Czytaj więcej:
Podróże małe i duże, czyli jak zostaliśmy światowcami okładka

Średnia Ocena:Podróże małe i duże, czyli jak zostaliśmy światowcami

Wojciech Mann i Krzysztof Materna w podróży. Opowiadają o przygodach mrożących krew w żyłach, dramatycznych i śmiesznych - jednym tchem.Na przykład o tym, jak zostali potraktowani przez sycylijską mafię, lub o tym, jak otrzymali za przemycone trzy paczki papierosów zawrotną sumę pieniędzy. O psie przyklejonym do podłogi w ramach usług firmy European Decorating, o cłach nałożonych przez nich na holenderskie dywany... Opowiadają tak, że słyszymy absurdalną nutę cyklu Za chwilę dalszy ciąg programu, a także odzywa się w nas nostalgia za czasami, gdy postawienie stopy na pokładzie statku oznaczało otwarcie bram dużego świata. Lecz PRL-u nie wymazywało z mentalności pasażerów: i płynął „Stefan Batory” w świat, a Polskę w sobie niósł... więc dumał o pokątnym handlu. Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że obydwaj autorzy potrafią opowiadać. Że rozśmieszają bez specjalnego wysiłku - także nie. Proszę uwierzyć jeszcze w to, że nie od młodszych lat byli światowcami. Zostali nimi nie wiadomo dokładnie kiedy, lecz na pewno w trakcie przygód omówionych w książce.Kolejna książka ebook Wojciecha Manna w Znaku po bestsellerowym RockMannie sprzedanym w 145 tys. egzemplarzy! Książka znakomitego duetu, który współtworzył m.in. cykle Za chwilę dalszy ciąg programu, MdM, M kwadrat, a teraz znów pojawił się na ekranie telewizyjnym. Tym razem w pewnej szeroko komentowanej serii reklam.

Szczegóły
Tytuł Podróże małe i duże, czyli jak zostaliśmy światowcami
Autor: Mann Wojciech, Materna Krzysztof
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2011

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Podróże małe i duże, czyli jak zostaliśmy światowcami pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Podróże małe i duże, czyli jak zostaliśmy światowcami Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Podróże małe i duże, czyli jak zostaliśmy światowcami PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Ewa Wójtowicz

  Ksiazka kupiona na prezent, obdarowana byla zadowolona

 • Agnieszka Bryła

  Kto lubi panów z okładki musi przeczytać. Z humorem.

 • anonymous

  Lekka lektura napisana przez dwóch słynnych dziennikarzy.

 • Zuza

  Super mężczyżni i jeszcze napisali ze własnych podróży świetną książkę. Śmiech po pachy. Zalecam

 • Czesław Figura

  Mimo, że książka ebook została wydana parę lat temu czyta się ją z zainteresowaniem , gdyż przypomina wręcz komediowe standardy życia w PRL-u. Nie przypuszczałam twórców o taką fantazję do zarobkowania. Liczne przygody twórców mogą być podstawą do nakręcenia fimu o tamtych czasach.

 • pooli

  Książka ebook doskonała pod każdym względem. Począwszy od wykonania, cudowne wydana z interesującymi zdjęciami. Historie opisywane przez panów momentami wydają sie nieprawdopodobne lecz wierze, ze w tamtych czasach możliwe. Książkę wręcz sie połyk nie mozna sie oderwać, ponieważ co jeszcze może spotkać dwóch tak rożnych przyjaciół. Książka ebook dostarcza ogromna dawkę zdrowego śmiechu. Rozbawi myśle, ze każdego u mnie przetestowana w przedziale wiekowym 30-75 :)Nie spodziewałam sie ze ci dwaj panowie potrafią razem tak doskonale pisać !

 • Winia88

  ... są genialni! :) Ich książki doprowadzają do łez... ze śmiechu :)

 • Mordka

  Kupiłam na prezent, nie czytałam. Myślę, że można się pośmiać. Może będę miała okazję.

 • Jarosław Pięcek

  Sądzę, że "Podróżne..." to najlepsza z trzech ebooków autorstwa Wojciecha Manna ( dwie pozostałe to oczywiście Kroniki wariata i Rock - Mann). Opowiadania miały bawić i własną rolę spełniły doskonale. Czytając, nieco z sentymentem, cofam się w czasy gdy Ameryka była rajem osiągalnym dla nielicznych. "Podróżne..." zabierają w podróż, która ma jedną wadę... jest za krótka.

 • domeniak

  Bardzo miła pozycja napisana w sposób dokładnie taki jakim jest duet autorów. Pełna humoru i ciepłej ironii względem siebie wzajemnie, co charakterystyczne dla duetu MM. Lekka, przyjemna i pobudzająca wyobraźnię o podróżach obydwu Panów. Miejscami można ubawić się do łez. Polecam.

 • verbal

  Książka ebook napisana przez mój ulubiony duet, darzę bowiem tych dwóch panów szczególnym sentymentem. Zabawna i niewymuszona. Mam tylko jedną uwagę - panowie piszą na zmianę i teksty Wojciecha Manna są spisane czerwoną czcionką, co trochę rozprasza. Idiotyczny pomysł.

 • marcin

  Po lekturze stwierdzam, że o dużo bardziej wolę żarty Manna i Materny w wydaniu mówionym/telewizyjnym.Niektóre historie są naprawdę fajne (np. poszukiwanie pracy w Stanach), lecz niektóre wieją nudą (np. wycieczka na wyścigi Formuły 1 na Węgry z jakimś tam Krzysztogem S.), cóż trzeba było zapełnić strony).Trochę mi się wydaje, że ta książka ebook wypłynęła w okresie trendu "jesteś sławny/-a, może napiszesz książkę".

 • marolej

  Cieszę się, że ta bardzo sprawnie napisana książka ebook doczekała się wznowienia po 16 latach. Czytałem ją w 1995 r. i do dzisiaj pamiętam wysokiej próby humor i optymizm płynący z opowiadań obydwu sympatycznych Panów.

 • Aglon

  Po pierwsze, kto przeczytał książkę Pana Wojtka ("Rockmann") ten powinien sięgnąć też po tę pozycję. Niedosyt jaki pozostał po zbyt szybkim przeczytaniu wspomnianej książki, został z nawiązką uzupełniony historiami tego duetu i osób im towarzyszących. Popłakałem się ze śmiechu wielokrotnie, a ponadto łezka zakręciła się także ze względu na wspaniałe opisy przygód, które w dzisiejszych czasach ciężko byłoby powtórzyć. A humor Wojciecha M. (w szczególności) i Krzysztofa M. jak zwykle jedyny w swoim rodzaju. Dziękuje !!

 • LeoniMa

  Książka ebook nieśmiertelnego duetu jest ciekawa, zabawna i ładnie wydana, więc spełnia, jak sądzę, oczekiwania czytelników. Mnie nie zawiodła, ponieważ uśmiałam się przy niej jak rzadko kiedy. Ponadto podoba mi się, że „Podróże...” pokazują, jak „Polak potrafi”. Młodzi powinni sięgnąć po te, wyjątkowe przecież, wspomnienia, aby zobaczyć, jak radzić sobie w trudnych, nieprzewidzianych sytuacjach, aby zobaczyć, że z życia warto czerpać garściami, aby wreszcie nauczyć się takiego dystansu do siebie, jaki mają nasi bohaterowie. Starszym spodoba się z innych powodów, lecz przekonana jestem, że się spodoba. Przyjemna rzecz, bez wahania polecam.

 • WODZU!

  Fantastyczna książka. Nigdy szczególnie nie interesowały mnie podróże ani te małe, ani te duże, lecz tym bardziej uważam, że ta pozycja jest dla ludzi takich jak ja ;D Jestem zafascynowany lekkością wypowiedzi, humorem i wszystkimi sytuacjami z życia autorów. Szczerze nie spodziewałem się, że były z nich takie "niezłe ziółka". Momentami bawi do rozpuchu. Ci którzy czytali poprzednią książkę pana Wojciecha mana RockMan z pewnością nie będą zawiedzeni ;)

 • natalka

  Liczyłam, że powróci klimat i humor z Rockmanna i nie zawiodłam się:). Wspaniała, mocno sentymentalna, zabawna. Po prostu jedna z lepszych książek, jakie czytałam.

 • e-pollo

  Doskonała książka, w której dwójka słynnych nam od lat satyryków wspomina własne podróże po świecie. Pisana z dużą dozą wymagającego humoru wprawia czasem czytelnika to w wesołość, to w radość, to zostawia z uśmiechem podszytym nostalgią... Zdecydowanie najciekawszymi opowieściami są te o podróżach do USA, gdzie to np. w łatwy sposób udało się Mannowi zwiedzić je wzdłuż i wszerz samochodem. Bardzo przyjemna lektura i fani obydwu panów powinni się wstydzić, jeśli jej nie przeczytają.

 • szyszka

  Każdy prawdopodobnie kojarzy jakiś program z udziałem Wojciecha Manna i Krzysztofa Materny (moim osobistym ulubieńcem jest Mann, zwłaszcza w programie „Duże dzieci”) i wie, że panowie potrafią wszystko przedstawić komicznie. Tak również jest w tej ksiażce – opis ich podróży (nierzadko bardzo dalekich) jest pretekstem do śmiania się z samych siebie, z peerelowskiej rzeczywistości, z wad Polaków, z dziwactw innych narodów. Lecz jest to śmiech życzliwy i na poziomie. Czyta się naprawdę dynamicznie i przyjemnie, i choć podróży jest dużo, to chciałoby się jeszcze więcej. Lecz tak to już jest, że niezła książka ebook pozostawia niedosyt.

 • Zuzanna

  Panowie Mann i Materna słynni z telewizji i przede wszystkim znanego kabaretu MdM, ponownie rozbawiają nas swoim wyszukanym i ciętym dowcipem. Obydwoje wzajemnie sobie zaprzeczają, robią złośliwe uwagi, a wszystko to po to, aby wywołać wynik komiczny i dystans do idealizowanej w pamięci historii. To książka ebook łatwa i zabawna, przy tym możemy się dowiedzieć dużo o polskich realiach w okresie PRL-u i mentalności naszego kraju. Myślę, że to będzie świąteczny hit.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!