Czytaj więcej:
Nieznośna lekkość bytu okładka

Średnia Ocena:Nieznośna lekkość bytu

"Nieznośna lekkość bytu" to arcydzieło literatury światowej. Opowieść wydano po raz pierwszy w 1984 roku, a cztery lata potem najsłynniejszą opowieść Milana Kundery przeniesiono na wielki ekran. W głośnej adaptacji filmowej "Nieznośnej lekkości bytu" wystąpili Daniel Day-Lewis i Juliette Binoche. W powieści Kundery fabuła, opisująca przypadkowy i gwałtowny związek Teresy i Tomasza, służy przedstawieniu przemyśleń autora na temat natury podejmowanych przez nas decyzji, a także jego rozważań ponad rolą przypadku. Poprzez brak możliwości powtórzenia jakiegokolwiek ludzkiego doświadczenia życie nabiera pozornej lekkości. Czy jednak to nie sprawia, że staje się ona największym ciężarem? "Wtedy, w Paryżu, Milan dał mi rękopis "Nieznośnej lekkości bytu". Przeczytałam go z olbrzymim przejęciem. Nie tylko przypomniało mi to moje doświadczenia z Pragi w 1968 roku, lecz jakoś niebywale korespondowało z emigracją i polskim Sierpniem. Wydawało mi się, że w tej powieści zawarta jest suma doświadczeń, które mogą być cenne dla polskiego czytelnika, i spytałam Kunderę, czy zgodzi się, bym przetłumaczyła opowieść na polski. Zgodził się z entuzjazmem, a później bardzo uważnie przeczytał przekład, chociaż polskiego nie zna, więc nie mógł ocenić jego jakości".Agnieszka Holland, "Newsweek" "Kundera łapie czytelnika za kark i potrząsa nim bez litośnie, mówiąc: "Czy naprawdę w to wierzysz? Czy taki naprawdę jesteś?" Czego więcej można pragnąć od powieści?" "The Independent" "Kundera to wirtuoz... Maestria, oryginalność i różnorodność w czystej postaci." Elizabeth Hardwick, "Vanity Fair" Świat, szczególnie ta jego część, którą beztrosko przywykliśmy nazywać Europą Wschodnią, przemienił się znacznie od roku 1984, lecz opowieść Kundery pozostaje tak samo aktualna jak w chwili pierwszej publikacji." "The Guardian"

Szczegóły
Tytuł Nieznośna lekkość bytu
Autor: Kundera Milan
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Nieznośna lekkość bytu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Nieznośna lekkość bytu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Nieznośna lekkość bytu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Honorata

  KLASYKA. POLECAM !!!

 • Grzegorz Wawrzynowicz

  Książka ebook doskonała! Współpraca z empik wzorowa.

 • Ewelcia

  książka ebook dla wymagającego czytelnika ceniącego specyficzne poczucie humoru.

 • Anna Sazonov

  Bardzo dobra, ale przez kolegów miałam bardzo wygórowane oczekiwania, przez to być może nie byłam tą książką aż tak zachwycona, jak chciałabym być.

 • Marta Wiszomirska

  Co tu wiele mówić, klasyka literatury czeskiej w pięknym wydaniu, mistrzostwo.

 • Alicja Kuświk

  To jest cały Kundera. Jeden z najwybitniejszych współczesnych twórców. Jeśli ktoś miłuje jego wcześniejsze dzieła, to tym zdecydowanie się nie zawiedzie

 • Katarzyna Andrzejak

  Chętnie wypowiedziałabym się na temat książki, jednak nie mogę. Powód jest łatwy - gdy doszłam do 160 strony następną była 193, a następnie element 193-225 był powtórzony dwukrotnie. Przykro, bo pochłonęła mnie historia całkowicie, a tutaj taka nieprzyjemna niespodzianka. Wydawnictwo, niestety, nie odpisuje. Szkoda, że poza pięknym, minimalistycznym wydaniem, nie dopięto wszystkiego na ostatni guzik. Więc oglądajcie dokładnie własne książki przed zakupem!

 • Mateusz Radziwonowicz

  Książką Kundery to dzieło wyjątkowe, które raz przeczytane na zawsze tworzy ślad w pamięci. Twórca doskonale balansuje między ziemskim, doczesnym życiem bohaterów a filozoficznymi rozważaniami na temat egzystencji. W prostych i codziennych sytuacjach doszukuje się głębszego sensu, analizując raz po raz codzienne bolączki, z którymi spotkać może się każdy z nas. Książka ebook "Nieznośna lekkość bytu" z pewnością nie należy do łatwych, jednak po konfrontacji z jej metafizycznym oddźwiękiem odkrywa w nas zupełnie świeży punkt widzenia. Punkt, który pozwoli z mniejszym trudem spojrzeć na swoje życie i ocenić je przez pryzmat wieczności.

 • nethor

  Wspaniale, że w końcu pojawiła się klasyka sama w sobie i można ją kupić w całości. Ja jestem zachwycony książką, pomimo że nie jest ona prosta w odbiorze. Czytelnik musi się skoncentrować i wykazać olbrzymią spostrzegawczością i refleksją, żeby pod przykrywką historii Tomasza i Teresy odnaleźć sens całej książki. Na pewno jest to pozycja, względem której nie można przejść obojętnie. Ja dzięki niej dokonałem wielu refleksji i przemyśleń, które zdeterminowały i pociągnęły dużo z zmian w moim życiu. Całość jest doskonała, ani jednego elementu nie zmieniłbym w tej książce. Zalecam !

 • Arma

  "Męczy" emocjonalnie do ostatniej kartki, wyzwala emocje, nienawidzisz jej i kochasz na raz.

 • Joanna Zakrzewska

  Klasyka , nareszcie do kupienia w całej serii . Niestety , dziadowskie wykonanie: brzydki, żółtawy, chropowaty papier. Szkoda ponieważ Kundera zasługuje na lepszewykonanie. Trzeba przeczytać.

 • Jakub Chmielewski

  Na pewno książka ebook nie należy do tych łatwych. Oczywiście czytelnik poznaje historię Teresy i Tomasza, jednakże owa historia zmusza czytelnika do wielu refleksji przede wszystkim na temat podejmowanych decyzji a także ponad kwestią przyapdku w naszym żcyiu. Powiem szczerze, że zaskoczyły mnie bardzo spostrzeżenia autora na temat wymienionych wyzej kwestii. Jak dla mnie książka ebook jest kluczem do zrozumienia współczesnego świata.Fantatyczny obraz Czech. Na pewno wielu czytelnikom przypadnie do gustu. Goaco polecam, ponieważ na pewno warto Rewelajca

 • Łukasz Chłond

  Z pozoru jest to historia burzliwego związku dwojga ludzi, lecz właściwie w tej książce pdf zamknięto klucz do zrozumienia współczesnego świata. W szczególności ciekawa przez wzgląd na to, że losy się w bliskim nam kraju, wśród najbliższych nam kulturowo ludzi.

 • Agnieszka Jagielska

  Książka ebook jedna z moich ulubionych i warta lektury, lecz niedostępna w większości księgarni szczególnie warszawskich- bardzo się cieszyłem gdy tylko znalazłem ją na empik.com

 • Przemysław Szewczak

  Dokładnie tak. Książka ebook potrafi zdołować, lecz od czego są masochiści i ludzie generalnie czerpiący przyjemność z umartwiania się?Tak na poważnie, jest to klasyk literatury z bardzo interesującymi obserwacjami na temat pasji, obsesji, seksualności, umartwiania się, miłości, bliskości... i starzenia się. Zdecydowanie pozycja godna polecenia dla wszystkich amatorów obserwowania jak to ludzie potrafią sobie robić wzajemnie krzywdę.

 • n.ciskowska

  Klasyka gatunku literatury obcej. Idealna książka, której nie można pominąć :)

 • gravie

  Nieznośną lekkość bytu czyta się znakomicie. Historia miłości Tomasza i Teresy na przestrzeni lat 60 i 70 w komunistycznych Czechach to pretekst do rozważań autora ponad ludzkim bytem. Książki nie czyta się szybko, lecz w tym przypadku to następna zaleta tej powieści. Dla każdego czytelnika powinna być pozycją obowiązkową.

 • Ewa Kocikowska

  Był taki czas, że po powieści Kundery sięgałam jedna za drugą. Ta - z pozoru dość łatwa historia - ma własne drugie dno, a twórca stawia przed czytelnikiem szereg zakamuflowanych pytań. Nieznośna lekkość bytu to powieść, do której można wracać, i którą zawsze można odkryć na nowo. Dla mnie - pozycja obowiązkowa.

 • BeataKociolek

  Nieznośną lekkość bytu dodałam już dawno do moich ulubionych pozycji. Jest to dla mnie jedna z ważniejszych ebooków jakie przeczytałam. Ten cały kunszt Kundery, to jak operuje słowem, to jak prowadzi ten jedyny w swoim rodzaju dialog z czytelnikiem.. To duże spotkanie, także z emocjami.. Kundera jest mistrzem.

 • Chertla

  Bardzo długo dojrzewałam do decyzji aby sięgnąć po tę ksiażkę. Oczywiście dużo o niej słyszałam i wiem, że jest to klasyk, którzy należy do kanonu literatury, lecz zawsze jakos nie było mi z nim po drodze... teraz w fantastycznym przekładzie Agnieszki Holland przeczytałam i jestem ZACHWYCONA!!! Każdy powinien przeczytać.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!