Czytaj więcej:
Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska okładka

Średnia Ocena:Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska

Długo wyczekiwany portret dwóch wybitnych dziennikarek.Dwie niezwykłe kobiety, dwie silne osobowości, dwie wybitne dziennikarki. Odważne, bezkompromisowe, piekielnie pracowite. Teresa Torańska bardziej empatyczna – ostra, lecz nieprzekraczająca norm; Oriana Fallaci bez skrupułów, w ocenie innych niemająca hamulców. Czasem mijały się na reporterskim szlaku, lecz nigdy się nie spotkały. Rozmawiały z reżyserami i aktorami historii, starały się ich zrozumieć, by pomóc swoim czytelnikom w lepszym pojmowaniu zjawisk i wydarzeń. Mimo to nie udało im się nas przemienić – nie wpływają na nas ani wstrząsające reportaże, ani wybitne powieści, choć stanowią aż nadto wyraziste memento. Zapominamy, że wolność nigdy nie jest dana raz na zawsze i że pobłażliwość względem zawiści – też tej ukrywającej się w języku – prędzej czy potem prowadzi do katastrofy.Remigiusz Grzela przejechał tysiące kilometrów śladami Fallaci i Torańskiej, rozmawiał z ich najbliższymi przyjaciółmi, dotarł do nieznanych dokumentów. W ten sposób powstał brawurowy i głęboki portret dwóch dużych dziennikarek i epoki, w której żyły i którą próbowały opisać."Jedna narodziła się we Florencji, druga w Wołkowysku. Ta z Florencji zaczęła pracę w zawodzie od podróży dookoła świata, ta z Wołkowyska od podróży do kujawskiego PGR-u. Świat dzielił się na Zachód i Wschód. Obie z uwagą przyglądały się własnej części świata. I obie zadały sobie banalne przecież pytanie: Skąd bierze się zło? Z ideologii? Z religii? Może z człowieka? Remigiusz Grzela spisał o nich ważną i mądrą książkę. Nie paraliżował go strach przed nieuchronnym porównaniem. I słusznie. Jest godnym partnerem dla obu: dla Oriany Fallaci i dla Teresy Torańskiej." Hanna Krall

Szczegóły
Tytuł Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska
Autor: Grzela Remigiusz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Sara Pozniak

  Cenię Remigiusza Grzelę za jego pracowitość i dokładność. W książce pdf zawarte są bardzo dobre, szczegółowe informacje, o które na pewno musiał walczyć, żeby je nam przekazać. Jego praca nie poszła na marne, stworzył piękną książkę. Tak naprawdę opowiada on o kobietach, które żyły w świecie zdominowanym przez facetów i osiągnięcie wysokiej pozycji w społeczeństwie było dla nich bardzo trudne. Ta książka ebook opowiada również wiele o samej pracy reportera, co jest prawdą też w aktualnych czasach. Fallaci była reporterką, która zaczęła jeździć do miejsc, gdzie były konflikty zbrojne. Była odważna, dociekliwa, dążyła do określonego celu. Torańska omawiała wiadomości ze świata i chciała go naprawić. Myślę, że jeśli ktoś interesuje się taką tematyką to na pewno nie zawiedzie się po przeczytaniu właśnie tego dzieła. Zalecam

 • elzbieta

  Piszesz? Publikujesz? Musisz poznać tę książkę. Emocjonujące historie z życia wzięte, dużo interesujących pomysłów na to, jak radzić sobie w świecie mediów.

 • anonymous

  Bardzo interesująca lektura, można na chwilę oderwać się od codzienności.

 • Katarzyna

  Znowu Grzela zajmuje się wyjątkowymi kobietami. Dwie niezwykłe kobiety, dwie silne osobowości, dwie wybitne dziennikarki - polska i włoska. Obie wędrowały po świecie, poznawały wyjątkowych ludzi, tworzyły wspaniałe książki, reportaże. Podwójne życie reporterki to na równi książka ebook o nich, jak i w ogóle o reporterkach, reporterach a także dowód na to, jak duży wpływ na zwykłego człowieka wywiera praca reportera. Fallaci, pierwsza reporterka, która zaczęła jeżdzić w miejsca konfliktów zbrojnych. Do dzisiaj jest wzorem wyjątkowo odważnej, dociekliwej, aby nie powiedzieć bezczelnej reporterki. Torańska zaczynała od reportażu. Usiłowała dowiedzieć się, jak najwięcej o świecie, lecz przy okazji w jak największym stopniu naprawić go. Omawiała m.in. wydarzenia z okresu Solidarności, przemian w Polsce. Książka ebook (jak to u Grzeli) powstawała przez kilka lat. Jak wspomniałam twórca urzeka mnie za każdym razem wyjątkowym przygotowaniem merytorycznym zarówno w kwestii bohatera, o którym pisze, jak i całego szeregu dodatkowych spraw, które tworzą odpowiedni klimat i kontekst w książce. Nie inaczej jest w przypadku tej pozycji. Zaangażowanie, włożona zebranie materiału pracę, profesjonalizm i szacunek do bohaterek czuć na każdej stronie. Remigiusz Grzela przejechał tysiące kilometrów śladami Fallaci i Torańskiej, rozmawiał z ich najbliższymi przyjaciółmi, dotarł do nieznanych dokumentów. W ten sposób powstał brawurowy i głęboki portret dwóch dużych dziennikarek, epoki, w której żyły i którą próbowały omówić a także kluczowych dla ludzkości wydarzeń, które toczyły się na ich oczach. Po tę książkę powinien sięgnąć każdy, kto jest interesujący wyjątkowej pozycji czytelniczej z pogranicza reportażu i biografii, wyjątkowych kobiet, a przede wszystkim same kobiet, aby przekonać się, iż czasami choć jest bardzo trudno, to można dużo osiągnąć. Grzela uzyskał zgodę na napisanie książki od spadkobierców reporterek – męża Teresy Torańskiej i siostrzeńca Oriany Fallaci.Myślę, że po lekturze książki są oni zadowoleni z tej decyzji. Podwójne życie reporterki czyta się w mgnieniu oka. Polecam, podobnie, jak inne książki autora.

 • Bergil

  interesujące podejscie do tematu dlatego warto zapozanc sie z pozycja

 • Lena1978

  Gdy szłam na studia dziennikarskie, moim marzeniem było, by stać się kimś na podobieństwo Fallaci albo Torańskiej. Moje dzieje potoczyły się inaczej, lecz tęsknota za dziennikarstwem przez wielkie "D" pozostała. Ta książka ebook przywraca pamięć nie tylko o dwóch świetnych kobietach, lecz też o tym, że dziennikarstwo jest misją. Chciałabym móc podziwiać adeptów tego zawodu - tak jak do dzisiaj podziwiam Fallaci i Torańską. Mam nadzieję, że będzie mi to dane. Dziękuję za tę książkę!

 • Erna Eltzner

  Życie reportera żąda wielu poświęceń. To praca, która bywa niebezpieczna, lecz zawsze jest niesamowicie wciągająca. Pomaga zrozumieć otoczenie, zaglądać tam, gdzie przeciętny człowiek nie ma wstępu. Jakie cechy charakteru trzeba posiadać, żeby być naprawdę idealnym dziennikarzem? Oriana Fallaci i Teresa Torańska. Obie były wybitnymi reporterkami, postaciami bezkompromisowymi, wzbudzającymi spore emocje. Wiele je dzieliło, ale odnalezienie wspólnego mianownika okazuje się być wyjątkowo ważną przygodą. Remigiusz Grzela to pisarz wszechstronny. Ma na swoim koncie, pomiędzy innymi, publikacje dotyczące Ireny Jun, Stanisława Brudnego, Joanny Penson, Mariana Kociniaka. Zdążył nabrać wprawy w tworzeniu niezłych biografii, prowadzeniu rozmów-rzek. Tym razem postanowił zgłębić dzieje dwóch fantastycznych kobiet, które są prawdziwymi ikonami. Twórca zabiera czytelnika w ekscytującą podróż, pozwalającą zaznajomić się z życiorysami bohaterek, przy okazji rysując specyficzne tło. Możemy zauważyć, iż prace Fallaci i Torańskiej stale nie tracą na aktualności. Też ich ścieżki zdołały się poprzecinać, na jednym z najbardziej wymagających szlaków — reporterskim. Natrafiłam na przyjemny zbieg okoliczności. Lub łut szczęścia. Od dość krótkiego czasu interesuje mnie postać Oriany Fallaci. Fascynacja pojawiła się nagle, niespodziewanie, ciężko mi szukać zapalnika. Idąc różnorakimi tropami odkryłam również Teresę Torańską. I proszę, moja wiedza jeszcze dostatecznie nie rozkwitła, a już nadeszła pomoc. Książka ebook Remigiusza Grzeli. Muszę przyznać — gdy tylko zerknęłam na zapowiedź, to natychmiast podjęłam decyzję o jak najszybszym przeczytaniu tej publikacji. Zaczęłam wiązać z nią wielkie nadzieje. Czego się właściwie spodziewałam? Solidnej dawki informacji, owszem. Lecz przede wszystkim emocjonalności. Nie lubię suchych faktów, wręcz encyklopedycznych. Fantastycznie, że Grzela nie zawiódł moich oczekiwań i stworzył coś ważnego. Poprzeczkę postawiłam wysoko, może nawet za bardzo. Jednak twórca idealnie sobie poradził, pozostawił we mnie dużo myśli, które teraz skrupulatnie analizuję, segreguję. Cieszę się. Oriana i Teresa były dużymi indywidualnościami. Porównanie ich to nie lada sztuka, szczególnie w sytuacji, jeśli równocześnie chce się pokazać wyjątkowość. Początkowo sądziłam, że bliżej mi do Fallaci, tego charakterystycznego stylu, dość agresywnego, ale zawsze uczciwego. Chociaż nierzadko zarzuca się jej stronniczość. W tym momencie nie jestem taka pewna, czy w moim umyśle istnieje miejsce wyłącznie dla Włoszki. Torańska zauroczyła mnie determinacją. Jakoś mi wstyd, iż dopiero teraz znalazłam ochotę, żeby lepiej poznać tę naprawdę niesamowitą kobietę. Powinnam zabrać się za to wcześniej, gdy jeszcze żyła. aktualnie nadrabiam, rozwijam ciekawość, którą zaczęłam pielęgnować dzięki Remigiuszowi Grzeli. Ta książka ebook powstała przez kilka lat. Czuć zaangażowanie, ogrom włożonej pracy. Fundamentalny wydaje mi się być już sam wstęp, gdzie twórca zawarł odpowiedź na nurtujące wielu pytanie. Naturalnie przychodzi do głowy. Czy dziennikarki kiedykolwiek się spotkały? Może ktoś będzie zaskoczony, ponieważ nie. Więc skąd pomysł, żeby w ogóle powstał taki tekst? Sądzę, że nie trzeba specjalnie rozwijać tematu. Gołym okiem widać istotność, sens tego przedsięwzięcia. Należy posiadać spory talent do zgrabnego przedstawienia życia zawodowego i prywatnego, dodatkowo łącząc je z biografią kolejnej osoby. Odnaleźć podobne punkty. Zauważyłam, iż Grzela pisał z czystej chęci, co zazwyczaj musi skończyć się pozytywnie. Przejechał tysiące kilometrów w celu zebrania odpowiednich materiałów, odkrył kluczowe dokumenty, prowadził rozmowy z najbliższymi dziennikarek. Całość czyta się niczym świetną powieść, wartką a także złożoną, frapujących fragmentów. Warto również nadmienić, że ta pozycja nie traktuje jedynie o Orianie i Teresie. Jest też wiernym odwzorowaniem epoki, niełatwej i wstrząsającej, której prób opisywania podjęły się obie kobiety. Czy wyciągamy jakieś lekcje z ich twórczości? Czy umiemy wczytać się w płynące zza kurtyny czasu słowa? Bywa ciężko, zważywszy na częstą nadinterpretację. Porządna żurnalistyka stale trwa, starczy tylko nieźle się rozejrzeć. Książka ebook Remigiusza Grzeli okrutnie wciąga. Z pewnością okaże się przydatna studentom dziennikarstwa, lecz nie trzeba być na tym kierunku, żeby chłonąć tę publikację. Idealnie napisana, wypełniona pasją, głęboka. Jestem ciekawa, co na temat tej pozycji powiedziałyby same zainteresowane. Pokuszę się o całkiem mocne stwierdzenie — mam dziwne wrażenie, że Fallaci i Torańska byłyby zadowolone.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!