Czytaj więcej:
Przystępna gramatyka angielska z ćwiczeniami okładka

Średnia Ocena:Przystępna gramatyka angielska z ćwiczeniami

W książce pdf twórca Ryszard Purski pokazuje podstawowe zasady gramatyki angielskiej a także zwraca szczególną uwagę na właściwe stosowanie nieosobowych form czasowników, które nadają wypowiedzi albo tekstom bardziej zwięzłą formę. Formy nieosobowe czasowników, takie jak bezokoliczniki i imiesłowy, odgrywają bardzo ważną rolę w języku angielskim. Za ich pomocą tworzona jest na przykład większość czasów gramatycznych, strona bierna, a funkcjonowanie czasowników posiłkowych modalnych możliwe jest praktycznie tylko w połączeniu z bezokolicznikami. Ponadto formy nieosobowe występują bardzo nierzadko w rozmaitych konstrukcjach zdaniowych, a niekiedy jedynymi prawidłowymi konstrukcjami są te, które zawierają tylko formy nieosobowe. Książka ebook opisuje angielskie czasowniki i czasy. Charakteryzuje wszystkie rodzaje istniejących zdań podrzędnych z podaniem przykładów na możliwe zastosowania ich równoważników, zawierających formy nieosobowe. Ponadto zawiera ćwiczenia umożliwiające praktyczne wykorzystanie i sprawdzenie informacji przekazywanych w komentarzu gramatycznym, a na końcu książki znajduje się klucz do ćwiczeń, który umożliwia porównanie ich z prawidłowymi formami. Dużo ćwiczeń dotyczących równoważników zdań podrzędnie złożonych umożliwia ich porównywanie ze zdaniami z formami osobowymi. Pozycja niniejsza może być pomocna dla osób uczących się języka angielskiego, mających podstawy tego języka, jak i zaawansowanych, które chcą sobie usystematyzować nabytą wiedzę, względnie ją odświeżyć.

Szczegóły
Tytuł Przystępna gramatyka angielska z ćwiczeniami
Autor: Purski Ryszard
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Przystępna gramatyka angielska z ćwiczeniami pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Przystępna gramatyka angielska z ćwiczeniami Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Przystępna gramatyka angielska z ćwiczeniami PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Piotr

    Dzięki tej pozycji uświadomiłem sobie, że nie jestem skończonym kretynem i jednak mogę pojąc gramatykę angielską. Oczywiście wiem,że anglista raczej nie zostanę;) lecz poradzę sobie i co najistotniejsze nie muszę wydawać kasy na korepetycje, które nie zawsze okazują się pomocne.

  • malutka_ska

    Mowa angielski zdominował cały świat. W szkole, pracy, na wakacjach - wszędzie porozumiewamy się z brytyjskim albo amerykańskim akcentem. By jednak móc prowadzić swobodne konwersacje potrzeba dobrego zaplecza teoretycznego w postaci odpowiedniego zasobu słownictwa i znajomości angielskiej gramatyki. Znakomitą pozycją książkową, która w niedługim okresie przygotuje nas do posługiwania się mową angielskim jest książka ebook Ryszarda Purskiego pt.: "Przystępna gramatyka angielska z ćwiczeniami".Książka autorstwa Purskiego ma charakter podręcznika do pracy zbiorowej albo indywidualnej, za sprawą którego poznamy podstawowe info dotyczące angielskiej gramatyki, istniejących w tym języku czasów i stosowanych na co dzień części zdania. Niewątpliwą zaletą "Przystępnej gramatyki angielskiej" są właśnie tytułowe ćwiczenia. Znajdują się one po każdym podrozdziale i są idealnym sprawdzianem wiedzy przyswojonej podczas czytania tejże książki. "Przystępna gramatyka angielska z ćwiczeniami" sprawdzi się idealnie zarówno u młodzieży w wieku szkolnym, jak i u nieco starszych uczniów, którzy chcieliby raz jeszcze powtórzyć ważne zagadnienia związane z tymże językiem. Odbiorcami tej publikacji mogą być wszyscy, niezależnie od umiejętności i poziomu zaawansowania. Narracja autorska jest na tyle jasna i klarowna, że nawet osoba początkująca odnajdzie się w tym pozornie skomplikowanym świecie obcojęzycznej gramatyki. W okresie lektury tegoż podręcznika z przyjemnością przechodziłam kolejne etapy językowego wtajemniczenia, co i rusz sprawdzając opanowaną wiedzę. Sporą satysfakcję sprawiały mi nieźle wykonane ćwiczenia, po których z przyjemnością przyswajałam następne gramatyczne informacje. Dość powiedzieć, że w kilka dni przebrnęłam przez całą książkę, wynosząc z niej sporą ilość wiedzy i umiejętności. Jeśli zatem macie ochotę spróbować własnych sił w potyczce z mową angielskim, to "Przystępna gramatyka angielska z ćwiczeniami" zdecydowanie Wam w tym pomoże. Starczy tylko mieć trochę cierpliwości i determinacji. Miłej nauki!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!