Czytaj więcej:
Ewangelia według Piłata okładka

Średnia Ocena:Ewangelia według Piłata

Pierwszy raz w Polsce pełne wydanie jednej z najciekawszych powieści Erica-Emmanuela Schmitta.Jeszua, młody Galilejczyk, spędza własną ostatnią noc w gaju oliwnym. Wie, że sąd imperium rzymskiego wkrótce skaże go na śmierć. Przepełniony lękiem wspomina własne życie, zastanawiając się, czy naprawdę jest synem Boga, cudotwórcą, którego chcą w nim widzieć jego bliscy. Na zapytanie kim jest Jeszua, przyjdzie odpowiedzieć także sędziemu, prefektowi Judei, który następnego dnia będzie musiał wydać na niego wyrok.Przejmująca opowieść Schmitta pozwala spojrzeć na nieźle wszystkim znaną biblijną historię z zupełnie nowej perspektywy. W złożonej postaci Piłata twórca odnajduje głęboko ludzkie cechy, wątpliwości i obawy, dzięki czemu ta niezwykła opowiadanie pozwala czytelnikowi zajrzeć w głąb siebie.Ewangelia według Piłata to jedna z najczęściej dyskutowanych i najładniejszych ebooków Schmitta. We Francji zdobyła Grand Prix czytelniczek magazynu „Elle” przyznawaną najlepszym powieściom.

Szczegóły
Tytuł Ewangelia według Piłata
Autor: Schmitt Eric-Emmanuel
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ewangelia według Piłata pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ewangelia według Piłata Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ewangelia według Piłata PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • radslo

  Piąta Ewangelia? Może. Jeśli tak to nie wiem czy nie najbardziej realna, prawdziwa. Skoro Chrystus był człowiekiem to może warto omówić jego słabości, trwogę, brak wiary, strach przed męką. Może warto przedstawić Chrystusa jako człowieka z wszystkimi jego słabościami. Może Judasz był kimś innym niż tylko zdrajcą, a kluczową rolę w całej tej historii odegrał ... Piłat? Najlepsza książka ebook Schmitt'a, oczywiście z tych, które przeczytałem.

 • Karolinka-d13

  Jednych może bulwersować innych fascynować. Każdy znajdzie w niej coś innego, dlatego bez względu na to czy jest się katolikiem czy nie warto poznać historię naszej wiary z innego punktu widzenia.

 • Piotr Kapusta

  Dla mnie najlepsza z ebooków Schmitta. Otwiera oczy i pomaga inaczej spojrzeć na Jezusa i słynne nam wydarzenia z Jego życia, męki i zmartwychwstania. Dodatkowo dziennik pisarza, w którym omawia swe przemyślenia. No super!

 • AS34

  Książka ebook zdecydowanie dla czytelnika, dla którego banał w literaturze nie ma znaczenia. Jest to historia, którą powinien przeczytać każdy niezależnie od wyznawanej wiary. Twórca przedstawia nowatorskie spojrzenie na dzieje Jezusa i Piłata. Brak tu namawiania, przekonywania do własnych racji. Schmitt i w tym przypadku bardzo pozytywnie zaskakuje.

 • Inia

  "Ewangelia według Piłata" to obraz duchowej przemiany człowieka,który miotany do tej pory niepewnością i niewiedzą odnajduje ukojenie, prawdę i wewnętrzną harmonię. Schmitt w mistrzowski sposób ukazuje tragedia i odwagę człowieka,który raz obrawszy życiową drogę podąża nią z żelazną konsekwencją i godnym podziwu uporem. Polecam.

 • Makosia

  "Ewangelia według Piłata" to na prawdę niesamowita powieść. Fabuła bazuje na słynnej nam nieźle wszystkim historii Pasji Jezusa, której pamiątkę będziemy świętować zresztą już niebawem. Książka ebook rzuca na tą historię jednak całkowicie nowe światło. W bardzo oryginalny sposób przedstawiony jest tu także postać Piłata. Warto przeczytać.

 • Edyta Jurczyk

  W prozie pana Erica-Emmanuela Schmitta pod powierzchnią słów kryje się dużo zawoalowanych znaczeń. Czytelnik podejmując próbę ich odkrycia, wyrusza w niesamowitą podróż, gdzie główną rolę grają emocje, uczucia i refleksje. Podobnie jest z tą opowieścią, jest to literatura metaforyczna i wyrafinowana. Piękna.

 • Shino

  Jest to opowiadanie o Jezusie i Piłacie i wydarzeniach, które doprowadziły do ukrzyżowania. Jednak cała historia jest napisana z zupełnie innej prespektywy, bardzo ciekawej moim zdaniem. Jest to opisywane tak bardziej przystępnie i dynamicznie. Szczerze zalecam ponieważ to naprawdę bardzo interesująca i niezła lektura.

 • Guśka

  Wrażenie ogromne! Bardzo odważne i nowatorskie podejście do Ewangelii, które pozwala nam spojrzeć na nieźle znaną historię ze strony Piłata – człowieka, który wbrew opiniom nie różnił się od innych ludzi, nie wyzbył się własnych uczuć, obaw i tęsknot. Książka, obok której nie powinno się przejść obojętnie, Polecam.

 • Oklot

  Opowieść tego autora dostałem na imieniny od własnych kolegów z pracy. Ucieszyłem się z niej bardzo, ponieważ dużo słyszałem o samym autorze jak i też o jego powieści. Wszystko co słyszałem okazało się prawdą. Twórca przedstawił alternatywną wizje słynnych wszystkim zdarzeń i muszę przyznać, że była ona dla mnie bardzo ciekawa!

 • Bibiana

  Przyznam, że książka ebook zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Jest to pierwsza opowieść Szmita, którą przeczytałam lecz teraz już wiem, że nie ostatnia. Porusza do głębi, zmusza czytelnika do przemyśleń powoduje wybuch ogromnej empatii (przynajmniej tak było w moim przypadku). Jest to książka, którą powinien przeczytać każdy chrześcijanin. Jeśli pragniesz przemienić własne życie, to zalecam "Ewangelię według Piłata"

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!