nie zostawia się dziecka w niebie

Szczegóły
Tytuł nie zostawia się dziecka w niebie
Rozszerzenie: PDF
Jesteś autorem/wydawcą tego dokumentu/książki i zauważyłeś że ktoś wgrał ją bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zabroniony dokument w ciągu 24 godzin.

nie zostawia się dziecka w niebie PDF - Pobierz:

Pobierz PDF

 

Zobacz podgląd pliku o nazwie nie zostawia się dziecka w niebie PDF poniżej lub pobierz go na swoje urządzenie za darmo bez rejestracji. Możesz również pozostać na naszej stronie i czytać dokument online bez limitów.

nie zostawia się dziecka w niebie - podejrzyj 20 pierwszych stron:

Strona 1 BRONIE Z OKRESU II WOJNY ŚWIATOWEJ 1939. Strona 2  Czołgi, armaty przeciwpancerne, karabiny, pistolety, a nawet samoloty wojskowe. Polska myśl techniczna całkiem nieźle rozwijała się w czasie XX - lecia międzywojennego. I choć 1 września 1939r., w momencie wybuchu II wojny światowej, nie mieliśmy szans wygrać starcia z siłami III Rzeszy i Związku Radzieckiego. Strona 3  Karabin opracowany przez Józefa Maroszka. W przeciwieństwie do karabinów powtarzalnych, w których po każdym strzale żołnierz musiał ręcznie przeładować broń, karabin samopowtarzalny wykonywał tę czynność automatycznie – po każdym naciśnięciu spustu następował wystrzał i załadowanie nowego naboju z magazynka, a broń była gotowa do następnego strzału. Cechował się prostą budową i łatwością obsługi. Do naszych czasów dotrwało prawdopodobnie 5 egzemplarzy, które są oceniane jako dobra, dopracowana broń. KARABIN SAMOPOWTARZALNY 7,92 MM WZ.38 Strona 4  Najsłynniejszy, a zarazem najlepszy polski czołg podczas walk w 1939 r. Mimo wielkiej, nieprzekraczającej 10 tonowej masy i słabego pancerza, był nieźle uzbrojony - górował pod tym względem nad niemieckimi czołgami lekkimi. Do rozpoczęcia wojny wyprodukowano ok. 130 maszyn tego typu. 25 z nich uzbrojono w podwójne wieże z karabinami maszynowymi. CZOŁG 7TP Strona 5  Produkowany od połowy lat 30., nowoczesny, dwusilnikowy bombowiec to prawdopodobnie najsłynniejszy samolot II RP. Niestety, choć pod względem technicznym Łoś był bardzo udaną konstrukcją, decyzja o jego seryjnej produkcji jest bardzo kontrowersyjna - oznaczała przesunięcie zasobów na produkcję bombowców, zamiast znacznie bardziej potrzebnych samolotów myśliwskich. Znaczna część maszyn nie wzięła udziału w walkach i została ewakuowana, zasilając następnie lotnictwo Rumunii. PZL.37 ŁOŚ Strona 6  Niszczyciel ORP ,,Wicher", to pierwszy nowoczesny okręt II Rzeczypospolitej. Okręt, który wszedł do służby w 1930 r., pełnił funkcję jednostki flagowej Dywizjonu Kontrtorpedowców. Wicher jako jedyny z polskich niszczycieli uczestniczył w obronie Wybrzeża we wrześniu 1939 r. Od 2 września, jako pływająca bateria artylerii, bronił Helu. ORP ,,WICHER"