mózg jest nadprzewodnikiem

Szczegóły
Tytuł mózg jest nadprzewodnikiem
Rozszerzenie: PDF

Jesteś autorem/wydawcą tego dokumentu/książki i zauważyłeś że ktoś wgrał ją bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zabroniony dokument w ciągu 24 godzin.

 

mózg jest nadprzewodnikiem PDF Ebook podgląd online:

Pobierz PDF

 

 

 


 

Zobacz podgląd mózg jest nadprzewodnikiem pdf poniżej lub pobierz na swoje urządzenie za darmo bez rejestracji. mózg jest nadprzewodnikiem Ebook podgląd za darmo w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jest zabronione, więc w takich wypadkach zamiast podglądu możesz jedynie przeczytać informacje, detale, opinie oraz sprawdzić okładkę.

mózg jest nadprzewodnikiem Ebook transkrypt - 20 pierwszych stron:

 

Strona 1 Mózg jest nadprzewodnikiem? „Świadomość jawić się poczyna jako swego rodzaju wielkoskalowy (makroskopowy) efekt kwantowy, analogiczny do kondensatu Bosego-Einsteina, nadciekłości czy nadprzewodnictwa, który być może pojawia się w mózgu podczas spójnej superpozycji procesów kwantowych zachodzących w mikrotubulach neuronowych dendrytów, aksonów i w synapsach”1. „Ostatecznie wykazano nadprzewodnictwo dla karotenu oraz, z dużym prawdopodobieństwem, dla tkanek i to w normalnych temperaturach, a więc niebywały spadek oporu elektrycznego równoznaczny z przewodnictwem przerastającym o wiele rzędów wielkości odpowiednią wartość dla półprzewodników”2. „Już teoretyczne rozwiązania W. A. Little'a wskazywały na możliwość jego zaistnienia w związkach organicznych. W praktyce wykryto nadprzewodnictwo dla cholesterolu, lizosomów i karotenu oraz DNA. Pojawili się też autorzy, tacy jak na przykład Atherton, którzy zauważyli nadprzewodność w organizmach żywych jako element pamięci komórki nerwowej. Sygnał przechowywany miałby być w nich w postaci oscylującego prądu”3. Inne badania pokazują, iż mózg zużywa około 20% dostarczanej organizmowi energii 4. Inne ciekawostki: • ludzki mózg w fazie budzenia ze snu wytwarza od 12 do 23 watów energii, co pozwoliłoby zapalić żarówkę; • mózg nie odczuwa bólu, gdyż nie ma żadnych receptorów odpowiedzialnych za jego odczuwanie; • płyn mózgowo-rdzeniowy ma odczyn zasadowy; 1 Pisze o tym Roger Penrose w „Cienie umysłu ”. Zob. Grog, Dziwna kraina świadomości, [w:] „Esencja” 2001, nr 4. 2 Zob. Włodzimierz Sedlak, Człowiek w kwantowej skrzynce biegów, [w:] Włodzimierz Sedlak, „Homo electronicus”, wyd. PIW, Warszawa 1980. 3 Zob. Piotr Subocz, Bioelektroniczna koncepcja abiogenezy wg ks. Prof W. Sedlaka. 4 Zob. Sergio Della Sala, Mind Myths: Exploring Popular Assumptions About the Mind and Brain , wyd. Wiley 1999, ss. 3–24; atque etiam: Nikhil Swaminathan, "Why Does the Brain Need So Much Power?", [w:] „Scientific American” 2010, 19 listopada.

O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!