Klangor i fanfary okładka

Średnia Ocena:


Klangor i fanfary

Gawędy o interesujących zakątkach Mazowsza – prowincjonalnych miasteczkach, wsiach i odludziach, które omija „masowa” turystyka. Autor, ceniony krajoznawca i fan mazowieckiego krajobrazu, pięknym mową opowiada o zawiłej historii tych ziem i ich mieszkańców, przywołując dużo nieznanych faktów i ciekawostek. Wiele miejsca poświęca też przyrodzie – znajdziemy tu opowieści o bobrach, łosiach czy żurawiach, pradawnych puszczach i malowniczych rzekach.

Szczegóły
Tytuł Klangor i fanfary
Autor: Herz Lechosław
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Rok wydania: 2012
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Klangor i fanfary w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Klangor i fanfary PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Ósemkowy Klub Recenzenta

    Następny tom opowieści Lechosława Herza prowadzi do zakątków jeszcze mniej słynnych i popularyzowanych niż pokazywane w "Podróżach po Mazowszu". Są wśród nich tak niesamowite obiekty, jak Biały Słup koło Jeruzala, stópka kotka Matki Boskiej w Pieczyskach, arcydzieło z Boguszyc, a także niemalże zapomniane historie o drzewach, rzeczkach, kapliczkach i ludziach przeżywających wyjątkowe zdarzenia na ziemi mazowieckiej, np. Marii Dąbrowskiej. Książka ebook nie tylko poszerza wiedzę o tej ziemi, lecz - przede wszystkim - pozwala poczuć jej atmosferę i korzenie, a których wyrosła ogromna element kultury polskiej. Poza tym, twórca posługuje się stylem przypominającym stare gawędy, co tworzy specyficzny klimat opowieści o miejscach z odległą historią w tle. ZJ źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com