Czytaj więcej:
Resortowe dzieci. Tom 3. Politycy okładka

Średnia Ocena:Resortowe dzieci. Tom 3. Politycy

Seria "Resortowe dzieci" omawia przenikanie poszczególnych grup społecznych od PRL-u do III RP. Po analizie środowiska medialnego (tom I) i rozpracowaniu powiązań pokoleniowych ludzi służb specjalnych (tom II) przyszedł czas na polityków. Wszelka nieformalna współpraca tej grupy społecznej z tajnymi strukturami o komunistycznych korzeniach jest szczególnie niebezpieczna. Polityk uwikłany w niebezpieczne związki przestaje być autonomiczny w swych decyzjach.Polityk – resortowe dzidziuś – nie musi mieć rodziców zatrudnionych albo współpracujących z resortami siłowymi. Sam również niekoniecznie musiał podpisywać kontrakt z SB, lecz własną karierę zbudował na sprawdzonych towarzyszach z komunistycznego aparatu. Czasem nie miał z resortem dużo wspólnego – to Resort z daleka wspierał jego karierę. Opisano zakulisowe działania polityków pierwszoplanowych, lecz także tych, którzy ukryci w tle pociągali za sznurki. Wielu z nich wykorzystało koneksje zdobyte w poprzednim systemie, żeby osiągnąć wysoką pozycję w dyplomacji, polityce, biznesie, nauce – stali się podporami międzynarodowych korporacji  czy ponadnarodowych Komisji Decydujących o Wszystkim. Nie próbuj przełączać kanałów telewizora – odnajdziesz ich wszędzie: sytych  i zadowolonych, odgrywających rolę pokrzywdzonych demokratów. Ponad 700 stron twardych danych, historii, powiązań, dat, liczb i dokumentów. Tego nie odnajdziesz na żadnym czerwonym pasku telewizji informacyjnej.

Szczegóły
Tytuł Resortowe dzieci. Tom 3. Politycy
Autor: Marosz Maciej, Targalski Jerzy, Kania Dorota
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Fronda
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Resortowe dzieci. Tom 3. Politycy pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Resortowe dzieci. Tom 3. Politycy Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Resortowe dzieci. Tom 3. Politycy PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • lola

  Trudno się czyta.

 • anonymous

  Następny Chłam .......................................................................................................................................................................................................

 • Natalia Smoter

  rewelacja !!! czytałam reportaże w Gazecie Wyborczej i na książkę czekałam już od tamtego roku. Zalecam !!!

 • Zulrea

  Coraz lepsza ta seria Resortowe dzieci, następna część, podobnie jak dwie poprzednie, też jest warta uwagi. To zbiorowe opracowanie prezentuje olbrzymią skalę powiązań polityków, słynnych nam nierzadko z pierwszych stron gazet. Książka ebook w pewien sposób wstrząsająca i porażająca w własnej treści, wiele tu ważnych faktów i informacji o osobach z życia publicznego. Generalnie bardzo ciekawa lektura, choć równocześnie dużo dająca do myślenia. Autorzy we wnikliwy sposób przedstawiają tu prawdziwą twarz polskiej polityki. Zalecam nie tylko tę część, lecz i pozostałe z tej serii, bardzo nieźle napisane.

 • ula

  Tak naprawdę wszyscy wiemy, jak to się odbywa. .. "Czym skorupka za młodu...". Lecz dotknąć, pomacać, zobaczyć - i już się zapalają czerwone lampki. Książkę należy przeczytać, choć nie jest lekturą do poduszki.

 • Mateusz Szweda

  Książka ebook jest całkiem przyzwoicie napisana, zarówno uwzględniając aspekt merytoryczny jak i względy techniczne tj, rozmiar czcionki czy układ stron. Dodatkowo do każdej informacji o osobach podawane jest źródło, co jeszcze nadaje wiarygodności tej książce.

 • Bartosz Szwejkowski

  Książka ebook dla nienawistnych, zgorzkniałych, przegranych życiowo paranoików. Ludzie, którzy są nikim i nic w życiu nie osiągnęli, zazdroszczą ludziom, którzy odnieśli sukces. Skowyt klasycznych życiowych zer.

 • Piotr Łukaszewski

  Pani Doroto Kania, może warto było coś napisać nt. Romana Kryże {ojciec} - komunistyczny zbrodniarz, i Andrzeju Kryże {syn} - podsekretarz stanu w PiSowskim rządzie?... A czy to jest ta pani, która została skazana na 2 lata za wyłudzenia?...

 • Jacek Dziamecki

  a ktos z obecnie rzadzacej partii jest bohaterem tej ksiazki? -nie- interesujące czemu-czy dlatego, ze wsrod ''resortowych'' dzieci nie ma nikogo z obecnie rzadzacej partii, czy moze dlatego, ze powyzsza ksiazka zostala sklecona na zamowienie? a moze dlatego ze autorzy zwiazani sa ''emocjonalnie'' z obecnie rzadzaca partia? koncepcja ksiazki jest sama w sobie ciekawa-natomaist fakt ze skupia sie na polityka niesympatyzujacych z obecnie rzadzaca partia sprawia, ze pozycja ta postrzegana jest przeze mnie (I nie tylko przeze mnie) jako bardzo tendencyjna. moznaby dodac chociazby rozdzial o ojcu prezesa obecnie rzadzacej partii, lub o ojcu obecnego ministra sprawiedliwosci.....ale zakladam, ze to mogloby byc dla autorow zbyt ryzykowne....

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!