Czytaj więcej:
Normalni ludzie okładka

Średnia Ocena:Normalni ludzie

Jedna z najgłośniejszych powieści 2018 roku! Sally Rooney, nazywana Salingerem doby Instagrama, w "Normalnych ludziach" opowiada o niełatwej miłości wplątanej w skomplikowane, zhierarchizowane relacje organizujące świat, w którym nastoletni bohaterowie muszą się odnaleźć. Rooney udowadnia, że o miłości nie napisano jeszcze ostatniego słowa. Marianne i Connell żyją tuż obok siebie, choć pochodzą z dwóch różnorakich światów. Mieszkają w niewielkim mieście, jednym z tych, z których chce się jak najszybciej uciec. Chodzą do tej samej szkoły, lecz na korytarzu mijają się bez słowa, unikają własnych spojrzeń, chociaż łączy ich więcej niż wspólne lekcje. Ukrywanie tej znajomości nie jest trudne, komplikacje zaczynają się wtedy, gdy pomiędzy dwojgiem nastolatków budzi się uczucie. Powieść "Normalni ludzie" nominowana była do Nagrody Bookera a także otrzymała Costa Book Award w 2019 r. Ponadto stacja BBC ogłosiła, że historia Connella i Marianne zostanie przeniesiona na mały ekran, a adaptację wyreżyseruje Lenny Abrahamson. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Normalni ludzie
Autor: Rooney Sally
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Normalni ludzie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Normalni ludzie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Normalni ludzie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • natala_reads

    - RECENZJA PRZEDPREMIEROWA- PREMIERA: 26.02 Książka ebook przedstawia dwójkę najzwyklejszych osób - Connell'a i Marianne. Chodzą do jednej szkoły, choć tak naprawdę udają, że się nie znają. On jest gwiazdą szkolnej ekipy w piłkę nożną, a ona pochodzi z bogatego domu. Pewnego razu poza szkołą dochodzi do ich spotkania,a pomiędzy nastolatkami rodzi się pewnego rodzaju więź. Czy pomiędzy Connell'em a Marianną zrodzi się przyjaźń? Opowieść objęta mianem "najważniejszej powieści ostatnich lat". Zaskoczyło mnie to bardzo, szczególnie wówczas kiedy zaczęłam ją czytać i naprawdę trudno było mi się w nią wkręcić,a le nie poddawałam się i brnęłam dalej. Chciałam się koniecznie przekonać, dlaczego ta książka ebook otrzymała takie, a nie inne miano. Bohaterowie są przedstawieni w bardzo łatwy i dość przyziemny sposób. Relacja jaka panowała pomiędzy nimi była dla mnie dość dziwna, lecz z czasem, kiedy coraz głębiej się zaczytywałam zrozumiałam, jak ta opowieść odzwiercielda dzisiejszą młodzież. Nie potrafiący ze sobą rozmawiać młodzi ludzie, którzy ucekają nie tylko przed kłopotami lecz i zwyczajnym życiem. Główni bohaterowie mają za sobą niezbyt przyjemną przeszłość, i to prawdopodobnie ona ich dzieli a za razem bardzo do siebie przyciąga. To opowieść o pierwszej miłości, rodzinie, przyjaźni, popełnianiu błędów i wkraczaniu w świat dorosłych. Autorka przedstawiła to w tak realny sposób, że nie wierzyłam, że można to tak idealnie ukazać. To opowieść na miarę XXI wieku i po jej przeczytaniu rozumiem, skąd miano "najważniejszej powieści ostatnich lat". Warto zapoznać się z tą hisotirą. Polecam!

  • Anonim

    Sally Rooney w subtelny sposób omawia klasizm XXI wieku, lecz to nie wszystko. To, co jej najlepiej wychodzi, to analiza emocjonalności współczesnych milenialsów. "Normalni ludzie" to przenikliwa powieść, która pomoże zrozumieć współczesnych młodych ludzi niejednemu boomerowi.

  • Joanna Andruszko

    Najlepsza opowieść jaką czytałam w tym życiu. Do większej ilości niż 50 znaków brakuje mi jeszcze właśnie tyle.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!