Czytaj więcej:
(Nie)nasza wojna. Zmierzch świata, jaki znamy okładka

Średnia Ocena:(Nie)nasza wojna. Zmierzch świata, jaki znamy

Był początek stycznia 2022, gdy major Tomasz Budzyński, oficer ABW i były szef delegatury tej służby w Lublinie – jednej z największych delegatur ABW w Polsce – któremu podlegało kilkuset funkcjonariuszy służb specjalnych a także cała agentura na styku Polski, Ukrainy i Białorusi – publicznie zapowiedział pełnoskalowy, datowany na koniec lutego, atak Rosji na Ukrainę. Wiedza ta stanowiła wynik systematycznych wyjazdów za wschodnią granicę Polski i była odbiciem wiedzy najwyższych rangą oficerów Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) – kumpli majora ABW z czasów kierowania delegaturą w Lublinie – opierających własne info nie tylko o źródła operacyjne, lecz także o kontakty towarzyskie, biznesowe, a nawet rodzinne z odpowiednikami w Służbie Wywiadu Rosji, towarzyszami jeszcze z czasów ZSRR. Ta z kolei sytuacja – jedna z wielu ilustrujących skalę zagmatwania za wschodnią flanką NATO, o której to skali chłopczykowi publiczna w Polsce i na świecie wie niewiele lub nic – niczym w soczewce prezentuje poziom komplikacji dramatu rozgrywającego się dzisiaj na Ukrainie, gdzie Tomasz Budzyński spędził ostatni tydzień pokoju i pierwszy miesiąc wojny. Historia, którą pokazujemy, jest nie tylko zapisem uzyskanej tam, wstrząsającej, wiedzy, lecz także opartą o realne podstawy i absolutnie unikalne źródła – pomiędzy innymi wywiadu brytyjskiego – próbą odpowiedzi na zapytania do tej pory bez odpowiedzi, jakie w obliczu niszczącej teraźniejszość i zmieniającej wyobrażenie o przyszłości wojny, zadajemy sobie wszyscy. Czy podzielimy los naszych sąsiadów? Czy Rosja dokona ataku nuklearnego na Polskę? Czy dramat Ukrainy ma drugie dno? Co w historii o Polin i Niebiańskiej Jerozolimie jest prawdą i jak zakończy się wojna za naszą wschodnią granicą? Czy słowa amerykańskiego prezydenta Joe Bidena, że „jesteśmy w punkcie zwrotnym historii” a „świat nie będzie już jaki był”, to tylko retoryka, czy zapowiedź zmierzchu świata, jaki znamy? Jaką „grę” prowadzą Niemcy? Co nas czeka? Oto solidna dawka dyskomfortu – dla niezła Polski i milionów Polaków… Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł (Nie)nasza wojna. Zmierzch świata, jaki znamy
Autor: Sumliński Wojciech , Budzyński Tomasz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wojciech Sumliński Reporter
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd (Nie)nasza wojna. Zmierzch świata, jaki znamy pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. (Nie)nasza wojna. Zmierzch świata, jaki znamy Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

(Nie)nasza wojna. Zmierzch świata, jaki znamy PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anonim

  Jestem świeżo po lekturze książki, którą zakupiłem w przedsprzedaży - bezpośrednio od autora. Powiem krótko: to najlepsza książka ebook Sumlińskiego. Nie ma tu przesadnych opisów i filozofii - jest za to konkret, który wgniata w fotel i przeraża. Przeraża tym bardziej, że tezy w niej zawarte są legitymowane przez przedstawicieli służb specjalnych różnorakich nacji (mamy ukraińskie SBU, mamy białoruskie KGB, mamy również polskie ABW). Jeśli przedstawiciele wszystkich (często wrogich względem siebie) służb, w książce pdf (Nie)nasza wojna mówią jednym głosem - wydaje mi się, że to dość, by uwierzyć, że to co pisze Sumliński jest prawdą. A co pisze Sumliński? Bez zbędnych spoilerów - na 300 stronach książki wykazuje, że Ukraina jest w rzeczywistości ofiarą gry dużych mocarstw. Nadchodzi (już trwa?) długo zapowiadane, nowe rozdanie na światowych mapach (o tym pisze wielu specjalistów) - i podobnie jak w szachach: pierwsze pionki służą jedynie wyprowadzeniu gry, poświęceniu się (zbiciu). Pionkiem tym nieustanna się Ukraina. Ważne pytanie, na które usiłuje odpowiedzieć Sumliński: czym jest w rozgrywce Polska? Czy żeby nie kolejnym pionkiem, który warto poświęcić?

 • Jacek

  Książka ebook super. Przeczytana w ciągu jednego dnia. doskonałe analizy polityczne. Dzięki

 • Adam

  Planowałem rozłożyć sobie lekturę na dłużej - przeczytałem niemalże za jednym zamachem. Już od pierwszych stron książki Czytelnika pochłania strach - który trwa nie tylko do ostatniej strony, lecz i wiele dłużej. Podobnie bezsilność - która wynika z tego, że jesteśmy jedynie Czytelnikami, a ważne dla naszej przyszłości decyzje podejmowane są przez innych. Ciężko jest mi zająć się codziennością, kiedy stale myślami wracam do ogromu złych wiadomości przedstawionych w książce. Musimy bić na alarm - dla niezła Polski i własnych bliskich.

 • MattiD

  Zalety książki: - nasycenie merytorycznymi analizami, - różnorodność osób, których opinie stanowią tło książki (ludzie służb specjalnych różnorakich państw), - spojrzenie na konflikt rosyjsko-ukraiński od nietypowej strony, chłodnym okiem, - rozprawienie się z wieloma mitami dotyczącymi ładu w Europie (w tym m.in. z rzeczywistą rolą i interesami Niemiec czy Francji), Reasumując: książka ebook nie jest ani optymistyczna ani pesymistyczna. Jest szczera. Po jej przeczytaniu możemy sami ocenić, gdzie w całej tej układance usytuowana jest Polska - Wojciech Sumliński dostarcza nam ogromu argumentów, by móc to zrobić. Nie wciska nam jednak z góry upatrzonej tezy, w którą mielibyśmy bezrefleksyjnie wierzyć. Polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!