Jakość projektów informatycznych. Rozwój i testowanie oprogramowania okładka

Średnia Ocena:


Jakość projektów informatycznych. Rozwój i testowanie oprogramowania

Zarządzaj jakością projektu od narodzin po koncowe testy ! Koncepcja jakości — co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz pilnować poziomu Twoich produktów Zarządzanie jakością (oprogramowania) — ustaw procesy, zasady i standardy Testowanie — znaczenie ostatniego etapu pracy z projektem Zapewnianie wysokiej jakości oprogramowania to niełatwe zadanie. Osiągniesz ją, jeśli będziesz przestrzegać wysokich standardów procesu wytwarzania i dopilnujesz, by każdy kłopot został rozwiązany do końca. Jednak zadziwiająco wielu producentów nie traktuje poważnie sygnałów o błędach. Ujawniają się one dopiero podczas testowania, czyli na etapie, gdy już niewiele można zrobić. Ta książka ebook podpowie Ci, jak już na pierwszych etapach tworzenia kodu wykrywać i rozwiązywać pojawiające się problemy. Popraw efektywność własnej pracy już dziś! Karolina Zmitrowicz zebrała najważniejsze koncepcje z dziedziny zarządzania jakością oprogramowania i uzupełniła je o swoje doświadczenia. Odnajdziesz tu omówienie podstaw testowania a także pomoc w organizacji i planowaniu pracy. Nauczysz się tworzyć jakość, a nie tylko ją sprawdzać. Poznasz przydatne sposoby weryfikacji i walidacji, podstawy tworzenia dokumentacji efektów i narzędzia Lean Software Development. Dzięki zawartym w książce pdf wskazówkom udoskonalisz własne produkty, zoptymalizujesz proces ich wytwarzania i powiększysz grono zachwyconych klientów. Definicja jakości i znaczenie jakości w projektach informatycznych Zarządzanie procesowe, jakością i przez jakość Zasady Deminga i koła jakości Zarządzanie jakością oprogramowania Manifest jakości i standardy Planowanie procesu zapewnienia jakości Weryfikacja i walidacja, metryki Anomalie — charakterystyka i sposób obsługi Podstawy testowania, organizacja i techniki testów Metryki związane z testowaniem i dokumentacja testów Wsparcie narzędziowe i standardy w testowaniu Doskonalenie procesów organizacyjnych i procesu testowego Lean Software development (LSD)

Szczegóły
Tytuł Jakość projektów informatycznych. Rozwój i testowanie oprogramowania
Autor: Karolina Zmitrowicz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Helion
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Jakość projektów informatycznych. Rozwój i testowanie oprogramowania w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Jakość projektów informatycznych. Rozwój i testowanie oprogramowania PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Anonim

    Autorka rzeczowa, książka ebook przydatna merytorycznie testerowi.

  • dobrerecenzje.pl

    LSD to Lean Software Development, a ISO 9000, ISO 19011:2011, ISO/TS 16949:2009, to nie żadne konserwanty tylko certyfikaty systemów jakości, czyli normy określające powtarzalną jakość usług albo produktów. Nie dają one gwarancji, ale mówią o zachowaniu minimalnych wymagań dotyczących poziomu usług.Opisane a także zobrazowane w formie grafik i rysunków procesy monitorujące i zarządzające jakością produktów, a także oferowanych usług sprawiają, że zainteresowana osoba nie skupia się na zapamiętaniu wielu skompilowanych i niełatwych fraz, a na łatwym i przyswajalnym zrozumieniu zagadnienia.Prosty przykład obrazujący każdemu czytelnikowi tej recenzji potwierdzenie napisanych przeze mnie wyżej słów:Analiza Pareto, to łatwe narzędzie, a zarazem twierdzenie wykorzystywane w zarządzaniu i statystyce. Vilfredo Pareto odkrył, że ok. 20% społeczeństwa posiada w swoim władaniu 80% całkowitego majątku. Prowadząc różnorodne badania, naukowcy udowodnili, że reguła ta dotyczy niemal każdej dziedziny życia, np.:80% sprzedaży generowane jest przez 20% klientów80% wad generowane jest 20% wystąpienia przyczyn20% informacji warunkuje 80% decyzjiPareto opracował założenie, że 20% przyczyn generuje 80% błędów. Dzięki tej informacji uzyskujemy wręcz absurdalnie banalne i bardzo skuteczne narzędzie, do poprawy jakości poprzez eliminację najczęściej występującego powodu nieudanych działań. Prawda, że proste? W książce pdf „Jakość projektów informatycznych. Rozwój i testowanie oprogramowania” naturalnie możemy znaleźć też info dotyczące sprawdzania poprawności. Słowa Edsgera Dijkstry, słynnego pioniera informatyki: „Testy mogą pokazać obecność błędów, lecz nigdy ich brak”.Testowanie oprogramowania, to wyjątkowo kluczowy proces. Większość obowiązujących i wykorzystywanych standardów rodziny ISO, a także IEEE została omówiona w zrozumiały dla czytelnika sposób. Interesująca grafika przedstawiająca zagadnienie, daje dużo do myślenia. Możemy też znaleźć opisy rodzajów testów, techniki testowania, planowania, oceny i kontroli testów, czy dokumentacji. Większość wspomnianych informacji opiera się na przykładach.Nie wszystkie diagramy są jednak przedstawione w klarowny sposób (8 odcieni szarości niekiedy jest trudno odróżnić). Wielka litera Q zapewne od słowa Quality (ang.:”jakość”) znajdujące się na okładce od razu rzuca się w oczy. Stonowanie kolorów mówi o poważnej tematyce. Wiele informacji poparte przykładami, a także dużo grafik obrazujących idee, to dobre rozwiązanie. Odczuwam niestety wrażenie, że twórca chciał w niektórych przypadkach pokazać równocześnie skomplikowanie procesów. Oferta dla osób pragnących w przyjemny sposób zapoznać się z (podstawowymi jednak) sposobami tytułowego rozwoju i testowania oprogramowania.Moja ocena: 8/10 Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl