Czytaj więcej:
Planeta małp okładka

Średnia Ocena:Planeta małp

Rok 2500. Po dwóch latach galaktycznej podróży statek kosmiczny ląduje na nieznanej planecie. Ten świat uderzająco przypomina Ziemię. Taka sama atmosfera, woda, roślinność. I ludzie. Tyle że... to niewolnicy inteligentnych małp – prawdziwych władców planety.

Szczegóły
Tytuł Planeta małp
Autor: Boulle Pierre
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Amber
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Planeta małp pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Planeta małp Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Planeta małp PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Recenzje Kiti

  Pierre Boulle to twórca ,,Planety małp", która została napisana już nad 50 lat temu. To właśnie ta publikacja przyniosła pisarzowi olbrzymią sławę. Na jej podstawie nakręcono dużo ekranizacji.Jinn i Phyllis podczas własnego lotu w kosmosie przez przypadek trafili na butelkę, w której znajdował się list. Cała książka ebook to przedstawienie losów trójki bohaterów, którzy postanowili udać się i zbadać gwiazdę Betelgezę. Spodziewali się, że mogą zastać tam istoty rozumne, jednak to, co tam ujrzeli przeszło ich najśmielsze oczekiwania. Na miejscu znajdowali się ludzie, którzy już dawno stracili własne społeczeństwo. Nie byli oni jednak jedynymi mieszkańcami gwiazdy...Film ,,Planeta małp" zna prawdopodobnie każdy z nas. Ja oglądałam go wielokrotnie, może nie w całości, lecz pamiętałam, że ekranizacja mi się podobała. Kiedyś przez przypadek trafiłam na jakiś wpis w internecie o tej książce pdf i się zdziwiłam, ponieważ nie wiedziałam, że jest pierwowzór ekranizacji. Publikacja kosztowała jakieś 6 zł, więc postanowiłam ją zakupić. Nie żałuję własnej decyzji, gdyż pomimo tego, że nie jest zbyt obszerna jest to bardzo piękna, lecz zarazem dramatyczna historia.Pierre Boulle stworzył opowieść z gatunku s-f, w której główną rasą rządzącą były małpy - orangutany, goryle i szympansy. Ludzie byli tam całkowicie pozbawieni człowieczeństwa, zachowywali się jak małpy, żyli ze sobą w niezgodzie. Jeden z głównych bohaterów, człowiek, który badał tę gwiazdę, miał szansę nieźle poznać panujące tam zwyczaje. Nie chcę wszystkiego zdradzać, wspomnę więc jeszcze tylko, że zakończenie tego listu z butelki całkowicie mnie zaskoczyło. Było przerażające. To przed czym tak uciekali miało na nowo stać się dla nich rzeczywistością.,,Planeta małp" to publikacja o świecie, który raczej nie będzie miał miejsca. To także potyczka z systemem, ze swoim przeznaczeniem, potyczka o wolność i powrót do człowieczeństwa. Myślę, że warto się z nią zapoznać tym bardziej, że na pewno wielu z Was oglądało jej ekranizację.Moja ocena: 5,5/6

 • norrek1

  Nie dziwi mnie fakt, iż twórcy filmowi stale sięgają po temat planety małp. Moim zdaniem pomysł na intrygę i jej rozwinięcie w książce pdf Pierre'a Boulle są po prostu fantastyczne. Mimo, iż sposób prowadzenia narracji i postrzegania pewnych zjawisk trącą dziś nieco archaicznością, fabułę wręcz się chłonie. Jest wyjątkowo wciągająca i emocjonująca. Nie ma tutaj fajerwerków z dziedziny science fiction, świat inteligentnych małp do złudzenia przypomina ludzki (jest "zmałpowany"), a jednak ładunek emocjonalny, jaki niesie ze sobą ta powieść, jest ogromny. Myślę, że to po trosze za sprawą mrocznego pierwiastka, jaki pojawił się na kartach tej historii: postępująca degeneracja ludzkości może kiedyś doprowadzić do jej upadku jako gatunku i do dominacji innych istot (tutaj akurat małp) i zepchnięcia człowieka do roli zwierzęcia albo gatunku zagrożonego całkowitym wyginięciem. Wizja przerażająca, lecz w książce pdf Pierre'a Boulle przedstawiona wyjątkowo sugestywnie i dzięki temu przemawiająca do wyobraźni, przynajmniej mojej, nawet po kilkukrotnym obejrzeniu filmów i serialu o planecie małp. Typowa powieść, po którą warto sięgać nie tylko raz i mimo jej parokrotnego zekranizowania. Zastrzeżenia mam co do wydania: miękka okładka, słaby papier. Zdjęcie na okładce, chociaż chwytliwa (kadr z filmu), nie jest jednak odzwierciedleniem treści książki (powieść w wielu szczegółach różni się od odsłony filmowych, w tym i tej z okładki). Szkoda, że nie zwrócono na wydanie większej uwagi, ponieważ klasykę warto pokazywać w bardziej nobliwej formie.

 • Miroszloid

  Film oglądałem już dość dawno temu, a teraz postanowiłem sięgnąć po książkę, która nawiasem mówiąc spodobała mi się bardziej niż film. Opowieść bardzo mnie wciągnęła, wizja którą przedstawił twórca jest tyle ciekawa, co wyjątkowa w swej obrazowości. Fanom tematyki zalecam tym bardziej.

 • Nojner

  Co tu wiele pisać. Książka ebook zdecydowanie lepsza niż wszystkie razem wzięte ekranizacje. Kto nie miał jeszcze okazji jej przeczytać to powiem tylko, że jeśli się na nią zdecyduję to ma gwarantowaną: wciągająca fabułę, akcję a także nieszablonowe postacie główne. Moim zdaniem warto tę opowieść przeczytać szczególnie jak jesteś wielbicielem tego gatunku.

 • Czołsan

  Film bardzo mi się podobał, więc po książkę sięgnąłem z tym większą radością. Wiadomo z natury rzeczy książki są lepsze od filmów i tym razem również tak jest. Film niezły, lecz książka ebook i tak lepsza. W odbiorze na plus bardzo pomaga lekarstwa styl pisarza a także idealnie wykreowani główni bohaterowie. Moja ocena to 4/5. Pozdrawiam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!