Czytaj więcej:
Powstać z popiołów. Historia chłopca, który przeszedł piekło okładka

Średnia Ocena:Powstać z popiołów. Historia chłopca, który przeszedł piekło

Peter Gladwin jako roczne dzidziuś ledwo ocalał z pożaru domu. Doznał poważnych obrażeń, których skutkiem okazała się częściowa niepełnosprawność. Oszpecony, pokryty bliznami, dorastał w siermiężnych warunkach na przedmieściach Halifaxu jako trzecie z dziewięciorga dzieci.Peter zawsze popadał w rozmaite tarapaty. Nieustanne problemy z policją, trudne pobyty w domach opieki naznaczone częstymi ucieczkami sprawiły, że większość czasu spędzał na ulicy. Wkrótce podczas jakiejś bójki został ugodzony nożem tak nieszczęśliwie, że utracił zupełnie władzę w prawej ręce. W relacjach z innymi również nie szło mu najlepiej. Uzależnienie od alkoholu, narkotyków i hazardu stało się dla niego ucieczką od rzeczywistości. Trwało to przez cale lata. Wreszcie pojawiły się myśli samobójcze. Peter planował już, jak ze sobą skończy. Ale w pewnej rozmowie z siostrą dokonał niespodziewanie zaskakującego odkrycia, które miało całkowicie odmienić jego los. To był początek głębokiej przemiany. Przez lata pracował w poradniach odwykowych a także jako kurator osób wychodzących z nałogu. Obecnie udziela się jako mówca na rozmaitych konferencjach, dzieląc się swym doświadczeniem życia. Ma małżonkę i trójkę dzieci.

Szczegóły
Tytuł Powstać z popiołów. Historia chłopca, który przeszedł piekło
Autor: Gladwin Peter, Greenough Jan
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Credo
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Powstać z popiołów. Historia chłopca, który przeszedł piekło pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Powstać z popiołów. Historia chłopca, który przeszedł piekło Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Powstać z popiołów. Historia chłopca, który przeszedł piekło PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Książkowo czyta

    W ubiegłym roku nakładem Wydawnictwa Credo ukazała się książka ebook Petera Gladwina, nosi ona tytuł „Powstać z popiołów. Historia chłopca, który przeszedł piekło”. W niniejszej publikacji twórca omawia własne życie, które od najwcześniejszego dzieciństwa nie było dla niego łatwe, gdyż jako roczne dzidziuś ledwo uszedł z życiem z pożaru, jaki miał miejsce w jego rodzinnym domu.Wydarzenie to pozostawiło bardzo wielki i trwały uszczerbek na jego zdrowiu fizycznym. W wyniku w/w wypadku Peter stał się osobą niepełnosprawną.W własnej książce pdf ukazuje on nie tylko wynikające z kalectwa trudy, z jakimi musiał się zmagać ale też meandry życia w niełatwej dzielnicy, ciągłe przeprowadzki a także życie w dysfunkcyjnej rodzinie.Bardzo szczerze omawia także stopniowy proces odnajdywania samego siebie w dorosłym już życiu, nieodłącznym fragmentem drogi ku temu było dla faceta odkrycie niejako na nowo Boga, który odtąd staje się dla Petera wyjątkowo najbliższy i realny.Jest to opowiadanie o wewnętrznej sile, która tkwi w każdym z nas i o ogromnej determinacji połączonej z wiarą w Bożą Opatrzność - połączenie tych składowych wydźwignęło autora, a zarazem bohatera niniejszej książki z otchłani życiowego marazmu i pozwoliło mu odbić się od dna, którego sięgnął…Dziś Peter jest szczęśliwym mężem i ojcem, pomimo swej niepełnosprawności jest wyjątkowo aktywny i czuje się człowiekiem spełnionym.Mimo, że książka ebook ta niewątpliwie niesie ze sobą bardzo pozytywne przesłanie do mnie nie do końca trafiła… Doceniam rzecz jasna niebywałą szczerość autora, natomiast sam sposób przekazu jest dla mnie, że się tak wyrażę zbyt „suchy”, więc zapewne stąd wynika moją średnia ocena tej pozycji jako całości…Niemniej jednak pozycja ta jest warta uwagi chociażby ze względu na przykład jaki ukazuje własną osobą Peter Gladwin. Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu CREDO.* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *http://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2015/10/kazdy-upada-lecz-tylko-nieliczni.html

  • Bastian

    Książka ebook przede wszystkim dla kogoś kto chce motywacji i unieść się po trudnym okresie. Ponieważ twórca tej ksiązki przeszedł naprawdę wiele, dosłownie przeszedł przez piekło. Nie tylko ze własnej winy, lecz również los go tak potraktował. Jednak nie utracił ducha uniósł się i zrobił coś dobrego z życiem. NAprawdę idealna i pouczająca książka. Polecam!

  • mechan

    Wyjątkowa książka! Jak człowiek, który już totalnie utracił nadzieję, stoczył się na same dno i postanowił z tym wszystkim skończyć... jak taki człowiek niespodziewanie mógł się unieść i zmartwychwstać jak ten feniks z popiołów! Niesamowita książka! Myślę, że każda świadoma persona powinna przeczytać tą książkę.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!