Czytaj więcej:
Czerwona ofensywa okładka

Średnia Ocena:Czerwona ofensywa

Polsce z całą pewnością należała się pełna niepodległość, bez płacenia za nią Rosji połową terytorium.  Gen. Władysław Anders Kiedyś Anders śmiejąc się, powiedział mi, że jeżeli jego wojska dostaną się między armię niemiecką a rosyjską, to nie będzie mógł się zdecydować, z kim bardziej chce walczyć.  Gen. George S. Patton Wielka Wojna nie kończy się w 1945 roku. Wówczas dopiero się zaczyna.  Po zdobyciu Berlina  Armia Czerwona rusza dalej na zachód. Stalin z premedytacją wykrwawia Ludowe Wojsko Polskie walczące w szpicy natarcia. Kiedy Sowieci po pokonaniu Niemiec zwracają się przeciwko swoim dotychczasowym sojusznikom, zaskoczeni alianci płacą olbrzymią cenę za własną łatwowierność. Tylko generałowie Anders i Patton nie dali się zaskoczyć i teraz opracowują śmiały plan... Jak zachowają się żołnierze LWP, co zrobią stacjonujące we Włoszech oddziały Andersa, czy Patton poderwie podległą mu 3 Armię i uda mu się zatrzymać czerwoną ofensywę?

Szczegóły
Tytuł Czerwona ofensywa
Autor: Langenfeld Piotr
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Warbook
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Czerwona ofensywa pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Czerwona ofensywa Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Czerwona ofensywa PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Tomasz Stempowski

  Uwielbiam ta serię i zalecam ją każdemu fanowi klimatów II WŚ!

 • Kacper Lipski

  Ta książka ebook trafiła w moje ręce przez przypadek, w ogóle nie wiedziałem o jej istnieniu. Dlatego również bardzo się cieszę, że dzięki pewnemu zbiegowi okoliczności miałem okazję ją przeczytać. Wyjątkowo interesująca, alternatywna odsłona historii i ekspansji komunistów na zachód, do tego nieźle napisana i niesamowicie wciągająca. Na pewno przeczytam pozostałe książki z tej serii. Polecam!

 • Marek Kierner

  Wciągająca historia z cyklu "co by było gdyby..." Następna obowiązkowa pozycja dla wielbicieli wydawnictwa WarBook. Jak wyglądałaby historia, gdyby w 1945 roku ideologiczne ambicje wzięły górę ponad zmęczonym wojną światem? Co stałoby się z polskimi żołnierzami walczącymi po obydwu stronach tego podziału sprzed zapadnięcia żelaznej kurtyny? Mamy tu do czynienia zarówno z potyczką wywiadów, politycznymi salonami i okopami... Idealnie napisana. Z niecierpliwością czekam na kontynuację!

 • erka

  II Wojna Światowa nie zakończyła się w 1945 roku. ZSRR, wykorzystując osłabienie wojsk alianckich, atakują i zdobywają powoli kolejne regiony. Alternatywna odsłona historii, ma to do siebie, że twórca stosując to w własnej powieści, ma pole do popisu, może wykorzystać co tylko mu do głowy wpadnie, a jednocześnie, może również zachować wszelkie prawdopodobieństwa zdarzeń, czy postaci. Nie inaczej jest tutaj. Autentyczne postaci, takie jak Churchill, czy generał Sikorski, przeplatają się tutaj z postaciami wymyślonymi,przez autora. Wyjątkowo znaczna mieszanina zdarzeń prawdziwych, z tymi fikcyjnymi, a jednocześnie czyta się tę książkę, jak, pozycję historyczną. Wierzy się we wszystko, co pisarz ma nam do powiedzenia, bo cała ta opowieść ma pewnie wywrzeć takie wrażenie. Przeczytałem całość z zainteresowaniem.Jak się dowiaduje, nie jest pojedynczy tom, lecz początek cyklu.

 • dorota-serafin

  Elegancko połączona fikcja literacka i rzeczywiste wydarzenia. Cykl, który porusza nie tylko mężczyzn. Wywołuje silne uczucia patriotyczne u odbiorcy. Polecam.

 • zgarbowska87

  Dla każdego czytelnika, który interesuje się historią własnego państwie a nie ma siły albo ochoty na książki dokumentalne. Znajdziecie tu rzeczywiste historie a także przygody fikcyjnych bohaterów w realnych odwzorowaniach. Warto przeczytać!

 • annamat

  Perfekcyjnie pokazana propaganda w siłach wojskowych za żelazną kurtyną: straszenie imperializmem zachodnim i sojuszem kapitalistów z faszystami, przed którymi to komuniści muszą obronić świat. Idealnie odwzorowano jak się robiło sieczkę z mózgu u kacapów. Nieźle jest przypomnieć sobie realia byłej epoki, lub je poznać, w zależności od wieku czytelnika.

 • kingabor.1978

  Książka ebook o bohaterach, którzy nie złożyli broni, a także o kolaborantach. Prezentuje jak zbierano dane wywiadowcze i jak je wykorzystywano. Arcyciekawa i dająca do myślenia lektura. Polecam.

 • bombowiec124

  Przypuszczałem, że książka, która zaczyna się od patriotycznej przemowy generała Andersa ku chwale Ojczyzny będzie wyśmienita i taka się rzeczywiście okazała. II Wojna Światowa i Zimna Wojna ZSRR ze Stanami Zjednoczonymi to wdzięczne i słabo jeszcze eksploatowane tematy – tym bardziej raduje publikacja.

 • anonymous

  Książkę przeczytałem w dwa dni w tym akcja w połowie tak wciągnęła, że nockę ponad książką zarwałem. Mocno brakuje dalszego ciągu. Mam nadzieję, że II tom Kontrewolucja spełnić pokładane nadzieje i przy jeszcze lepiej omówionych scenach batalistycznych będzie można rozkoszować się zwycięstwem Wojska Polskiego Gen. Andresa ponad Armią Czerwoną.

 • Doom

  Czerwona ofensywa to książka, która jest nieodpartym dowodem na to, że nasza polska historia może stanowić bardzo dobre tło do napisania powieści, która wciąga niesamowicie i przez cały czas trzyma w napięciu. Opisy bitew są po prostu mistrzowskie. Gdyby tak była spisywana historia Polski to miałbym same 5 w szkole!!!

 • Nostroo

  Książka ebook idealna a nawet lepiej. Twórca bardzo się postarał. Jednak nie ma na tym świecie rzeczy idealnych....Mam dwa minusy dla tej książki. Spolszczenia ("dżip", "kolt") a także napis za który zabiłabym autora: "Ciąg dalszy nastąpi". Ja już chcę wiedzieć co było dalej. Chce wiedzieć czy Patton z Polakami poszli na płn-wsch. Chce wiedzieć gdzie użyli atomówki. Jednak mimo negatywnego oddźwięku mojej recenzji książka ebook porywają. Cudowne opisy starć a także pól bitew. Książka ebook z pewnością zasługuję na 5 gwiazdek, każdy kto lubi powieści wojskowe powiem tak: miejsce obowiązkowe na półce.

 • Roy

  Wbrew tytułowi to nie książka ebook o napaści rosji na Ukrainę :), chociaż tam również teraz odbywa się czerwona ofensywa. To książka ebook o dwóch mądrych dowódcach, ich śmiałym planie i próbie powstrzymania czerwonej nawałnicy. Trochę historyczna trochę kryminalna opowiadanie o czasach, których nie powinniśmy zapomnieć. Idealnie napisana, z wartką akcją książka, którą naprawdę bardzo nieźle się czyta.

 • Herbertus

  Idealna książka, twórca idealnie skonstruował fabułę i poprowadził akcję. Dzięki obrazowemu i plastycznemu językowi można idealnie wczuć się w klimat tej książki - czuć ciągłe napięcie i niepewność. Sceny potyczki opisywane są po mistrzowsku, momentami można odnieść wrażenie jakbyśmy sami brali w nich udział. Polecam!

 • bartonon

  Nie zawiodłem się. Intrygująca okładka z żołnierzami LWP i Andersa walczącymi ramię w ramię skłoniła mnie do wzięcia książki do ręki... a później do zaniesienie do kasy i nie wypościłem jej z ręki póki nie przeczytałem. Wiele walki, wyraziści bohaterowie i niesamowity klimat. Czułem kordyt :) Czekam na kolejne powieści.

 • Gajdek

  Według mnie bardzo cenna pozycja historyczna. Z pewnością zapełni lukę jeśli chodzi o tą tematykę, ponieważ mam wrażenie że nie znajdziemy zbyt dużo wartościowych i rzetelnych ebooków traktujących o ekspansji Armii Czerwonej. A czyta się świetnie, naprawdę ciekawa, szczegółowa, ale także konkretna książka.

 • Zalew

  Najlepsza wojenna opowieść jaką ostatnio miałem w rękach. Trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Jeśli do tej pory nie czytaliście Piotra Langenfelda, a cenicie mocną wojenną sensację, to bardzo polecam. Cenię jego styl: jest konkretny i przekonywający. Solidna dawka historii w nie lada emocjonującej oprawie.

 • Kminek

  Jestem dużym wielbicielem historii jak i powieści sensacyjnych. A tę książkę w zasadzie można by było zaliczyć do obu. Naturalnie to fikcja, lecz mimo to czyta się ją z wypiekami na twarzy. Wciąga niemiłosiernie przez co bardzo dynamicznie można ją przeczytać. Dodatkowym atutem jest to, że za tak niewygórowaną cenę otrzymujemy kawał dobrej powieści!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!