Czytaj więcej:
Rozmowy z psem czyli komunikacja międzygatunkowa okładka

Średnia Ocena:Rozmowy z psem czyli komunikacja międzygatunkowa

Książka ebook wpisuje się w tematykę i kłopoty nowego nurtu zwanego „animal studies” i stanowi wyraz pewnej postawy filozoficznej i kulturowej, w ramach której zwierzęciu (i nie tylko psu) przyznaje się prawo do podmiotowości, a jednocześnie daje wyraz protestu przed wszelkimi próbami jego uczłowieczania. Autorka rozważa w niej takie kłopoty jak dusza zwierzęcia, jego życie uczuciowe, godność i zdolności empatyczne. Przeczy powszechnemu mniemaniu o braku inteligencji zwierząt i Kartezjańskiej tezie o tym, że zwierzątka są po prostu maszynami.

Szczegóły
Tytuł Rozmowy z psem czyli komunikacja międzygatunkowa
Autor: Antas Jolanta
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Rozmowy z psem czyli komunikacja międzygatunkowa pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Rozmowy z psem czyli komunikacja międzygatunkowa Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Rozmowy z psem czyli komunikacja międzygatunkowa PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Ewa

  Rozczarowana. Przestarzałe metody, więcej szczęścia niż rozumu i wiedza wyniesiona z przestarzałych książek. No i samozachwyt ponad sobą...Nie wiem dlaczego wydawca nie ocenił wartości tekstu. Może i zabawne historie, lecz dla świadomego opiekuna psów, raczej zatrważające. Rady wzięte żywcem z poradników sprzed 20 lat. Autorka powinna zając się komunikacją językową wedle własnego wykształcenia i nie mieszać do tego zwierząt.

 • turntablegirl

  Ksiazka bardzo ciekawa, autorce udalo sie polaczyc akademicka wiedze z wlasnym doswiadczeniem i jasno przekazac czytelnikowi zagadnienia zwiazane z wychowaniem psa. Po lekturze inaczej zaczynamy postrzegac naszego czworonoga i podchodzic do niektorych jego zachowan. Jezeli ktos sie zastanawia ponad sprawieniem sobie psa albo ma szczeniaka - lektura obowiazkowa, żeby uniknac powielania bledow wynikajacych z naszych niezłych zamiarow, lecz w efekcie przynoszacych odwrotne skutki.

 • asiaslu

  Zrozumieliśmy dzięki tej książce pdf dużo psich spraw i dzięki temu pies idealnie się u nas czuje i my mamy super przyjaciela.

 • stan

  Cudowna i genialna książka. Trochę niezwykła: łączy w sobie kilka gatunków literackich i kilka warstw znaczeniowych. W głębi i w tle dyskretnie oparta o akademicka wiedzę lingwistyczną autorki na temat komunikowania się ludzi i innych istot. Bardziej na powierzchni przepojona miłością do zwierząt i swoista filozofia życia. Jeszcze bardziej na wierzchu jest pasjonująca opowieścią opartą na swojej "psiej" autobiografii i głębokim osobistym doświadczeniu obcowania z czworonożnymi przyjaciółmi. A pomiędzy tymi wszystkimi warstwami wyłania się cudownie i niekonwencjonalnie napisany tutorial obchodzenia się z psami i traktowania ich jako rozumnych przyjaciół. Każdy, kto ma psa, kto chciałby go mieć, kto miłuje zwierzątka - winien stać się natychmiastowo właścicielem tej książki. Stanisław Balbus

 • iwona stodolska

  Gorąco polecam.Wspaniała książka ebook dla " psio-pozytywnie zakręconych" Czyta się szybciutko... i można się dowiedzieć jakie błędy się popełniało np.wielokrotnie gdy mój pies oddalał się wołałam go wołając tylko jego imię.,teraz zawsze!!! dodaję komendę i funkcjonuje to o dużo lepiej. Podobnie jak Autorka chodziłam z psem na tresurę w Krakowie i zawsze treser mówił , że większość błędów popełniają właściciele, a psy biedne wówczas nie zawsze wiedzą co mają robić. I niestety miał rację.... Po przeczytaniu książki może tych ludzkich błędów będzie mniej.

 • Mercina

  "Rozmowy z psem" to książka ebook zdecydowanie dla fanów czworonogów. Dlaczego? Otóż dlatego, że każdy duży psi wielbiciel przeczyta w niej, to co chciałby przeczytać, czyli - nasi przyjaciele to istoty rozumne, a komunikacja z właścicielem nie jest tylko wyuczonymi odruchami, lecz dowodem na to, że posiadają rozum. Polecam!

 • Dazyk

  Książkę tę kupiłem własnej znajomej na prezent. Od jakiegoś czasu ma szczeniaka więc pomyślałem, że ta książka ebook jej się przyda. I jak się okazało trafiłem w dziesiątkę! Gdy już ją przeczytała stwierdziła, że to bardzo nieźle napisana i wartościowa. Mało tego dodała jeszcze, że wszyscy właściciele psów powinni ją przeczytać! Piszę żeby zachęcić do kupna szukających dobrego prezentu.

 • Pitinia

  "Rozmowy z psem" wbrew pozorom nie jest poradnikiem, dzięki któremu nauczymy się, jak wychowywać naszych czworonogów. To książka ebook poświęcona rozważaniom na temat istoty naszych psich przyjaciół. Autorka daje nam jasne odpowiedzi m.in. na takie pytania, jak: czy traktować psa jako członka rodziny czy tylko "dodatek", czy psy mają duszę, czy są istotami inteligentnymi, czy reagowanie na głos człowieka jest jedynie skutkiem treningów i wyuczonymi odruchami czy "ludzkimi" zachowaniami świadczącymi o posiadaniu zdolności do myślenia. Idealna książka ebook dla fanów czworonogów.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!