Msze święte gregoriańskie i wieczyste okładka

Średnia Ocena:


Msze święte gregoriańskie i wieczyste

Większość z nas nie jest aż tak dobra, aby bezpośrednio po zgonie – wzorem wszystkich świętych – trafić do nieba, ani tak zła i zdeprawowana, aby znaleźć się w piekle… Miejscem, w którym większości z nas przyjdzie przez pewien czas przebywać, będzie czyściec… Dusze pokutujące tam za własne winy nie mogą zdobywać żadnych zasług, które mogłyby wpłynąć na złagodzenie odbywanej kary. Dlatego również potrzebują wstawiennictwa Maryi a także świętych w niebie. Duże wsparcie zapewnić im możemy też my, stale żyjący na tym świecie. Nie ma zaś lepszego sposobu pomocy duszom czyśćcowym niż ofiarowanie w ich intencji Mszy Świętych, przede wszystkim gregoriańskich albo wieczystych.

Szczegóły
Tytuł Msze święte gregoriańskie i wieczyste
Autor: Bejda Henryk
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Msze święte gregoriańskie i wieczyste w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Msze święte gregoriańskie i wieczyste PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Andrzej

    Jest dużo nieścisłości w takim rozumowaniu pana Henryka Bejdy na temat „mszy wieczystych”. 1. Nie ma takiego czegoś w Kodeksie Prawa Kanonicznego, a szczególnie z kan. 945 – 958, a nawet specjalnym Dekrecie Kongregacji ds. Duchowieństwa z 22 lutego 1991 r. w sprawie intencji mszalnych. To niezgodne z duchem kanonów.. 2. Przy mszy zbiorowej są zasady ograniczające wysokość ofiary (gdy większą niż średnią to się oddaje nadwyżkę do kurii), msza musi być o konkretnym terminie. Dopuszcza się jedna mszę zbiorową i to w sposób nadzwyczajny co najwyżej 2 razy w tygodniu, lecz na odmienne intencje (nie może być ich za dużo) 3. Cieszenie się że 7 mszy dziennie, to założenie, że są księżą, którzy mają taką moc aplikacji łaski do każdej mszy i to na wieki. O przydziale owoców specjalnych mszy św. trzeba sobie poczytać, poszukać „owoce mszy św.” 4. Jest to myślenie tego świata, że za jakieś pieniądze można zyskać lepsza łaskę. Duch komercji 5. Na temat jałmużny mszalnej, czyli tak zwanych ofiar, co w ogóle istnieje w zwyczajnym nauczaniu Kościoła jest przyjęte na stronie Mateusza: http://mateusz.pl/czytelnia/as-jalmuzna.htm przypuszczalnie msze zbiorowe zakonów misyjnych były za ofiarodawców w sposób ogólny, a nie jak teraz omijając i wykoślawiając wszystkie kanony. Proszę czytać prawo kanoniczne. Mówienie o 7 mszach to jak w komercji… Same propagowanie już zmienia charakter. I niszczy się odniesienie do jednej niepowtarzalnej mszy św. chronionej przez naukę Kościoła i prawo kanoniczne itd. itp. 6. Lepiej zamówić jedna mszę św., taka normalna niż dużo mszy wieczystych…