Czytaj więcej:
Kroniki Żelaznego Druida. Tom 5. Kijem i mieczem okładka

Średnia Ocena:


Kroniki Żelaznego Druida. Tom 5. Kijem i mieczem

Po dwunastu latach nauki Granuaile jest wreszcie gotowa. Ma podwoić światową populację druidów. Starczy tylko, że Atticus splecie ją z ziemią! Tymczasem jednak nie wszyscy są z tego powodu uradowani. Mimo że niektórzy bogowie szykują z tej okazji cenne podarunki i wyprawiają duże uczty, inni nie cofną się przed niczym, by druidzi stali się gatunkiem wymarłym... Atticus, Oberon i Granuaile lądują u podnóża góry Olimp, po czym z przerażeniem stwierdzają, że ich wrogowie, nie wiadomo kiedy, zmienili się w wymagających przyjaciół! Nie wszystkie psy są kochane, bywają nawet koty współpracujące z psami, nie wszystkie wiewiórki bezużyteczne, lepiej aby klauny nie chodziły do sklepików sportowych, a krasnoludy nie goliły brody... Czas rozpocząć walkę kijem i mieczem!

Szczegóły
Tytuł Kroniki Żelaznego Druida. Tom 5. Kijem i mieczem
Autor: Hearne Kevin
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2013
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Kroniki Żelaznego Druida. Tom 5. Kijem i mieczem pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Kroniki Żelaznego Druida. Tom 5. Kijem i mieczem Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Kroniki Żelaznego Druida. Tom 5. Kijem i mieczem PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • dotioli

  Polecam, cała seria jest napisana idealnie i nie można się doczekać wydania kolejnych części.

 • Natusia

  Następna element przygód Granuaile która teraz staje się gotowa do podjęcia potyczki i podtrzymania gatunków druidów przy życiu. Jednak jak to w dobrej książce pdf bywa nie wszystko idzie zgodnie z planem i przeciwników nie zabraknie. W sumie ta element jest jedną z moich ulubionych. Nareszcie można się przekonać co naprawdę bohaterka potrafi.

 • Amanda Górniak (Cassiel)

  Kijem i mieczem to udana kontynuacja, w której zostało zawartych dużo tematów, na które czekałam już od bardzo dawna. Cieszę się, że nie porzuciłam Kronik już po trzeciej części, która trochę różniła się od dwóch poprzednich, czy również po czwartej - tej najsłabszej. Mogłabym się przyczepić do humoru, z którym najbardziej kojarzy mi się druid i cała ta historia, a tutaj naprawdę nie było wielu fragmentów, z których mogłabym się pośmiać. Słabą stroną również jest powtarzanie wydarzeń, które miały miejsce wcześniej i chwilami głupkowate zachowanie Atticusa. Prócz tych mankamentów opowieść jest jak najbardziej udana i tradycyjnie - gorąco zachęcam do zapoznania się z nią - myślę że warto.

 • kasandra_85

  Akcja rozgrywa się kilkanaście lat po zdarzeniach z poprzednich tomów, lecz pisarz umiejętnie streszcza nam to, co działo się przez ten czas. Druidzi mają w końcu szansę na odrodzenie, lecz nie podoba się to niektórym stworzeniom, które najlepiej widzieliby druidów jako gatunek wymarły. W końcu przecież Atticus ma trochę wrogów, którzy będą za wszelką cenę starali się go powstrzymać. I tu rozpoczyna się tytułowa potyczka kijem i mieczem:). Olbrzymi plus ze sporą dawką humorystycznych wstawek, wartkiej akcji, nieprzeciętnych i pełnych ironii, sarkazmu a także pyskowania dialogów. Nie sposób się nudzić. I jeszcze ten niesamowity klimat! Co więcej, cała plejada zaskakujących i oryginalnych bohaterów a także lekkość w kreowaniu zdarzeń to dodatkowe atuty.Z pewnością czeka nas dużo przygód, wyzwań, nietypowych zwrotów w fabule i wiele zabawy. Doskonała książka ebook na wszelkie smuteczki. Świetne urban fantasy! Zalecam cały cykl:)

 • Sophie

  „Kijem i mieczem” jest książką po prostu rewelacyjną. :) Druid to Druid i nie da porady go zepsuć. Atticus, Granuaile, Oberon (uwielbiam tego psa!) i inni są ciekawymi, zapadającymi w pamięć, wyróżniającymi się i zabawnymi postaciami. Mają charakter i ciężko się z nimi nudzić – Atticus po prostu przyciąga kłopoty, sam się w nie wplątuje lub inni go w nie wplątują i wychodzi ostatecznie tak, że Druid ma pełne ręce roboty, a Czytelnik masę rozrywki. Poza tym twórca idealnie przedstawia mitologiczną stronę wykreowanego świata – to po prostu chce się czytać i poznawać, tym bardziej że fragmenty te są wiernie oddane, więc spokojnie można się z tych ebooków uczyć. W sumie to podobało mi się wszystko – bohaterowie, świat i historia. No właśnie – historia. Cały czas coś się dzieje, akcja jest dynamiczna i wciągająca, gdyż twórca potrafi tak to wszystko nieźle opisać, by czytelnik nie nudził się nawet przez chwilę. A to wszystko z odpowiednią dawką humoru! CZYTAJCIE DRUIDA! POLECAM!

 • Ariel Gasek

  V tom przygód druida po nieco słabszym IV tomie daje znów czadu. Atticus ma szansę na splecenie z Gają pierwszego druida od setek lat lecz musi pokonać szereg przeszkód które bogowie przed nim stawiają.Do tego fakt, że "czuje miętę" do własnego ucznia nie pomaga w całym procesie. Czy mu się to uda zobaczycie, będzie wesoło. Nie można zapomnieć o Oberonie, którego komentarze rozbrajają mnie na każdym kroku. Cała książka ebook kończy się przysłowiowym "blitzkrigiem" lecz bagno po nim tylko wyostrza smak na kolejny tom.Chciałbym zaapelować do autora... tomy są zbyt krótkie, proszę o ich podwojenie :) Bawcie się dobrze, ponieważ seria ta jest wyjątkowa.

 • edik

  Opowieść "Kijem i mieczem" to piąta już element przygód Żelaznego Druida a także jego przyjaciół i wrogów. Historia rudowłosego celtyckiego kapłana, który całą własną magię czerpie z Gai - Ziemi, a przy tym ma całą masę starych i świeżych zatargów z bóstwami z wszystkich prawdopodobnie mitologii, okazała się literackim strzałem w dziesiątkę. Przygody Żelaznego Druida początkowo miały być trylogią, jak widać jednak, na trylogii się nie skończyło. Piąta element także finałem perypetii Atticusa nie będzie, gdyż za oceanem czytelnicy cieszą się już tomem szóstym. Małe przypomnienie. Atticus O'Sullivan jest ostatnim druidem na świecie. Wszyscy inni zostali w czasach rzymskich pozabijani przez wampiry, które miały już dość tego, że każdy druid może normalnie wampira "rozpleść" czyli za pomocą odpowiednich zaklęć rozłożyć go na pojedyncze składniki, tym samym powodując koniec istnienia takiego krwiopijcy. Utrzymanie się przy życiu nie było więc łatwe, tym bardziej że problemy Atticusa nie opuszczają.

 O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!