Czytaj więcej:
Opowieści biblijne okładka

Średnia Ocena:Opowieści biblijne

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak kluczowa jest Biblia dla chrześcijan. Jednak w naszym kręgu kulturowym ten zestaw ksiąg Starego i Nowego Testamentu to dzieło pełne znaczeń nie tylko dla ludzi wierzących. Literatura, teatr, film i sztuki plastyczne stale czerpią z niego tak obficie, że bez jego znajomości olbrzymia element dorobku kultury pozostanie niezrozumiała. Co więcej, niejasne będą liczne frazeologizmy, jak choćby: miłosierny samarytanin, syn marnotrawny, plagi egipskie czy… krzyż pański. Nawet same imiona postaci biblijnych – Hiob, Jonasz, Judasz i inne – są przecież dla nas, Europejczyków, symbolami. Dlatego, bez względu na światopogląd, warto zapoznać dzieci z treścią Biblii.Utwory do tego zbioru napisało ośmioro niezwykłych polskich pisarzy. Każdy twórca patrzy na sprawy przedstawione w Starym i Świeżym Testamencie w sposób indywidualny. Każdy przybliża młodemu czytelnikowi jeden albo kilka wątków, zgodnie z swoją wrażliwością i wyczuciem. Dzięki temu powstała książka ebook różnorodna stylistycznie, pełna nowych pomysłów.Wzbogacają ją cudowne i nowoczesne ilustracje Anny Gensler.

Szczegóły
Tytuł Opowieści biblijne
Autor: Opracowanie zbiorowe
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Opowieści biblijne pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Opowieści biblijne Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Opowieści biblijne PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • PaniKa

    Z reguły nie jest prosto rozmawiać z dzieckiem na temat religii. Nierzadko uważamy, że nasze pociechy są jeszcze zbyt małe żeby poznawać losy biblijne. Tłumaczymy sobie, że mają jeszcze czas, więc po co zaprzątać im głowę tak poważnymi zagadnieniami. Warto jednak powoli wprowadzać dzieci w świat religii, zwłaszcza gdy pragniemy wychować je w wierze chrześcijańskiej.Na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej ebooków religijnych dla dzieci. Jak zatem wybrać tę odpowiednią? Taką, żeby pomogła nam skutecznie wytłumaczyć dzieciakom czym jest wiara i Bóg. Taką która nie zanudzi, a zaciekawi i sprawi, że nasze pociechy same będą chciały dowiedzieć się czegoś więcej. Idealną propozycją są „Opowieści biblijne” Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Jest to zestaw kilkunastu opowieści z których każda opowiada o czymś innym. Znajdziemy tu chociażby opis powstania świata, historię o Adamie i Ewie, Hiobie, potopie, Kainie i Ablu, wieży Babel, Mojżeszu albo Janie Chrzcicielu. Nie brakuje tu też tak kluczowych zdarzeń dla naszej wiary jak urodziny Jezusa, ukrzyżowanie i zmartwychwstanie.Książeczka została podzielona na dwie części. W jednej z nich znajdziemy opowieści z Nowego Testamentu, a w drugiej ze Starego Testamentu. W każdej części znajdują się krótkie epizody spisane przez ośmiu autorów, takich jak chociażby Grzegorz Kasdepke, Joanna Papuzińska albo Marcin Wroński. Wszystkie opowieści zostały opowiedziane prostym i zrozumiałym językiem, tak żeby młody czytelnik nie miał problemu z odbiorem treści, a przede wszystkim mógł się czegoś nauczyć i wyciągnąć odpowiednie wnioski z tekstu. Ilustracje do książeczki wykonała Anna Gensler. Wszystkie są kolorowe, wyraziste i bardzo starannie narysowane. Pobudzają dziecięcą ciekawość i wyobraźnie, dzięki czemu maluchy z większą ciekawością i zainteresowaniem będą śledzić wydarzenia mające miejsce w książce.„Opowieści biblijne” będą idealną propozycją dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Książka ebook idealnie sprawdzi się też jako upominek na pierwszą Komunię Świętą. To od nas rodziców zależy kiedy zaczniemy wprowadzać nasze dzieci w świat wiary i religii. Jednak uczenie ich od młodszych lat na pewno zaowocuje w przyszłości. Poza tym, będzie to idealna okazja, żeby przygotować dzidziuś do nauki religii w szkole. Książeczka ta będzie wspaniałą okazją żeby przyjemnie spędzić czas na wspólnym czytaniu, rozmowach i dyskusjach. Maluchy z zaciekawieniem będą poznawać losy biblijne, a przede wszystkim będzie to dla nich idealna motywacja do zadawania pytań i poszerzania własnej wiedzy.„Opowieści biblijne” to bardzo praktyczna publikacja którą warto mieć na własnej półce. Dodatkowym atutem jest cudowne wydanie książki. Twarda okładka, grube kartki i czytelna czcionka zachęcają do przeglądania, czytania i poznawania historii znajdujących się w środku. Polecam.

  • Iwona_C_

    Są tematy, o których ciężko nam rozmawiać z dziećmi. Jednym z nich jest religia. Nierzadko uważamy, że dzieci są za małe, aby rozmawiać z nimi o tak poważnych sprawach lub sami nie wiemy dokładnie jak im wytłumaczyć wszystkie kwestie, boimy się ich pytań. A jest to bardzo ważne, aby odpowiednio przedstawić maluchowi kwestie związane z religią, nie tylko tą, którą wyznajemy. W końcu potem w literaturze i sztuce, o której dzidziuś będzie się dużo uczyło, znajdziemy odniesienia do różnorakich religii świata. Opowieści biblijne to praca zbiorowa przygotowana przez polskich autorów, którzy z dużym wyczuciem przedstawiają najistotniejsze historie dla chrześcijan – opowieści ze Starego i Nowego Testamentu.Opowieści biblijne to nic innego jak zestaw opowiadań przygotowanych w oparciu o elementy Biblii. Autorzy tacy jak: Grzegorz Kaspendke, Marcin Wroński czy Joanna Papuzińska opracowali najistotniejsze teksty ze Starego Testamentu (m.in. stworzenie świata, wygnanie Adama i Ewy z raju, historię Samsona i Dalili, opowiadanie o Dawidzie i Goliacie czy Hiobie), a także najważniejsze teksty Nowego Testamentu (przypowieści, opis życia Chrystusa).Autorzy przygotowali teksty, które są zrozumiałe dla każdego dziecka. Co ważniejsze Opowieści biblijne są przygotowane w taki sposób, aby zaciekawić maluchy. W historii stworzenia świata Bóg staje się malarzem – kreatywnym artystą we francuskim berecie. Bóg stworzył świat malując go farbami, nadając mu cudowne kolory i piękne kształty… Bóg jest tu również detektywem (opowieść o Kainie i Ablu). W opowieściach nie ma zbędnej patetyczności, czy niezrozumiałych zwrotów. Jednocześnie historie nie są infantylne. Wszystko jest odpowiednio wyważone.Dodatkowym atutem jest cudowne wydanie książki. Twarda okładka a także mnogość ilustracji zachęcają do częstego przeglądania publikacji. Takie wydanie sprawia, że jest to interesujący pomysł na upominek dla dzidziusia np. z okazji I Komunii.http://www.czytajac.pl/2016/04/opowiesci-biblijne-opracowanie-zbiorowe/

  • Dominika Ławicka

    Porozmawiajmy o Starym i Świeżym Testamencie - "Opowieści biblijne" Dla ludzi wierzących Biblia, czyli Pismo Święte jest najważniejszą księgą, fundamentem życia religijnego, zestawem zasad moralnych i źródłem wiedzy o życiu Jezusa Chrystusa. Księgi Starego i Nowego Testamentu nieustanny się też inspiracją dla artystów, a motywy biblijne możemy odnaleźć w literaturze, malarstwie, filmie i sztuce. Ich znajomość jest wyjątkowo ważna, dlatego warto zapoznać się z tymi najpopularniejszymi, czyli symbolami i frazeologizmami, lecz też z postaciami biblijnymi, by w pełni korzystać z dorobku kultury. Interpretacja Pisma Świętego nie jest łatwym zajęciem, wymaga ogromnego skupienia i umiejętności czytania pomiędzy wierszami, ponieważ zwykle tam znajduje się klucz do zrozumienia tekstu. A jak o Biblii rozmawiać z dziećmi? Idealnym rozwiązaniem mogą być "Opowieści biblijne", które w dość nietypowy, lecz wyjątkowo trafny i lekki sposób przybliżą Stary i Świeży Testament.Wyobrażacie sobie Boga jako artystę - malarza, który z pędzlem w jednej ręce i paletą barw w drugiej tworzy arcydzieło w postaci świata? To frapujące zajęcie zajęło mu tylko kilka dni, lecz trochę się zmęczył i w niedzielę postanowił odpocząć, by w spokoju móc podziwiać efekty własnej pracy. Brzmi nieźle, nie sądzicie? Stworzenie świata i człowieka ciężko sobie wyobrazić, jeszcze trudniej wytłumaczyć ten proces dziecku, lecz starczy trochę przewrotnie, z humorem i niezwykłą swobodą uczynić z tego barwną opowieść, co sprawi, że wszystko stanie się bardziej klarowne i łatwiejsze do zaakceptowania.Książka została podzielona na Stary i Świeży Testament. Znajdziemy w niej najistotniejsze i najbardziej słynne motywy biblijne. Na kartach "Opowieści biblijnych" spotkamy Adama i Ewę, Kaina i Abla, Abrahama, Mojżesza, Salomona, Hioba, Jezusa i dużo innych postaci, a także interpretacje wielu przypowieści. "Opowieści biblijne" kończą się absolutnie idealnym pod każdym wobec tekstem Wojciecha Widłaka, "Zmartwychwstanie". Okazuje się, że o niełatwych sprawach można mówić bez patosu, łatwo i zwyczajnie, lecz równocześnie bez umniejszania wagi wydarzenia. Olbrzymią rolę spełniają w "Opowieściach biblijnych" liczne ilustracje, które stanowią wsparcie i uzupełnienie tekstu. Taki komunikat jest dla dzidziusia bardzo czytelny i atrakcyjny wizualnie.Książka trafiła do nas w odpowiednim momencie, ponieważ mój syn przygotowuje się do Pierwszej Komunii Świętej i "Opowieści biblijne" były dla niego wyjątkową lekcją religii, która zaowocowała przyswojeniem wiedzy o Biblii.A tak na marginesie, "Opowieści biblijne" mogą być idealnym upominkiem dla dzieci pierwszokomunijnych :)Do miłego zaczytania!Dominika Ławicka blog: http://matkapolkaczytajaca.blox.pl/

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!