Czytaj więcej:
Czerwona ziemia okładka

Średnia Ocena:Czerwona ziemia

Słynny i doceniany w PRL reportażysta w 1989 roku przybywa na Madagaskar, by poznać jego historię i panoramę społeczną a także zebrać materiały do nowej książki. Wyspa jeszcze przed II wojną światową nieustanna się polską kolonią i zachowała odrębność polityczną. Kiedy reporter stawia pierwsze kroki w Nowej Warszawie na Madagaskarze, nic nie zapowiada, jak blisko znajduje się oko cyklonu, w którym ścierają się stary porządek z nowym. Czy warto kłaść na szali życie w imię prawdy i rzetelności dziennikarskiej? Czy jest możliwe przeżyć wśród wygasłych wulkanów, wśród ludzi o sercach kipiących zawiścią i żądzą władzy. „Mocna, odważna, wielowymiarowa. Maciej Zajączkowski stworzył opowieść, w której precyzyjnie dopracowana fabuła staje się pretekstem do refleksji ponad znaczeniem wolności, postępu i prawdy. "Czerwona ziemia" to historia pozostająca w pamięci na bardzo długo.” Joanna Dulewicz, pisarka „Mówi się, że nie ma nic bardziej przerażającego od rzeczywistości. Otóż jest... To alternatywna rzeczywistość „Czerwonej ziemi". Zajączkowski zabiera cię w podróż ku prawdzie, gdzie biletem wstępu jest odwaga. Jeśli kłamstwo to prawda w masce, determinacja będzie dłonią, która ją zedrze. Czy będzie to twoja dłoń?” Bartosz Soczówka, Bliskie Spotkania „Fascynująca fabuła i porywający, reporterski styl młodego pisarza. Książkę czyta się jednym tchem i czeka z niecierpliwością, co będzie dalej.” Agata Misiurewicz-Gabi, reporterka

Szczegóły
Tytuł Czerwona ziemia
Autor: Zajączkowski Maciej
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Moc Media
Rok wydania: 2021

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Czerwona ziemia pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Czerwona ziemia Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Czerwona ziemia PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • ananke144_czyta

    Coś nowego, coś innego, coś świeżego... Coś, co wymaga wyjścia ze własnej strefy komfortu. Ekscytująca przygoda- intrygująca i przerażająca jednocześnie. Nieco sensacyjna, lecz mocno bolesna, a momentami makabryczna. I nic nie jest tutaj takim, jakie wydaje się być na początku. Opowieść, która oddziałuje na duszę, otula ją "mgłą egzotyki i kolonialnej przygody". . Początkowo Madagaskar jawi się nam tutaj, niczym "nowy idealny świat", oaza spokoju, wymarzone miejsce do emigracji, gdzie króluje rozmach i przepych, a mieszanka ras i wyznań a także różnorodność kulturowa- hipnotyzuje. Całość niemal jak "diament wyrzucony na brzeg oceanu"- duży i błyszczący, "głaskany szelestem palm i odgłosem rozbijających się o brzeg fal oceanu". Początkowo również to "romantyczna opowieść" o Polakach, którzy przybyli do krainy na końcu świata i zamienili ją w raj na ziemi. Z czasem jednak "małe znaki" coraz lepiej układają się w rzeczywisty obraz wyspy. Pierwotny przekaz (chociaż piękny)- jest zbyt nienaturalny i coraz bardziej skomplikowany. Co nas tutaj zatem czeka ? Próba dotarcia do sedna sprawy, próba zrozumienia zawiłości politycznych i społecznych. Okaże się również, że ta "mała wyspiarska utopia" skrywa dużo tajemnic, a z jej obrazu "powoli złuszcza się farba". To zaproszenie na dziką podróż w "czarną otchłań afrykańskiego szaleństwa", na "cmentarzysko" cudownych idei, zgładzonych przez rządy psychopatów, polityczne manipulacje, spiski, korupcje, represje, kłamstwa i propagandę. Finalnie to będzie "trauma, niczym fizyczny ból"... . To książka, gdzie utopijna rzeczywistość zderza się z dziennikarskimi dylematami moralnymi. Gdzie z jednej strony rządzą ambicja, determinacja, dociekliwość i chęć dotarcia do prawdy, lecz jest to okupione strachem i poświęceniem. Gdzie kończy się tutaj odwaga, a zaczyna dziennikarska brawura? I w imię czego to poświęcenie? Czyta się, jak reportaż ubrany w literackie frazy. Niespodziewanie człowiek zapomina, że to tylko "political fiction", ponieważ obrazy są tak sugestywne, fabuła wykreowana przez Autora tak rzeczywista, a galeria postaci tak interesująca, że oddziałuje to na wyobraźnię, jak film fabularny- "Czas Apokalipsy" Coppoli na przykład... Polecam.

  • Mateusz.zed

    Twórca stworzył idealnie przemyślanym świat przedstawiony z bardzo atrakcyjną wizją polskiego sukcesu kolonizacyjnego. Dzięki wątkowi szpiegowskiemu i nagłej zmianie perspektywy skolonizowanego Madagaskaru, czytałem z zapartym tchem do samego końca. Polecam!!!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!