Korona Polskich Gór okładka

Średnia Ocena:


Korona Polskich Gór

Interesujące wyzwania, pokonywanie swoich słabości, zdobywanie i ciągła eksploracja świeżych terenów, planowanie i radość z osiągniętego celu, adrenalina pulsująca w żyłach. To nieodłączne fragmenty życia każdego prawdziwego podróżnika – szczególnie miłośnika gór. Jeśli zamykając oczy stale masz pod powiekami poszarpany horyzont, jeśli nie straszna Ci droga pod górę, jeśli pragniesz zanotować w dzienniku własnej pamięci wyjątkowe osiągnięcie – ten przewodnik jest dla Ciebie! Zdobądź koronę polskich gór i poczuj niezwykłą satysfakcję z wejścia na każdy z omówionych szczytów (od niewymagającej Łysicy po majestatyczne Rysy). To doświadczenie z pewnością rozpali apetyt na więcej i otworzy drogę do zdobywania kolejnych koron, nawet tych dostępnych do tej pory tylko w najskrytszych marzeniach. Przed Tobą dwadzieścia osiem wyzwań zebranych w dwudziestu trzech trasach. Nie trać zatem czasu! Ruszaj z nami na szlak!

Szczegóły
Tytuł Korona Polskich Gór
Autor: Bzowski Krzysztof
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bezdroża
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Korona Polskich Gór w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Korona Polskich Gór PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Northman1984

    Nic tylko wyruszać - tym razem w polskie góry :) Bardzo, bardzo, bardzo fajny przewodnik. Rzeczowy, skrupulatny, dokładny - dokładnie taki, jaki sam (nie znając wcześniej tej książki) chciałbym mieć w rękach przed podróżą w polskie góry. Może i znajdzie się na rynku parę pozycji tego rodzaju; może (?) i jeszcze bardziej rzeczowych niż właśnie ta, lecz ta akurat jest super: skrupulatna, i - jak już wspomniałem - dokładna, szczegółowa... a poza tym, bardzo "skondensowana" jeśli chodzi o informacje. Do tego, o czym warto wspomnieć, objętościowo spoglądając - po prostu poręczna. Co zawiera przewodnik? Jak wskazuje sam opis - 28 wyzwań zebranych w 23 trasach. Brzmi być może enigmatycznie, ale wcale enigmatyczne nie jest. Zwłaszcza w opisach samych tras, bardzo (jak już napisałem) szczegółowych i wyczerpujących. Prawdopodobnie nawet można się pokusić o stwierdzenie, że ta książka ebook idealnie zastąpi na trasie zwykłą, tradycyjną mapę ;) ... Całość uzupełniają zdjęcia, mapki, info dotyczące noclegu, dojazdu, a także grafiki obrazujące przebieg tras... czego pragnąć więcej? :) Nic tylko ruszać w trasę - w polskie góry! Polecam! Dziękuję Wydawnictwu Bezdroża i całej Grupie Wydawniczej Helion za egzemplarz recenzencki. Recenzja znajduje się także na moim blogu: https://cosnapolce.blogspot.com/2017/08/korona-polskich-gor-krzysztof-bzowski.html

  • Arturion

    Skrótów przewodnik po Koronie polskich gór czyli po 28 najwyższych szczytach pasm uznawanych za góry. Oczywiście wybór jest dyskusyjny (niektórzy uznają, że mamy więcej pasm górskich, inni że mniej), podobnie jak same szczyty. Twórca zdaje sobie na szczęście z tego, że w wyniku najwieższych pomiarów wysokości, niektóre z dotychczasowym szczytów nie są już a rzeczywistości najwyższe. A zatem Krzysztof Dmowski zdecydował się na te, a nie inne ze względu na tradycję. Trzeba przyznać, że o rzeczywiście najwyższych również wspomina i zdobycie ich sugeruje. A jakież to zmiany nastąpiły? W Górach Złotych najwyższym szczytem jest Postawna a nie Kowadło (niektórzy również uważają, że Góry Złote i Bialskie to jedno pasmo); w Górach Bardzkich Szeroka Góra, a nie Kłodzka Góra; no i dyskusyjna jest kwestia zasięgu Beskidu Makowskiego. Niektórzy również uważają, iż Masyw Babiej Góry nie należy do Beskidu Żywieckiego. Tak, czy inaczej twórca starał się własną robotę wykonać najrzetelniej. Zaproponował trasy na każdy ze szczytów niekoniecznie pokrywające się z istniejącymi szlakami. Omówił również warianty dla narciarzy i rowerzystów (choć narciarze i - zwłaszcza - rowerzyści nie na każdy szczyt mają wstęp). Jest o atrakcjach po drodze, jest również o komunikacji i noclegach.