Czytaj więcej:
Liczby nie kłamią okładka

Średnia Ocena:Liczby nie kłamią

Czy podróżowanie samolotem jest bezpieczne? Ile ważą wszystkie krowy na świecie? Co sprawia, że ludzie czują się szczęśliwi? "Liczby nie kłamią” to książka ebook o mieszkańcach Ziemi, o pożywieniu i paliwach, które dostarczają im energii, o transporcie i wynalazkach współczesnego świata, a także o tym, jak to wszystko wpływa na naszą planetę. Profesor Vaclav Smil zabiera czytelników na pasjonującą wyprawę, której celem jest odkrywanie faktów. Podsuwając nam zaskakujące dane statystyczne i prezentując pouczające infografiki, zachęca do otrząśnięcia się z intelektualnego lenistwa. Z tej pełnej fascynujących informacji i frapujących przykładów książki dowiemy się pomiędzy innymi, ilu ludzi niezbędnych było do zbudowania piramidy Cheopsa, dlaczego szczepionki nie tylko ratują życie, lecz są także opłacalną inwestycją, i czemu samochody elektryczne nie są (jeszcze) tak dobrym rozwiązaniem, jak nam się wydaje. Smil błyskotliwie łączy wiedzę naukową i historyczną ze zdrowym rozsądkiem, poruszając wyjątkowo szerokie spektrum zagadnień, które przedstawia w formie krótkich, lecz treściwych rozdziałów. "Liczby nie kłamią” to pasjonująca lektura, która prowokuje do stawiania pytań w sprawach zbyt nierzadko traktowanych przez nas jako pewnik. Smil udowadnia, że fakty mają znaczenie. Liczby nie kłamią. Jaką prawdę nam zatem przekazują? Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Liczby nie kłamią
Autor: Vaclav Smil
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Liczby nie kłamią pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Liczby nie kłamią Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Liczby nie kłamią PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • mateusz_oksiazkach

    Statystyka potrafi nam dużo tłumaczyć, ale bez rozumienia wyników, które przedstawia, metodologii, którą się posługuje i świadomości, że nie każda zależność ma własny ciąg przyczynowo skutkowo, może okazać się zwykłymi cyferkami. Liczby ułatwiają nam zrozumienie świata, surowego świata. Nie opowiedzą nam o emocjach i uczuciach, lecz o kondycji gospodarki już tak, o nawykach żywieniowych, a także zmianach środowiskowych również. Vaclav Smil spisał książkę, w której usiłuje pokazać nam jak wygląda życie, które nas otacza. Porusza m.in. tematykę paliw, przemysłu i technologii, środowiska, żywienia, zdrowia. Robi to za pomocą danych statystycznych opatrzonych infografikami i swoim komentarzem. Jako osoba uważająca się za rozeznaną w świecie, wielu faktów jednak nie znałem. Zaczynając od ciekawostek, np. ile litrów człowiek jest w stanie wypocić i co mu to daje, przechodząc przez analizę wzrostu człowieka na przestrzeni kilkuset lat, a kończąc na uświadomieniu sobie, że sektor usług generuje ogromne przychody, lecz daje mniej miejsc pracy niż przemysł. Niektóre z tych zagadnień znamy, mamy przeczucie, że jest jakaś tendencja na świecie, lecz dopiero zobaczenie twardych danych, otwiera nam oczy i staje się iskierką do dalszych przemyśleń. Z racji tego, że na czterystu paru stronach Smil analizuje 71 różnorakich obszarów świata, nie są to analizy głębokie i rozbudowane, a jedynie pobieżne, mieszczące się na paru stronach. Jest to jednak coś więcej niż następna książka ebook z ciekawostkami. Ja bawiłem się świetnie. Zalecam każdemu ciekawemu świata. IG: mateusz_oksiazkach

  • Anonim

    🧮 LICZBY NIE KŁAMIĄ 🧮 Ta pozycja to sama przyjemność dla czytelnika takiego jak ja. Vaclav Smil łączy inżynierskie oko z codziennymi sprawami i pokazuje, jak one działają - albo nie - w liczbach. Książka ebook jest zestawem krótkich artykułów, które twórca pogrupował na kategorie takie jak np: dom, transport, energia i tak dalej, żeby czytelnicy mogli badać różnorakie alternatywy. Ta pozycja udowadnia/zaprzecza temu co ludzie rutynowo sądzą za fakty. Kwestionuje statystyki i prognozy gospodarcze. Mówi, że PKB „wzrasta nie tylko wtedy, gdy życie się poprawia, a gospodarka rozwija, lecz także, gdy złe rzeczy przytrafiają się ludziom albo środowisku”. Wyższa sprzedaż alkoholu = więcej jazdy po alkoholu = więcej wypadków = więcej przyjąć na pogotowie = więcej urazów = więcej osób w więzieniach = wzrost PKB. Naprawdę przyjemnie czytało mi się tę książkę. Myśle, że znajdziecie tu dużo fajnych ciekawostek na temat różnorakich rzeczy, o których tu nie wspomniałam. Smil zadbał o wspaniałe doświadczenia czytelnika i pobudzenie jego fal mózgowych, także każdy wielbiciel statystyk i faktów, powinien być usatysfakcjonowany ☺️ @shadobook.czyta

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!