Co ja mam z tymi rodzicami! okładka

Średnia Ocena:


Co ja mam z tymi rodzicami!

Pozycja "Co ja mam z tymi rodzicami!" jest próbą zachęcenia dzieci do czytania. Opowiastki o perypetiach i losach dziewczynki której pierwszeństwo w rodzinie odebrał młodszy brat jest także dobrą lekturą dla rodziców.

Szczegóły
Tytuł Co ja mam z tymi rodzicami!
Autor: Błachucka Anna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf
Rok wydania: 2014
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Co ja mam z tymi rodzicami! w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Co ja mam z tymi rodzicami! PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Brunhilda

    Wreszcie mamy książkę dla dzieci, w której dzieci myślą jak dzieci, reagują jak dzieci i maja kłopoty jak dzieci. Autorka nie wymądrza się i bohaterka, ośmioletnia dziewczynka nie jest "starą maleńką", która wszystko wie i zadaje takie zapytania jakby skończyła Harvard. Znajomość dziecięcej psychiki i potraktowanie poważnie kłopotów dzidziusia czyni książkę wyjątkową. Na pewno niejedna czytelniczka odnajdzie w książce pdf siebie i własne problemy.

  • kayab92

    Być starszą siostrą i przy tym znosić młodszego brata, przytyki ze strony rodziców i ich brak czułości, to niekomfortowa sytuacja dla kilkuletniej Oli - narratorki 24 opowiadań, zamieszczonych w zbiorze "Co ja mam z tymi rodzicami!". To jej oczami poznajemy otoczenie: rodziców, brata, babcię, ciocię, kumpli z klasy. Ola omawia wydarzenia z życia rodziny, nie szczędząc przy tym własnych komentarzy - emocjonalnych i jednostronnych. Dziewczynka chce być już dorosła. Świadczy o tym pierwsza potajemna próba makijażu, zakończona ściąganiem z brwi czarnego lakieru do paznokci. Przy tym rozumie, z czym wiąże się dorosłość. W własnej relacji niejednokrotnie podkreśla, że rodzicom więcej uchodzi na sucho. To dzieci mają zrozumieć, że starsi nie mają czasu, ponieważ zarabiają pieniądze i że to częściej dzieci mają co wybaczać dorosłym, a nie na odwrót. Przy czym zwraca uwagę na jeszcze jeden kluczowy aspekt życia we współczesnym świecie. Tak samo jak dzieciom, tak i rodzicom brakuje czułości.W serii opowiadań ważną rolę odgrywa babcia, która chcąc pomóc wnuczce w nauce czytania - pisze do niej dłuższe relacje z życia wiejskiej zagrody. Każdy list kończy się zagadką. Ola ma za zadanie czytać bratu na głos babcine maile, jednocześnie rozwiązując łamigłówki.Zbiór opowiadań Anny Błachuckiej, mimo że przeznaczony dla dzieci i młodzieży - może stać się znakomitą lekturą i dla rodziców. To przykład pouczającej i praktycznej lekcji o tym, jak wyglądają i jak mogłyby wyglądać relacje między członkami rodziny. Opowiadania zawierają wątki edukacyjne i tak zawsze wskazany humor, który równoważy gorzkie doświadczenia głównej bohaterki - gdyż w życiu nie ma tylko radosnych chwil, lecz szczęście przeplata się ze łzami.Jeśli każdemu Czytelnikowi zdarzy się zatrzymać na którejś ze stron książki i pomyśleć ponad kłopot naświetlonym w danym momencie relacjonowania - będzie to oznaczało, że lekcja z czytania i próby (z)rozumienia została odrobiona.