Czytaj więcej:
Kochanek dziewicy okładka

Średnia Ocena:Kochanek dziewicy

Zdumiewający portret młodej Elżbiety I, dziewczyny porywczej, siejącej strach, niezrównoważonej emocjonalnie i zaborczej, która nie powstrzyma się przed niczym, nawet przed morderstwem, byle tylko zaspokoić własne żądze.Jako świeżo koronowana królowa Anglii Elżbieta musi stawić czoło dwóm niebezpieczeństwom: francuskiej inwazji na Szkocję, zagrażającej całemu krajowi, a także swemu uczuciu do Roberta Dudleya, zagrażającemu jej sercu. Robert Dudley jest żonaty, a jego żona ani myśli się nim dzielić. Amy Dudley odmawia rozwodu, który Elżbiecie i Robertowi umożliwiłby wzięcie ślubu. Zresztą, przeciwko związkowi królowej z jednym z dworzan są niemal wszyscy. W tle miłosnego trójkąta na dworze Anglii tworzą się frakcje; ktoś przechodzi od słów do czynów. Amy zostaje odnaleziona martwa, ze skręconym karkiem, u stóp niewysokich schodów.

Szczegóły
Tytuł Kochanek dziewicy
Autor: Gregory Philippa
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Książnica
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Kochanek dziewicy pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Kochanek dziewicy Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Kochanek dziewicy PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • HankaU

  Philippa Gregory narodziła się w Kenii. Z Kenii przeprowadziła się z rodziną do Anglii, gdzie ukończyła historię na Uniwersytecie Sussex. A później uzyskała doktorat z literatury XVIII-sto wiecznej. Tak więc wie, o czym pisze... .A pisze... wspaniale... .Kreśli portrety słynnych i mniej słynnych postaci historycznych, tych chlubnych i... mniej chlubnych. Lecz wszystkie te postaci są bardzo, bardzo realne. Mają słabości, pasje, plusy i wady zwykłych śmiertelników.Jestem po lekturze "Kochanka dziewicy", sześćset-stronicowej idealnej powieści, przedstawiającej młodziutką, dopiero co koronowaną królową Elżbietę I, córkę Henryka VIII i Anny Boleyn (która, nota bene, została ścięta przez szanownego żona za rzekome cudzołóstwo). Przede wszystkim pokazana jest atmosfera panująca na dworze Tudorów na przełomie XVI i XVII wieku. Intrygi, knowania, szepty po kątach, krzywe spojrzenia, fałszywe uśmiechy, sztuczne ukłony... . Atmosfera niezdrowa, nieczysta, brudna i fałszywa. W centrum tego towarzystwa - ona. Kapryśna, wbrew pozorom myśląca o sobie, a nie o Królestwie... . Najwyższa pora, żeby Królowa miała potomka... . Lecz Elżbieta nie chce męża, z którym będą ją łączyć stosunki li tylko rozsądne i polityczne. Ona chce mieć u własnego boku... Roberta Dudleya... .Zdrajca, który dopiero co wyszedł z Tower, nie odstępuje Królowej ani na krok. I tym samym dynamicznie wkrada się w jej łaski. Ona, na razie, powierza mu własną stadninę koni. On codziennie czuje się w obowiązku wziąć własną Panią na przejażdżkę konną... . Sami... .Żądza władzy Roberta posuwa go coraz bardziej, śmielej w stronę Królowej. Ona, nie broni się przed najpierw nieśmiałym muśnięciem dłoni, włosów, policzka... . Droga do ślubu jest ciężka i... wyboista. Dudley jest żonaty, a Elżbieta wie, że jeśli ulegnie namiętnościom i poślubi Roberta, lud strąci ją z tronu za zdradę... . Erotyzm w, muszę przyznać, pięknym wydaniu a także namiętność kapią z kart powieści... . Jest oczywiście pozytywna jednostka w całej opowieści - to wyjątkowo wrażliwa, cierpliwa, uczynna Amy Robsart. Wierna, kochająca, cierpiąca i... czekająca stale na męża... pragnącego władzy i sławy... . Niewinna Amy zapłaci za własną dobroć najwyższą cenę... .Pierwsze pięćdziesiąt stron powieści, powiem szczerze, ciągnęły mi się w nieskończoność... . Treść wydawała mi się zbyt rozciągnięta, za wiele szczegółów... . Z każdą następną stroną... opowieść wciągała mnie... aż do ostatniej strony... . To pierwsza opowieść tej autorki, którą przeczytałam. Ale... na pewno nie ostatnia... . :-)/z mojego bloga: https://bazgrolandia-hanki.blogspot.com/

 • Kamila Kruczkowska

  Jeśli nie jesteś pewny czy ta książka ebook Ci się spodoba, nie wahaj się! Jest napisana świętnym stylem, który bardzo nieźle się czyta. Na prawdę wciąga. Ponadto - dobre wykonanie, dynamiczna i miła obsłyga, polecam!

 • mxf

  W "Kochanku dziewicy" mamy do czynienia z typową powieścią - prawdopodobnie nie przesadzę jak napiszę - romansem. Opowieść czyta się inaczej niż poprzednie książki z tej serii, zwłaszcza gdy przywykliśmy przez tyle lat do pisania o zdarzeniach z perspektywy pierwszej osoby, tutaj miałem ciągle kłopot z dopowiadaniem sobie niektórych zdarzeń w głowie. Osią fabuły jest trójkącik miłosny między Elżbietą, Robertem, a jego żoną Amy. Każda z osób odgrywa tutaj konkretną rolę - Amy jest postacią tragiczną, Robert cwaniaczkiem i dorobkiewiczem, a Elżbieta biernym obserwatorem całego zamieszania. Jak przystało na Gregory, postacie wykreowane są w niesamowicie realny sposób. Na ogromne wyróżnienie zasługuje postać młodej Elżbiety, która nieobyta z dworskim życiem, szuka pomocy u różnorakich osób. Dlatego tak prosto wpadła w sidła Dudleya. Szczęśliwie dla niej miała przy boku innego silnego mężczyznę sir Williama Cecila, który zaaranżował za nią rozwiązanie tego problemu. Autorka po raz następny wykazała się niezwykłą wiedzą na temat ówczesnych czasów, mimo, że zupełnie oddaliła się od omawianej przez kilka powieści epoki Henryka VIII. Stale w uderzający i wiarygodny sposób przedstawia dzieje bohaterów, punktuje ich wady i zalety. Szczególnie fascynuje ukazanie pierwszych lat rządów młodej królowej, które były naznaczone potyczką o utrzymanie się na tronie - jest to temat nierzadko pomijany, bo Elżbietę kojarzymy wyłącznie ze Złotym Wiekiem.

 • Karolina Raślewicz

  Przedostatnia z części Cyklu Tudorowskiego, nieoczywista, zagmatwana, pełna intryg, dynamiczna do czytania.

 • Sosenka

  Elżbieta zakochuje się w Robercie Dudleyu, który ma żonę, Amy. Kobietę mściwą i zachłanną, która ani myśli oddawać swego męża innej kobiecie, choćby miała z nią walczyć do ostatniej kropli krwi i tak się również poniekąd dzieje. Z rozwodu nici, a więc ślub jaki planowali zakochani nie ma możliwości istnienia. Jednak zazdrosna małżonka to zaledwie mała przeszkoda, ponieważ przeciwko związkowi Roberta z Elżbietą są niemal wszyscy, włączając w to dwór i naród. Powodów jest wiele, jednak przeważa status Roberta, który nie ma zbyt wysokiej i cenionej w społeczeństwie pozycji, jest zaledwie "dworzaninem", w dodatku żonatym i już to dyskwalifikuje go w przedbiegach. Wkrótce jednak sytuacja odmienia się, lecz nie nazwałabym jej odmianą korzystną dla Elżbiety. Amy Dudley zostaje znaleziona martwa, a konkretniej zamordowana, sytuacja robi się nieciekawa a atmosfera wokół zakazanego romansu coraz gęściejsza i nie widać rozwiązania sporów.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!