Czytaj więcej:
Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy okładka

Średnia Ocena:Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy

Postrzeganie, czyli jak spojrzeć na przeszkodę, aby dostrzec interesujące wyzwanie. Działanie, czyli co zrobić, aby podejść do kłopoty bez lęku i skutecznie go pokonać. Wola, czyli dlaczego spokój i wytrwałość są kluczem do sukcesuPokonywanie przeszkód, które stają nam na drodze, bywa frustrujące. Jeśli przeszkody są duże, nasze cele oddalają się z prędkością światła i na zawsze pozostają w sferze marzeń. Ta zasada nie dotyczy jednak wszystkich — istnieją ludzie, dla których przeszkody są częścią drogi umożliwiającej realizację celów. Potrafią oni przemienić perspektywę, trafnie określić rodzaj trudności, z jaką mają do czynienia, i wyciągnąć wnioski na przyszłość. To pozwala im obrócić dowolną przeszkodę w sukces. O takich ludziach i sposobach ich działania opowiada ta książka. Odnajdziesz w niej zbiorową mądrość, opartą na zasadach starożytnych stoików. Pomoże Ci ona pokonać różnorakie przeszkody: mentalne, fizyczne, emocjonalne, a także pozorne. Dowiesz się z niej, jak pokonać dowolną blokadę, w pełni wykorzystać własne atuty i przemienić dużo negatywnych sytuacji, w których się znajdziesz, w pozytywne — lub przynajmniej znaleźć w nich jakieś dobre strony. Uwierz, że każde niepowodzenie da się przekształcić w sukces.

Szczegóły
Tytuł Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy
Autor: Holiday Ryan
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Helion
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • doman

    Bardzo zalecam książkę każdemu. Każdy napotyka jakieś przeszkody na własnej drodze, a ta książka ebook prezentuje jak w łatwy (choć niełatwy) sposób można sobie z nimi poradzić. Nieźle się czyta, epizody są krótkie i zwięzłe, lecz bardzo wiele w nich inspirujących informacji.

  • Monika M. Zielińska

    Na wstępie powiem, że jest to pozycja, którą każdy powinien mieć na własnej półce. Twórca nie tylko idealnie oddał istotę filozofii stoickiej, lecz też pokazał, że filozofia nie jest tylko dyscypliną studiowaną w czterech ścianach uniwersytetu, lecz to też pewnym stylem życia.Ryan Holiday w sposób przystępny dla czytelnika pisze o rzeczach trudnych, o wyzwaniach, sukcesach, lecz także przeszkodach, które są nieodłączną częścią ludzkiego życia. Każdy medal ma dwie strony, lecz jak pisze twórca na kartach własnej książki "wciąż są to strony jednego i tego samego medalu". Każda sytuacja jest dla nas taka, jaką pragniemy ją widzieć. W znacznej mierze nasza ocena sytuacji jest uzależniona od emocji, przekonań, uprzedzeń, lęków, lecz także od stanu fizycznego naszego ciała, i rozmaitych innych czynników, też zewnętrznych. Zasadniczo nie są to rzeczy, od których nie można wyabstrahować.Z swojego doświadczenia wiem, że można ujarzmiać emocje i patrzeć na kłopoty "na chłodno", a wówczas łatwiej jest dostrzec w niełatwych sytuacjach także te fragmenty pozytywne, które zawsze w nich tkwią, tylko trzeba je dojrzeć. Nie jest to proste i wymaga dużo samodyscypliny, a także ciężkiej i niezbyt przyjemnej pracy. Z czasem jednak przynosi to owoce, pozwala opanować stres, pomaga w pokonywaniu niełatwych sytuacji, lecz także ułatwia codzienne relacje międzyludzkie.Akceptacja, działanie, pokora, kontrola emocji i obiektywizm, to tylko niektóre z zadań filozofii stoickiej. Akceptacja - nie polega tutaj na stagnacji, czy "spoczęciu na laurach", lecz wiąże się ściśle z obiektywizmem. Zaakceptowanie siebie ze wszystkimi słabościami to pierwszy krok do tego, żeby stawić im czoła. Podobnie jest w życiu, akceptacja tego, co nas spotyka, jest pierwszym krokiem do tego by w odpowiedzi podjąć odpowiednie działanie.Ryan Holiday ukazał przed czytelnikiem praktyczny wymiar filozofii, który ja osobiście bardzo lubię i cenię. Co prawda, od czasu do czasu nieźle jest sobie poteoretyzować, lecz moim zdaniem wartość teoretyzowania jest mierzona przede wszystkim działaniem, a nie ilością oklasków na konferencji naukowej, czy ilością "piątek" przybijanych sobie wzajemnie w uczelnianych korytarzach.Polecam tę książkę każdemu czytelnikowi, jako ciekawą pozycję zapoznającą z mądrością stoików i szczerze zachęcam do zgłębiania filozofii stoickiej u źródeł. Jako lekcję pokory zalecam lekturę "Rozmyślań" Marka Aureliusza. źródło: czytamirecenzuje.blogspot.com

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!