Czytaj więcej:
Matki i córki okładka

Średnia Ocena:Matki i córki

Prababka, babka, matka i córka zmagają się z przeszłością. Maria podążyła za mężem zesłańcem na Sybir. Sabina była więźniarką obozu koncentracyjnego Ravensbrück, przebywała na bloku, gdzie dokonywano eksperymentów medycznych na kobietach. Magdalena utraciła ukochanego i samotnie wychowywała córkę w PRL-u. Lila żyje z piętnem dzidziusia niekochanego i uwikłanego w tajemnice. Każda z nich mierzy się z macierzyństwem w innych okolicznościach i dla każdej jest to doświadczenie przełomowe. W domu bez facetów kłębią się sekrety, niewyjaśnione historie opowiadane przez żywych i martwych. Pod wpływem tych opowieści najmłodsza z bohaterek zastanawia się, jakie dziedzictwo przekaże swoim dzieciom. Usiłuje poznać przeszłość, lecz co chwilę natrafia na mur niedopowiedzeń, kłamstw i przeinaczeń. Czy starczy oswoić swoją historię, aby przezwyciężyć strach przed bliskością? Cztery kobiety, których dzieje przeplatają się z historią XX wieku. Cztery naznaczone traumą matki. Cztery córki, które borykają się z rodzinną historią i próbują odkryć swoje korzenie. "Zostałam porwana przez historię czterech kobiet: prababki, babki, matki a także córki. Ciąży ponad nimi stara klątwa. Każda z nich ukrywa prawdę o własnej przeszłości. Matki i córki to niesamowita, wzruszająca podróż w czasie. Smutno mi było rozstawać się z bohaterkami." Katarzyna Berenika Miszczuk, autorka cyklu "Kwiat Paproci" Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Matki i córki
Autor: Grabowska Ałbena
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Marginesy
Rok wydania: 2019

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Matki i córki pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Matki i córki Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Matki i córki PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • nieperfekcyjnie.pl

  http://www.nieperfekcyjnie.pl/2019/10/tajemnica-jest-kobieta-matki-i-corki.html "Matki i córki" to naprawdę porządnie napisana książka, wyróżniająca się na tle podobnych lektur. Jest powiewem świeżości wśród literatury obyczajowej z wątkami wojennymi. Można byłoby przyczepić się do zbyt znacznej ilości przesadzonych, nieco nieprawdopodobnych sytuacji rodem z "Ukrytej prawdy", ponieważ to aż niesłychane, żeby tyle nieszczęścia spadło na jedną rodzinę. Jednak z drugiej strony nie jest to literatura faktu, zatem autorkę mogła ponieść fantazja. A kto wie, może gdzieś istnieją domy z tak licznymi tajemnicami...

 • Żona Szeryfa

  Barwna historia - na co dzień nie czytam takich powieści, a tej książki nie mogłam odłożyć. Będę ją zalecać wszystkim znajomym dziewczynom, matkom, babkom i córkom.

 • Żona Szeryfa

  Barwna historia - na co dzień nie czytam takich powieści, a tej książki nie mogłam odłożyć. Będę ją zalecać wszystkim znajomym dziewczynom, matkom, babkom i córkom.

 • Katarzyna Łojek

  Ałbena Grabowska ,,Matki i córki” Cztery dziewczyny i cztery inne, wzruszające historie. Prababka, babka, matka i córka, którym przeszłość nie daje spokoju. Brak tym dziewczynom męskiego pierwiastka. Maria lata temu pojechała z zesłanym mężem na Sybir. Każdego dnia walczyli o przetrwanie, obserwując jednocześnie jak śmierć zabiera ich sąsiadów, przyjaciół. Obojętność męża Marii i jego postawa sprawiają, że w oczach czytelnika pojawiają się łzy. Sabina, która przebywała w obozie koncentracyjnym i widziałam eksperymenty medyczne na kobietach. Wybitna skrzypaczka, której z dnia na dzień pozbawiono pasji i możliwości dalszej gry. Ta historia wzruszyła mnie najbardziej. Magdalena zostawiona przez narzeczonego w dniu ślubu została zmuszona do samotnego wychowywania córki w trudnych czasach PRL-u. Lilka, najmłodsza z nich, usiłuje rozwikłać wszystkie sekrety rodzinne i odnaleźć w historii chociaż nikły ślad męskiego pierwiastka. Uparcie chce poznać przeszłość i przekazać te cudowne historie swoim dzieciom. Książka ebook przepiękna, bardzo wzruszająca i smutna, lecz zdecydowanie warta przeczytania. Mój egzemplarz otrzymałam za punkty w serwisie CzytamPierwszy.pl.

 • e-l-a-n

  "Matki i córki" to świeża opowieść Ałbeny Grabowskiej, słynnej pomiędzy innymi z zekrenizowanego ostatnio Stulecia Winnych. Przyznam, że książka ebook już na pierwszy rzut oka mnie zaciekawiła, nie tylko opisem przede wszystkim piękną, symboliczną okładką. Są na niej bowiem róże, piękne, delikatne, ale z kolcami - odzwierciedlają duszę dziewczyny - a to one są bohaterkami tej opowieści. Cztery wyjątkowe osobowości i ich historie, które śledzimy na kartach książki. Na uwagę zasługuje idealny styl autorki a także to, w jaki sposób prowadzi opowieść. Historie dziewczyn przedstawione są z perspektywy czterech różnorakich postaci. Jednak zapadają one mocno w pamięć, nie odczułam tych przeskoków pomiędzy opowieściami, wręcz płynęłam wraz z bohaterkami. Podobały mi się te zmiany klimatu - ze współczeności przenosimy się w zamierzchłe dzieje. Poczucie nostalgii towarzyszło mi podczas lektury, lecz mimo tego była w pewien sposób przyjemna. Myślę, że każda dziewczyna (i nie tylko) powinna ją przeczytać. Postaci przedstawione w "Matkach i córkach" to kobiety, które niezwykle mocno doświadczył los. Najstarszej z nich przyszło opuścić rodzinne strony i wyruszyć na zesłanie na Syberię. Jej córce też nie było łatwo, przeżyła prawdziwe piekło w obozie Ravensbruck. Na szczęście udało się przeżyć i wrócić do kraju. Tutaj w czasach PRL własne dzieje przedstawia trzecia z postaci, natomiast najmłodsza z nich, Lila, to już współczesna opowieść. Najbardziej właśnie polubiłam tą bohaterkę. Lila dąży od poznania prawdy, a my wraz z nią. Nie można oderwać się od kart książki, tak ogromna jest chęć poznania prawdy. Odkrycia głęboko ukrytej tajemnicy dziewczyn a także powodów nieobecności w ich rodzinie mężczyzn. Wydarzenia skłaniają do myślenia, głębszej refleksji. Wyjątkowa opowiadanie i zaskakujące zakończenie. Wszystko w końcu staje się jasne, a cała historia układa się w całość. www.czytampierwszy.pl

 • Dominika Fijał

  W idealnej powieści “Matki i córki” zaintrygował mnie nie tylko sposób prowadzenia narracji (każdy epizod ukazany jest z perspektywy jednej z czterech kobiet), lecz również sposób w jaki przenikają się te historie. Dowiadujemy się stopniowo, co spotkało bohaterki, do głosu dochodzą osoby, które odeszły z tego świata. Za życia nie chciały mówić o sobie, a po śmierci ingerują w rzeczywistość: trzaskają drzwiami, zrzucają naczynia. Skrywane sekrety wychodzą stopniowo na światło dzienne, dzięki czemu odkrywamy, jak zaskakujący może być los i czym naprawdę są więzi krwi. Może to wcale nie kwestia instynktu, a dokonywanego przez nas wyboru? Czytając opowieść Ałbeny Grabowskiej widzimy, jak wielka historia wpływa na dziewczyny a także ich rodziny. Nie bez powodu właśnie one są głównymi bohaterkami, ponieważ to dzięki takim jak one udało się światu przetrwać. Pisarka pozwala czytelnikom poznawać te trudne historie, a emocji podczas lektury nie zabraknie.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!