Czytaj więcej:
Księżyc zapomniał okładka

Średnia Ocena:Księżyc zapomniał

Jak to jest być księżycem? I czy można o tym zapomnieć? Jak przywrócić ludziom szczęście? I czy żeby to uczynić trzeba sięgnąć gwiazd? Samotny chłopczyk znajduje w trawie księżyc. Zabiera go do domu, opiekuje się nim, a księżyc stopniowo wraca do siebie. Stają się nierozłącznymi przyjaciółmi, dniem i nocą poznającymi razem świat. Lecz gdy przychodzi czas by księżyc przypomniał sobie o swoim miejscu na niebie, chłopczyk musi pomóc mu znaleźć drogę powrotu. Kreska Liao, tworząca niepowtarzalny nastrój – zarazem zachwytu i niepokoju – zdaje się przywoływać zarazem styl Stasysa Eidrigeviciusa i Jean-Jacquesa Sempe'go. Wydana oryginalnie po chińsku w 1999 r. książka, opowiadająca piękną historię o miłości i odwadze a także poszukiwaniu siebie.

Szczegóły
Tytuł Księżyc zapomniał
Autor: Liao Jinmy
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Officyna
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Księżyc zapomniał pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Księżyc zapomniał Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Księżyc zapomniał PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • irek303

    Upominek pod choinkę dla żony-nie trafiony. Woli tłusto skropione farbą drukarską akapity. Przeczytałem również i ja-wybór był ryzykowny, nie znałem autora, formy-a tu miłe zaskoczenie. W tak krótkiej historyjce, na pozór, kryje się długa opowiadanie o dzieciństwie, tęsknocie za nim, a może raczej za metodą myślenia, uczuciami, szczerością ,postrzeganiem świata. Za byciem dzieckiem ze wszystkimi konsekwencjami. Gdy jesteśmy dorośli blokujemy się na wszystko co niesie ze sobą beztroskie dzieciństwo-i bardzo tęsknimy.Swiat w książce pdf podobny do tego z Króla Maciusia Pierwszego J. Korczaka.Jestem zachwycony-lekka lektura, optymistyczna-ale nie do końca, zupełnie jak Historia Pana Somera P. SuskindaPytanie które się pojawiło z każdym dniem przestaje być istotne.

  • Marta Zagrajek

    O czym zapomniał księżyc? O wstaniu i oświeceniu naszego świata? O ogrzaniu własną delikatną poświatą mrocznej czerni nocy? A może ukrył się za chmurą, która jest jego przyjacielem i wcale nie chce się z nią tej nocy rozstawać? Czy księżyc jest samotny? Czy uśmiecha się do nas tylko w pełni, a rogalik oznacza jego gorszy humor? Możliwości jest wiele. Poznajcie Jimmy’ego Liao.Dawno nie miałam w rękach tak ubogiej w słowa książki, a jednocześnie tak bogatej w treść. Pierwszy raz spotykam się z twórczością Jimmy’ego Liao. Z pewnością nie każdemu przypadnie ona do gustu. Jeśli nie przepadacie za poezją i słowem ujętym w graficzną ilustrację, z pewnością nie trafi ona w Wasz gust. Lecz jeśli nie zamykacie się na schematy i umiecie spoglądać poza tekst, to Jimmy Liao trafi do Waszych serc. Choć wolę obszerne tomiska tajemniczych kryminałów albo wielowątkowych fantastycznych opowieści, to umiem docenić przesłanie płynące z tej niewielkiej książeczki. „Księżyc zapomniał” ma bardzo urokliwą szatę graficzną. Ilustracje obecne w książce pdf z pewnością większości Czytelników się spodobają – kreska jest bardzo przyjemna dla oka. Nie ma co się dziwić, Jimmy to artysta z prawdziwego zdarzenia. Studiował w chińskim odpowiedniku naszej ASP, a później dużo lat poświęcił na pracę w obszarze reklamy. Całe szczęście jednak, iż jego kariera zawędrowała w kierunku tworzenia ebooków dla dzieci – takie z pewnością chciałabym kupować swoim dzieciom. „Księżyc zapomniał” to trochę tak, jak „Mały książę” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Rozśmiesza, bawi, a jednocześnie wychowuje – trzy podstawowe cechy dobrej książki! Któremu dzidziusiowi nie spodoba się ten śliczny księżyc lub chłopiec, który chce go chronić za wszelką cenę? A sam koncept masowej produkcji księżyców, które zapewnią ludziom poczucie bezpieczeństwa i pozbawią ich lęku przed końcem świata sądzę za mistrzowski! Ludzie jednak nie umieli docenić tych prezentów, miasto stawało się coraz bardziej niebezpieczne (wielka sowa nawet mnie przestraszyła! Kto by się nie obawiał ptaka, który umie głowę o 180 stopni obrócić?!). Mężny chłopczyk starał się zrobić wszystko, żeby świat wrócił do normy, chciał przypomnieć księżycowi jego rolę i pomóc mu znowu w nią wejść. Niestety wiązało się to ze znaczną zmianą jego wielkości – nie pasował już do pokoju chłopca. Zbieg okoliczności sprawił, że nie musieli wybierać pomiędzy własną przyjaźnią, a powrotem księżyca na niebo. Poznajcie siłę przyjaźni!

  • Agnieszka Biczynska

    Jimmy Liao to już nie jest obco brzmiące imię i nazwisko tajwańskiego pisarza i ilustratora. To jest marka. Książka ebook sygnowana przez niego musi być dobra. Nie, nie tylko dobra, lecz nawet bardzo dobra, mądra, zjawiskowa, ponadczasowa. Niby normalna opowiastka, może nawet z morałem jakich wiele, lecz coś sprawia, że wcale nie jest ani szablonowa, ani banalna. Przede wszystkim „Księżyc zapomniał” nie jest adresowany jedynie do dzieci, choćby ze względu na bogactwo znaczeń i ilustracje, które aż kipią mnogością motywów i dają starszym czytelnikom możliwość uruchomienia wyobraźni. Ponadto książka ebook ta pobudza do refleksji, skłania do podejmowania niełatwych rozmów z dziećmi, rozwija fantazję milusińskich. Dzieci chętnie ją czytają, za każdym razem poszukują świeżych rozwiązań, a sama lektura staje się wspólną burzą mózgów, próbą zrozumienia świata bez księżyca i jego samego a także szansą na spędzenie kilkunastu minut w bliskim kontakcie rodzic-dziecko, a nie na zwykłym, nudnawym odczycie. Polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!