Czytaj więcej:
Dziecko nie jest twoją własnością! okładka

Średnia Ocena:Dziecko nie jest twoją własnością!

Ebook ten powstał głównie w oparciu o swoje doznania autorki, te z dzieciństwa, kiedy sama doświadczała przemocy fizycznej i psychicznej ze strony własnej matki a także bierności ojca, jak i te kiedy sama została matka dwójki dzieci. Bazując na swoich uczuciach już jako dzidziuś obiecała sobie, ze stworzy o dużo lepsze dzieciństwo swoim dzieciakom i opracowała swoje sposoby wychowawcze, które jak do tej pory przyniosły sukces. W chwili obecnej jej dzieci maja 15 i 12 lat i chociaż nie są idealne, nie sprawiają kłopotów klasycznych dla dorastającej młodzieży; są dzieciakami szczęśliwymi i widzą świat pozytywnie, skupiając się na tym, co jest w życiu wartościowe. Z jednej strony ebook stanowi formę oczyszczenia się z traumatycznych przeżyć z przeszłości, rozliczenie się raz na zawsze z tym, co spotkało ją ze strony własnych rodziców, lecz też próbę podzielenia się własnymi spostrzeżeniami a także uświadomienia czytelnikom, że dzidziuś tez jest człowiekiem, który myśli i czuje. Wpływ na powstanie ebooka miały też niektóre tragedie gdzie dzieci umierały będąc ofiarami znęcania się ponad nimi przez swoich rodziców. Historia małego Daniela Pełki z Coventry, czy innego dzidziusia z Birmingham zagłodzonego na śmierć, bardzo głośna sprawa 17 miesięcznego chłopca słynnego opinii publicznej jako „Baby P” a także dużo innych, podobnych historii też z Polski, dowodzą jak wielu jest nieświadomych rodziców. Anna Miller narodziła się i wychowała w klasycznej malej miejscowości, gdzie każdy każdego znał a przed sąsiadem niczego się nie ukryje. W wieku 19 lat zgwałcona w drodze z uczelni, od rodziny nie otrzymałam żadnego wsparcia bo rodzice jej nie uwierzyli. Annie bardzo pomógł chłopak, a obecnie mąż i to dzięki niemu doszła do siebie po tym traumatycznym wydarzeniu. W wieku 20 lat wyprowadziła się z domu, wyszła za mąż a rok potem narodziła syna. Trzy lata potem narodziła córkę, i w tym samym roku ukończyła studia na Politechnice Świętokrzyskiej. Wspólnie z mężem postanowili wyjechać do Wielkiej Brytanii. Jak zawsze w takich przypadkach początki nie były łatwe, najpierw pracowała tylko Anna, a mąż zajmował się dziećmi. Po dwóch latach nastąpiła zmiana: mąż zaczął pracować a Anna opiekowała się dzieciakami i usiłowała własnych sil jako tłumacz. Zdecydowała się poświęcić własny czas na wolontariat w brytyjskiej policji. Najpierw pomagała w miejscowym komisariacie w sprawach dotyczących Polaków. Po krótkim okresie przeniosła się do biura do spraw wypadków drogowych. Po paru miesiącach zaoferowano jej kontrakt i w policyjnej administracji pracuje do dzisiaj. Dzieci Anny mają obecnie 15 i 12 lat i Autorka przyznaje, że jej sposoby wychowawcze przyniosły sukces. Dzieci są świadome istniejących zagrożeń i wiedzą jak ich unikać, potrafią się zachować w szkole, słuchają nauczycieli i nie sprawiają kłopotów. Największą dla Anny nagrodą jest moment, kiedy dzieci mówią, że jest dla nich najlepszą mama na świecie.

Szczegóły
Tytuł Dziecko nie jest twoją własnością!
Autor: Miller Anna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Witanet
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dziecko nie jest twoją własnością! pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dziecko nie jest twoją własnością! Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dziecko nie jest twoją własnością! PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!