Czytaj więcej:
Krew z mojej krwi. Wiosna komisarza Ricciardiego okładka

Średnia Ocena:Krew z mojej krwi. Wiosna komisarza Ricciardiego

Luigi Alfredo Ricciardi, komisarz neapolitańskiej policji, ma wyjątkowy dar: widzi rozpacz umierających i słyszy ich słowa. Przy pomocy swego wiernego brygadiera prowadzi śledztwo w biednej dzielnicy miasta, gdzie odnaleziono ciało starej Carmeli Calise, swego czasu słynnej wróżbiarki i lichwiarki. Co umierająca wyjawi komisarzowi? Tajemnice jej klientów były nieźle strzeżone... Tej wiosny 1931 roku w Neapolu czuło się aromat nienawiści, krwi i zawiedzionych uczuć. "Krew z mojej krwi" to drugi tom neapolitańskiego cyklu Maurizia de Giovanni.

Szczegóły
Tytuł Krew z mojej krwi. Wiosna komisarza Ricciardiego
Autor: De Giovanni Maurizio
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc
Rok wydania: 2019

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Krew z mojej krwi. Wiosna komisarza Ricciardiego pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Krew z mojej krwi. Wiosna komisarza Ricciardiego Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Krew z mojej krwi. Wiosna komisarza Ricciardiego PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Beata Igielska

    „Krew z mojej krwi” to kryminał retro, którego akcja rozgrywa się w faszystowskich Włoszech. Wciągająca intryga, narastające napięcie, wyraziste postacie i jedyny w swoim rodzaju klimat – to największe atuty tej książki, którą pochłania się jednym tchem. Opowieść Maurizia de Giovanni to drugi tom cyklu o komisarzu Ricciardim i jego podwładnym, brygadierze Maionem, można ją jednak czytać jako odrębną całość, tym bardziej, że twórca nieraz przywołuje zdarzenia z pierwszej części. Komisarz jest postacią nietuzinkową i zapadającą w pamięć. Na mojej prywatnej liście ulubionych śledczych na pewno znajduje się w pierwszej piątce. Ricciardi ma przeszywające, zielone oczy, jest błyskotliwy, opanowany, bezkompromisowy i nieco zamknięty w sobie, czym doprowadza niektórych przełożonych do pasji. W dodatku wywodzi się z arystokracji i właściwie mógłby nie pracować. Ma około trzydziestu lat, lecz stale nie założył rodziny, ponad czym bardzo ubolewa jego leciwa niania. I wreszcie najistotniejsza i najbardziej intrygująca informacja – komisarz widuje.. zmarłych! To jego duchowa udręka, lecz i cecha, która nieraz pomaga mu rozwiązać najbardziej skomplikowane sprawy. Późną wiosną 1931 roku w Neapolu wszystko budzi się do życia. Niestety, dochodzi również do wielu przestępstw, z zamordowaniem leciwej mieszkanki kamienicy na czele. Kto mógł pragnąć śmierci wątłej staruszki, która zarabiała na życie wróżeniem z kart? I kto mógł zamordować ją w niezwykle brutalny sposób? Dynamicznie okazuje się, że na liście podejrzanych może znajdować się dużo nazwisk, ponieważ pani Calise zajmowała się nie tylko wróżbami. Krąg podejrzanych się poszerza, a w międzyczasie poznajemy codzienne perypetie nie tylko pary śledczych, lecz i wielu drugoplanowych, a nawet epizodycznych bohaterów. I tu dochodzimy do tej umiejętności autora, dzięki której „Krew z mojej krwi” nie jest tylko kryminałem. Maurizo de Giovanni tworzy oryginalne historie, które przedstawia, łącząc powagę z wysublimowanym poczuciem humoru. Obok siebie występują też: groteska, liryzm, realizm, czasem dosadność. Jeśli dodamy do tego opisy Neapolu sprzed niemalże stu lat, to otrzymamy niepowtarzalną, klimatyczną mieszankę. Jak dla mnie – creme de la creme! „Krew z mojej krwi” to na pewno wielka gratka dla fanów prozy kryminalnej w stylu retro a także dla tych, którzy cenią w tego typu opowieściach także fragmenty obyczajowe, psychologiczne, historyczne. Tu naprawdę jest tych odniesień mnóstwo, co nie znaczy, że przesłaniają one intrygę związaną z morderstwem. Raczej występują równolegle, przeplatając się i dodając fabule wielu smaczków. Zakończenie zaskakuje – i to następna wielka zaleta! Zalecam wszystkim, którzy cenią kryminały z górnych półek. BEATA IGIELSKA

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!