Czytaj więcej:
Przeliczeni. Tajemnice galerii handlowych okładka

Średnia Ocena:Przeliczeni. Tajemnice galerii handlowych

Poruszający dokument o dramatach najemców lokali w galeriach handlowych, napisany przez autora bloga "przeliczeni". W części pierwszej twórca omawia własną drogę do spektakularnego bankructwa i przywołuje przykłady innych przedsiębiorców zrujnowanych przez bezwzględny system retail. Po utworzeniu bloga, zasypywany listami z różnorakich stron Polski, postanowił założyć stowarzyszenie, które ma bronić praw najemców. W drugiej części książki wyjaśnia kulisy funkcjonowania systemu retail, a także radzi, jak należy się zabezpieczyć przed niekorzystnymi zapisami w umowach i w jaki sposób wychodzić z niełatwych sytuacji.

Szczegóły
Tytuł Przeliczeni. Tajemnice galerii handlowych
Autor: Dziewit Daniel
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A.
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Przeliczeni. Tajemnice galerii handlowych pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Przeliczeni. Tajemnice galerii handlowych Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Przeliczeni. Tajemnice galerii handlowych PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Grzegorz

  Książka ebook zawiera fakty dotyczące oszukiwania ludzi w momencie podpisywania umów najmu lokalu w galeriach handlowych. Napisana jest łatwym językiem, choć specyficznie pod wobec przetasowania faktów. Zapewne wynik zamierzony. Ukazuje kulawość polskiego prawa, upośledzenie wymiaru sprawiedliwości, domniemaną korupcję urzędników na szczeblu ogólnopolskim a także lokalnym. Ukazuje ponadto jak media potrafią robić niezły PR osobie - biznesmenowi, który może okazać się oszustem, choć odpowiedzialność zwali na własnego dyrektora, lecz przy całym zakłamaniu zorganizuje mszę w atrakcyjnym miejscu...Książki nie ma w EMPIK-u. Pytałem w Gemini w BB. Myślę, że trochę wstyd. Są książki o sportowcach z innych kontynentów, są o L.Gadze a nie ma Przeliczonych - książki pomiędzy innymi o polskim sportowcu z pustyni. Trzeba przeczytać tekst a także pomiędzy wierszami. POLECAM Grzegorz Bielsko

 • Kasia

  Kupiłam, przeczytałam. Zalecam każdemu, kto chce dowiedzieć się jak na zapleczu działają galerie handlowe, jak potrafią niszczyć życia, dlaczego tak nierzadko zmieniają się najemcy i dlaczego kolorowo jest tylko na wystawach!Gdybym nie znała Daniela Dziewita to prawdopodobnie byłoby mi ciężko w to uwierzyć. Przecież takie oczywiste jest, że jak się podpisuje umowę to należy dokładnie sprawdzić, lecz jak czegoś bardzo pragniemy a ktoś nas zapewnia, że będzie doskonale i potwierdza to danymi, wówczas wierzymy .....Czekam na kolejne, choć wolałabym, aby nie było o czym pisać ....

 • magdalia

  Temat wcześniej nie poruszany, a jakże ważny. Jest to kiążka , którą podyktowało życie i los tych, którzy "przeliczyli się" zachłysnąwszy się najpierw nowością przybywającą z zachodu. Obnażony zostaje system galerii handlowych, dający władzę , pieniądze i poczucie bezkarności nielicznym (właścicielom i zarządzającym) , a pasożytujący na i doprowadzający do katastrofy tych wielu, którzy postanowili założyć tam własne punkty sprzedaży czy usług. Bezpardonowe traktowanie najemców i bezlitosny wyzysk to realia galerii handlowych. Czy naprawdę w Polsce potrzebne są te molochy? Czy nasze prawo powinino przyzwalać jednostkom, pseudobiznesmenom na oszukiwanie 'w białych rękawiczkach' drobnych przedsiębiorców? Czy Polska jest idealnym miejscem dla cwaniaków żerujących na innych? Te i inne zapytania rodzą się po przeczytaniu tej lektury. Przeczytanie obowiązkowe!

 • Angel12

  Konkretnie i na temat:-) Zalecam szczególnie najemcom galerii handlowych( jestem jedną z nich) Książka ebook mądrze otwiera oczy i tłumaczy mechanizmy działań galerii handlowych, prezentuje też na co należy zwracać szczególną uwage, gdy zastanawiamy się ponad wynajęciem powierzchni handlowej w tychże obiektach. Pierwsza publikacja w dzielnym stylu, nie przysłaniająca faktów, a pokazująca prawdziwe oblicze tych,,cudnych'' obiektów:-) Autorowi gratuluję odwagi i serdecznie POLECAM!

 • Justyna Młynarska

  Przeczytałam tę książkę w jeden dzień mogę tylko powiedzieć ,żałuję ,że tak dynamicznie się skończyła. Bardzo nieźle się stało, że książka ebook ta powstała.Niech każdy ją przeczyta zanim podejmie decyzję własnego życia. Czytając ją łzy napływały mi do oczu na przemian z lekkim uśmiechem.Przez przypadek mam dwa egzemplarze kiedy będę opuszczać galerię a to stanie sie już w maju wręczę ją dyrektorowi . Zalecam wszystkim.

 • Marcin

  Obowiązkowa lektura dla pragnących podpisać umowę z galerią handlową, twórca obnaża szczegóły prowadzenia interesów w galeriach handlowych przez małych przedsiębiorców. Polecam.

 • zosia

  Książkę czyta się jednym tchem. Po tej lekturze zmienisz własne zdanie o galeriach handlowych.

 • Openette

  Po wielu problemach z jakimi się zmagałem podczas prowadzenia mojej działalności, zacząłem szukać informacji o mechanizmach w biznesie. Natknąłem się na bloga Pana Daniela, który dzielnie przedstawia trudy i zmagania z olbrzymimi korporacjami. Te wszystkie informacje, przestrogi porady zebrał w własnej książce, która powinna być obowiązkową lekturą przy współpracy z galeriami handlowymi.

 • cuartavez

  Mój tata prowadził w pięciu galeriach punkty zabaw dla dzieci. Skończyło się to dramatycznie. Już po zamknięciu biznesu jeszcze długo przychodziły faktury za różnorakie pierdoły. Horror. Od jakiegoś czasu śledzimy blog pana Dziewita i uważam, że to idealna misja. Może coś wreszcie pęknie i galerie sie opamiętają i przestaną traktować ludzi jak niewolników. Gratuluję odwagi autorowi i wydawcy.

 • AnSe

  Okazuje się, że za blichtrem galerii handlowych kryje się niejeden ludzki dramat. Bardzo interesujący temat, który z całą pewnością powinien zostać nagłośniony. Wstrząsająca lektura ku przestrodze.

 • anna

  Super lektura, godna polecenia. Warto przeczytać, wciąga od pierwszych stron.

 • kasia oremus

  Jestem zaskoczona. Pozytywnie. Książka ebook dotyka spraw kluczowych i - jak do tej pory - mało znanych. Nie zastanawiałam się zbytnio ponad tym jak wygląda życie tych, którzy zdecydowali się na to, żeby je połączyć z galeriami handlowymi. To, co przeczytałam dało mi do myślenia. Zyskałam inna optykę. Poza tym niezła literatura faktu. Interesujące reportaże. Polecam.

 • Anonim

  J/W mocna literatura, warto przeczytać aby dowiedzieć co losy się wokół nas

 • nastja32

  Twórca odziera z blasku cały ten kolorowy i błyszczący świat - dla nas to wyprzedaże i rozrywka - dla tych biednych ludzi, bohaterów książki to nierzadko życiowe dramaty. Reporterski, oszczędny styl, sensacyjny temat. Pochłonęłam w jeden wieczór. Polecam.

 • ona

  Mocna lektura, szybko napisana, wciagająca i dynamicznie się czyta. Zalecam

 • max

  Przeczytałem i powiem jedno - książka ebook prezentuje świat, który toczy się obok nas, a o którym pojęcia nie mamy. Galerie znamy wszyscy, lecz kto z nas wiedział o tym, jakie sekrety one kryją?

 • Elżbieta Stankiewicz

  Z dużym zainteresowaniem śledziłam bloga tegóż autora o znaczącym tytule tj. Przliczeni. Bardzo poruszyły mnie historie, które zostały w nim opisane. Jestem ogromnie interesująca w jaki sposób Dziewit podszedł do tematu retaili i w jaki sposób omówił świat handlowców i najemców.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!