Czytaj więcej:
Błędne siostry okładka

Średnia Ocena:Błędne siostry

Karola to młoda Polka od wielu lat mieszkająca za granicą. Wydaje się wieść tam szczęśliwe, uporządkowane życie, jednak od dawna rozpacza na silne bóle migrenowe, które są wyjątkowo uciążliwą dolegliwością. Lekarz zaleca dziewczynie tymczasowy powrót do ojczyzny, gdyż być może znajomy klimat poprawi jej samopoczucie. Nieoczekiwanie koleżanka z pracy udostępnia jej własny domek w Karkonoszach, położony wśród urokliwych gór i lasów z dala od hałaśliwej cywilizacji. Dziewczyna przystaje na tę propozycję, bierze półroczny urlop i przyjeżdża na ustronne odludzie. Lekki, subtelny styl a także prześliczna polszczyzna kształtują książkę w sposób iście artystyczny. Poszczególne wątki umiejętnie wiążą się ze sobą, tworząc spójną całość, a delikatne napięcie towarzyszy nam od samego początku aż do finałowego zakończenia, działając pobudzająco na wyobraźnię. Wpleciona w fabułę legenda o błędnych siostrach roztacza swoistą mgiełkę mistycyzmu, potęgując nasze doznania. Szczerze i serdecznie polecam. Krystyna Meszka, autorka bloga: cyrysia.blogspot.com

Szczegóły
Tytuł Błędne siostry
Autor: Górska Renata L.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Replika
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Błędne siostry pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Błędne siostry Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Błędne siostry PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anonim

    Karola jest młodą Polką, która już od wielu lat mieszka za granicą. Stało się tak za sprawą traumatycznych wydarzeń, które miały miejsce w jej rodzinie. Dziewczyna z pozoru prowadzi szczęśliwe i poukładane życie, jednak wynik ten psują pojawiające się intensywne bóle migrenowe, które są istną zmorą codzienności. Wizyta u lekarza doprowadza do tego, że dziewczyna postanawia wybrać się do Polski, z nadzieją na polepszenie samopoczucia i złagodzenie dolegliwości ojczystym klimatem. Szczęśliwym trafem jej koleżanka z Karoli udostępnia jej własny domek, znajdujący się w zaciszu Karkonoskich lasów i gór. Karola nie zastanawia się długo i przyjmuje propozycję współpracownicy. Po dotarciu na miejsce od razu odczuwa spokój i radość. Jednak wszystko zaczyna się komplikować, gdy do chatki na odludzi wprowadza się Armin. Facet też otrzymał pozwolenie na pobyt tutaj. Początkowo relacje tych dwojga nie układają się najlepiej, oboje odczuwają dyskomfort. Z biegiem czasu ich relacje ulegają dużej poprawie. Armin staje się swoistą tajemnicą dla Karoli, która interesująca jest powodów jego ucieczki w górskie odludzie. Renata L. Górska stworzyła głęboką i melancholijną powieść, która mimo braku pędzącej akcji porywa czytelnika. Autorka operuje naprawdę pięknym, bogatym i dostojnym piórem. Malownicze opisy, w żadnym stopniu nie przytłaczały ani nie nużyły. Oddawały klimat terenów, w których rozgrywała się fabuła. Która własną drogą, była naprawdę interesująca i absorbująca. Akcja była dość nieustanna i rozkosznie powolna, treść obfitowała w rozważania i przemyślenia. Niejednokrotnie dopadały mnie momenty zadumy ponad życiowymi prawdami, które były poruszane w tej historii. Bohaterowie zostali precyzyjnie wyrysowani, skomplikowane osobowości i autentyczne charaktery. Z łatwością i niezmierną przyjemnością zagłębiamy się w treść i opisywany świat.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!