Czytaj więcej:
Dziewczyna o siedmiu imionach okładka

Średnia Ocena:Dziewczyna o siedmiu imionach

Niebywała opowiadanie pozwalająca poznać życie pod jedną z najbardziej bezwzględnych i zagadkowych dyktatur świata, lecz również historia kobiety, która walczy o wolność własnej rodziny. Hyeonseo Lee, urodzona i wychowana w Korei Północnej, była jedną z milionów ludzi więzionych w granicach państwa, którym rządził brutalny komunistyczny reżim. Bo mieszkała przy granicy z Chinami, miała nieco większy niż jej krajanie kontakt ze światem poza zamkniętym obszarem Samotnego Królestwa. Gdy w latach dziewięćdziesiątych XX wieku w Korei Północnej wybuchł głód, młoda kobieta zaczęła zastanawiać się ponad tym, co widzi, zadawać zapytania i powoli uświadamiać sobie, że przez całe życie poddawano ją głębokiej indoktrynacji. Niemożliwe było przecież, by takie represje, bieda i głód panowały w kraju, który – jak jej wmawiano – jest „najwspanialszy na świecie”. Tuż przed wkroczeniem w dorosłość postanowiła uciec z Korei Północnej. Nie przypuszczała wtedy, że zanim znowu zobaczy się ze własną rodziną, minie dwanaście lat. Nie zdołała zniknąć niezauważona, a to oznaczało, że gdyby wróciła, naraziłaby siebie i własną rodzinę na więzienie, tortury, a być może nawet na śmierć w publicznej egzekucji. Hyeonseo została więc w Chinach. By móc tam przetrwać, musiała błyskawicznie opanować język. Dwanaście lat potem powróciła na granicę północnokoreańską, by przewieźć matkę i brata na teren ambasady Korei Południowej w jednym z krajów ościennych. Nie wiedziała jeszcze, że czeka ich najbardziej mozolna, kosztowna i niebezpieczna podróż w życiu. Ta niesamowita historia omawia nie tylko ucieczkę Hyeonseo z mroku tyranii w świetlany, wolny świat, ale także dojrzewanie, mozolny proces zdobywania wiedzy i olbrzymią determinację, z jaką odbudowała własne życie – najpierw w Chinach, a później w Korei Południowej. To historia silnej, odważnej i elokwentnej dziewczyny – świadectwo triumfu jej niezłomnego ducha. "To jest wielka historia o ucieczce z Korei Północnej. W salach konferencyjnych Organizacji Narodów Zjednoczonych w Świeżym Jorku, ambasadorzy z Korei Północnej ciągle starają się zaprzeczać historiom takim jak ta. Lecz to im się uda. Ostatecznie wolność zwycięży. Dzięki takim ludziom jak Hyeonseo Lee i ich historiom. To bardzo kluczowa książka, dziękuję Hyeonseo Lee za to, że mogliśmy poznać prawdę". Michael Kirby, przewodniczący komisji ONZ do spraw łamania praw człowieka w Korei Północnej. "Kiedy po raz pierwszy spotkałem Hyeonseo Lee i usłyszałem jej historię, byłem wstrząśnięty. Przeżyła głód, chłód, strach i pościg. To smutna i cudowna opowiadanie o dziewczynie, która prezentuje nam, jaką wartością jest wolność i co to znaczy być człowiekiem".Jang Jin-sung, twórca "Dear Leader: Poet, Spy, Escapee – A Look Inside North Korea”.

Szczegóły
Tytuł Dziewczyna o siedmiu imionach
Autor: Lee Hyeonseo, John David
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dziewczyna o siedmiu imionach pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dziewczyna o siedmiu imionach Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dziewczyna o siedmiu imionach PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Grzegorz Skotarski

    Idealna trzymająca w napięciu historia. Kończąc epizod nie można doczekać sie następnego. Gorąco polecam.

  • sophie

    Właśnie skończyłam ją czytać i muszę przyznać,że jestem pod wrażeniem.Dla ludzi których interesują prawdziwe kłopoty innych ludzi,którzy chcą dowiedzieć się więcej.To co przeżyła ta dziewczyna jest przerażające,ale warto mieć świadomość,że mamy ogromne szczęście mieszkając w tej części świata.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!