Czytaj więcej:
Przekręt. Najwięksi kanciarze PRL-u i III RP okładka

Średnia Ocena:Przekręt. Najwięksi kanciarze PRL-u i III RP

Daj się oszukać.Pozwól się uwieść.Oddaj mi własne pieniądze.A potem spróbuj mnie złapać!Genialny fałszerz, którego podrobione banknoty są dzisiaj droższe niż oryginały…Oszust-dyplomata, którego nikt nie śmie prosić o uregulowanie rachunku za hotel czy obiad w restauracji…Uzdrowiciel, którego moc przenika nawet przez ekran telewizora…Uwodziciel, któremu starczy dziesięć minut, by każdą napotkaną kobietę zaciągnąć do łóżka. I okraść…Fałszywa hrabianka, z którą sypia połowa polskiego sejmu…Tajny współpracownik SB, który zdradza Solidarność, by później zrobić to samo z komunistami…Mistrz kierownicy, złodziej polonezów i postrach Peweksów, który kilkanaście razy ucieka milicjantom, by w końcu dosłownie zapaść się pod ziemię na więziennym spacerniaku…Siedem postaci, dziesiątki ról. Jedno pragnienie sławy i pieniędzy. Wybicia się nad przeciętną. Lecz drogą na skróty i kosztem innych.  Dosłownie – kosztem. W ponurej rzeczywistości PRL-u i w początkach wolnej Polski ci genialni kanciarze stali się celebrytami. Miłowały ich tłumy. Niektórych za to, że zadrwili z komunistycznego systemu. Innych – bo dawali nadzieję. A Ty, dałbyś się nabrać?

Szczegóły
Tytuł Przekręt. Najwięksi kanciarze PRL-u i III RP
Autor: Pleskot Patryk
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Przekręt. Najwięksi kanciarze PRL-u i III RP pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Przekręt. Najwięksi kanciarze PRL-u i III RP Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Przekręt. Najwięksi kanciarze PRL-u i III RP PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • stach

  Fajna książka. Nieźle się czyta. Polecam.

 • zolzowata_franca

  Kiedy zobaczyłam okładkę z dopiskiem "Najwięksi kanciarze PRL-u i III RP", na mojej twarzy pojawił szeroki uśmiech. Czułam, że będzie to zabawny powrót do przeszłości i tak się również stało. Patryk Pleskot w swej książce pdf przedstawił celebrytów aferzystów. Książkę podzielił na trzy rozdziały. W rozdziale pierwszym opisał: - Czesława Bojarskiego, uważanego za najwybitniejszego fałszerza banknotów wszechczasów, - Czesława Śliwę fałszywego konsula austriackiego, na podstawie jego historii powstał film "Konsul" z Piotrem Fronczewskim w roli głównej, - Zbyszka Nowaka, większość z nas pamięta z pewnością Ręce, które leczą. Epizod drugi to: - Jerzy Kalibabka, filmowy Tulipan, uwodzący, rozkochujący i okradający kobiety, - Anastazja Potocka, skandalistka lat 90-tych, przedstawiająca się jako nieślubne dzidziuś hrabiego Potockiego a także korespondentkę "Le Figaro". Epizod trzeci opowiada o: - Eligiuszu Naszkowskim, najsłynniejszym agencie SB i działaczu Solidarności w jednym a także o - Zdzisławie Najmrodzkim, nazywanym królem złodziei i mistrzem ucieczek. Jak widać dla każdego coś ciekawego. Ta książka ebook czyta się sama. Ciężko się od niej oderwać. Na koniec kilka słów o autorze, Patryk Pleskot to polski historyk i politolog, lekar habilitowany nauk społecznych a także profesor nadzwyczajny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu, główny specjalista w IPN. Nie wiem jak mu się to udało, lecz zdążył mimo wielu obowiązków zawodowych napisać kilka książek, pomiędzy innymi "Zabić. Mordy polityczne w PRL-u", czy "Szpiedzy w PRL-u". Pisze ciekawie, z dozą humoru. Polecam.

 • Zbiggol

  Bardzo wciągająca lektura. Polecam! Nie ma mowy o żadnej gloryfikacji systemu. A bohaterowie są fascynujący!

 • Mirek77

  Nie lubię ebooków gloryfikujących poprzedni system, było - minęło i niech nie wróci!

 • Anna Sowińska

  4/5, lecz jak dla mnie to 3,5/5. Postaci ciekawe, lecz opis. Styl nie baqrdzo mi odpowiadał. Gdzieniegdzie twórca sie rozwlekał i było dla mnie masłem maslanym. Na wieczór, weekend-jak najbardziej ok

 • Kapi

  Rewelacja! Historie mniej albo bardziej znane, czyta się jednym tchem.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!