senegal, Gwadelupa, Kolumbia, Nepal, Australia a także Arktyka i Antarktyka. Jedne bardziej mnie zainteresowały a drugie trochę mniej, lecz o tym opowiem później. Autorka współpracuje z miesięcznikiem "Poznaj świat" a także prowadzi blog związany z podróżami, dlatego bardziej zaufałam, aby zabrać się za przeczytanie książki. Wydaję mi się że przez osobę doświadczoną w temacie, ta książka ebook jest zrobiona profesjonalnie a wszystkie zapytania są sensowne i naprawdę interesujące. Chciałabym tutaj trochę wspomnieć o oprawie graficznej. Cały tekst jest opatrzony idealnymi zdjęciami, też są one na skrzydełkach i mogę akurat tutaj potwierdzić że są jedne z piękniejszych jakie kiedykolwiek widziałam. W "Rzuć to i jedź..." możemy głównie poznać takie info jak doszło do tej decyzji, poznajemy zwyczaje wszystkich osób zamieszkujących te miejsca. Wszystkie wywiady bardzo mi się podobały, jednak dla mnie przewyższa rozmowa z Panią Ewą Kulak-Carvajal (Kolumbia) a także z Panią Julią Raczko. Pierwszy wywiad dlatego że naprawdę miło mi się go czytało, mogłam znaleźć tam dużo niespotykanych lecz bardzo ciekawych ciekawostek o osobach z Kolumbii, na przykład, matka gdy nie zdąży umyć dzidziusia wieczorem, rano spryskuje mu włosy wodą, aby nikt nie pomyślał że jest brudne. To tylko jeden przykład, lecz w książce pdf możemy przeczytać ich o dużo więcej. Rozmowa z Panią Julią urzekła mnie taką realnością. Ukazuje że nie wszystko jest tak kolorowe, kiedy się przeprowadza w zupełne inne miejsce. Myślę że każdy, bez podziału na płeć, mogliby sięgnąć po tą pozycję. Szczególnie ci, którzy kiedyś myśleli albo planowali gdzieś indziej zamieszkać niż w Polsce. Każdy znajdzie własny ulubiony wywiad, choć wszystkie są warte uwagi. Recenzja pochodzi z bloga exploringwithbooks.blogspot.com

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!