Czytaj więcej:
My okładka

Średnia Ocena:My

Czy jedne wakacje – choćby były podróżą życia – mogą naprawić to, co się psuło przez długie lata? Miliony czytelników pokochały Davida Nichollsa za charakterystyczny angielski humor i wdzięk powieści "Jeden dzień". Teraz mogą się cieszyć długo oczekiwaną tragikomiczną powieścią "My".Książka nominowana do Nagrody Bookera 2014.

Szczegóły
Tytuł My
Autor: Nicholls David
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd My pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. My Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

My PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • indefinite

  Opowiadanie rozgrywa się na dwóch płaszczyznach – z jednej strony obserwujemy wydarzenia w okresie rzeczywistym, czyli towarzyszymy bohaterom w podróży po Europie, z drugiej zaś retrospektywnie poznajemy przeszłość, początki związku Douglasa i Connie. Narratorem jest główny bohater powieści i z pewnością przydaje to wartości całej historii – Douglas jest prostoduszny i bardzo, bardzo specyficzny. Opowiada w sposób ciekawy i zdecydowanie dzięki niemu chce się w ogóle poznawać te opowieść, zwłaszcza kiedy opada już początkowa fascynacja i książka ebook zaczyna się dłużyć. Ponieważ przyznać trzeba – napięcie i akcja są bardzo nierównomierne, tak że momentami normalnie mamy ochotę przerwać lekturę. Warto jednak przy niej wytrwać i podjąć refleksję oferowaną nam przez autora.My to ciekawe studium wieloletniego związku, podróż przez różnorakie punkty widzenia; opowiadanie o przyczynowości, o tym jak pewne zdarzenia i decyzje wpływają na nasze życie w ogólnej perspektywie. To także historia zaślepienia, zgubnego przekonania, że to, co powierzchownie wygląda dobrze, będzie takie też w środku. Na pewno należy zwrócić uwagę, że opowieść jest poruszająca – specyficzna narracja, męska perspektywa i bezpośredniość narratora niejednokrotnie rozbrajają czytelnika. Twórca wykazał się dużą dozą inteligencji emocjonalnej tak dokładnie kształtując portrety małżonków zarówno na płaszczyźnie wspólnej, jak i tych odrębnych, należących wyłącznie do nich samych. Bohaterowie Nichollsa są żywi, barwni i prawdziwi.

 • Luiza Socha

  W skrócie można powiedzieć, że jest to opowiadanie o związku dwojga ludzi, o ich miłości. Lecz My, wbrew pozorom, nie jest lekkim czytadłem, o którym zapomina się w ciągu pięciu minut po skończeniu książki. To tekst skłaniający do głębszych refleksji - za to autorowi należą się ogromne brawa. Warto przeczytać.

 • nicharie

  David Nicholls i jego doskonała książka ebook „My” jest moim największym i najciekawszym ostatnio odkryciem. W powieści „My” znalazłam coś co mnie poruszyło, lecz pobudziło do refleksji, kazało zastanowić się ponad życiem i przemijającym czasem. Piękna, wzruszająca opowiadanie o próbie uratowania miłości. Ponadczasowe.

 • RECENZJE AMI.

  Opowieść składa się z dwóch równoległych narracji: epizody Connie i Douglasa, opowiadające o początkach ich znajomości i narodzinach miłości są przeplatane epizodami dotyczącymi poszczególnych etapów podróży życia. Balansując między przeszłością, a teraźniejszością poznajemy więc historię burzliwego związku pary. Jednak te dwa aspekty narracji zdają się stawiać to samo pytanie: Dlaczego Connie chce zostawić Douglasa, i dlaczego, do diabła, za niego wyszła? Co ciekawe, choć Douglas trzyma wszystkie karty (jak na pierwszoosobowego narratora przystało), jest tak owładnięty samodesperacją, że aż zaślepiony...Podzielona na 180 krótkich epizodów książka, to zabawna, chwilami wyciskająca łzy opowiadanie o oddaniu, wierności i wierze w siłę miłości. "My" zachwyciło moje oczy okładką, lecz nie tylko. David Nicholls, który już w powieści "Jeden dzień" dał się poznać jako zręczny pisarz, wytrawny gawędziarz i wnikliwy obserwator współczesnych obyczajów i tym razem zbudował trzy, pełnowymiarowe postaci oplecione siecią skomplikowanych pajęczyn emocjonalnych. Ta książka ebook to idealnie napisana, przejmująca i jednocześnie zabawna odyseja człowieka, który za wszelką cenę i zdawałoby się, że w myśl staropolskiego przysłowia lepiej późno niż wcale, stara się zachować miłość własnej małżonki i syna. "My" to wspaniała, wielopłaszczyznowa i pełna gorzkiego humoru tragikomedia o miłości, która powinna trwać wiecznie, i której nic nie powinno zagrażać. Opowiadanie o rodzinie, o relacjach i o rozstaniach. I choć jest to mało prawdopodobne, by "My" mogło zaskoczyć albo zachwiać czytelnikiem, to uważam, że powinno sprowokować do spojrzenia na siebie z różnorakich perspektyw: ponieważ może czasem, w codziennej pogoni, przytłoczeni pracą i nadmiarem obowiązków, po prostu jesteśmy zbyt zaślepieni, by dostrzec pierwsze sygnały? A może jednak, oszukując siebie, podświadomie wypieramy odczucie, że to, co się losy zbliża nas do nieuniknionego? Bardzo Wam zalecam ten tytuł, nie tylko ku rozrywce, lecz również ku swóim przemyśleniom.Poza tym "My" ma jeszcze jedną zaletę - po tej książce pdf będziecie chcieli wyruszyć na wycieczkę po Holandii, Francji, Włoszech, czy Hiszpanii ;)

 • Katarzyna

  Jaka to idealna i wyjątkowo genialna książka. Rozpoczynając lekturę nawet przez moment nie spodziewałam się, że Nicholls zmusi mnie do tylu przemyśleń, nierzadko zaprawionych sporą nutką goryczy i poczuciem winy. David Nicholls jest słynny głównie z powieści Jeden dzień, którą porwał miliony czytelników na całym świecie. My, to zupełnie inny kaliber literatury. Opowieść bardziej dojrzała, bardziej wyważona, bardziej życiowa i wyjątkowo mądra. Książka ebook owszem bawi, wzrusza, porusza, podobnie jak jej poprzedniczka. Jednak tym co naprawdę urzekło mnie w trakcie lektury, to dużo życiowych mądrości, jakie twórca zawarł w tragikomicznej z pozoru opowieści. Wielu z nas w bohaterach tej opowieści znajdzie w mniejszym albo większym stopniu siebie. Wielu po zakończeniu lektury będzie dłuższą albo krótszą chwilę zastanawiać się. Pytanie, ponad którymi pomyślimy podobnie jak odbiór książki będą wg. mnie zależeć zarówno od wieku, jak i bagażu życiowych doświadczeń czytelnika. Inaczej do całej opowieści ustosunkuje się student, inaczej osoba 30-letnia, a inaczej ktoś o 10-15 lat starszy. Nie twierdzę, że każdemu ta opowiadanie przypadnie do gustu. Ba uważam, że dużo osób licząc na powtórkę ckliwej historii z Jednego dnia, poczuje się lekko rozczarowanych. Jednak ta grupa czytelników, która przeczyta książkę do końca, będzie nią zachwycona. Jestem o tym przekonana.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!