lektury dla klas 4-6

beata surdej

Szczegóły
Tytuł lektury dla klas 4-6
Rozszerzenie: PDF
Data dodania: 2018-11-21

Jesteś autorem/wydawcą tego dokumentu/książki i zauważyłeś że ktoś wgrał ją bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zabroniony dokument w ciągu 24 godzin.

 

lektury dla klas 4-6 PDF Ebook podgląd online:

Pobierz PDF

 

 

 


 

Zobacz podgląd lektury dla klas 4-6 pdf poniżej lub pobierz na swoje urządzenie za darmo bez rejestracji. lektury dla klas 4-6 Ebook podgląd za darmo w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jest zabronione, więc w takich wypadkach zamiast podglądu możesz jedynie przeczytać informacje, detale, opinie oraz sprawdzić okładkę.

lektury dla klas 4-6 Ebook transkrypt - 20 pierwszych stron:

 

Strona 1 PLANY FILMOWE Strona 2 PLAN TOTALNY (TOTAL) (EXTREME LONG SHOT - XLS)  jest to szeroki plan krajobrazowy: góry, domy, umiejscawia akcję w otoczeniu a takŜe informuje o porze roku, dnia, pogodzie itp. Strona 3 Strona 4 PLAN OGÓLNY (LONG SHOT - LS)  To plan z wkomponowaną postacią lub grupą postaci na szerszym tle (część budynku), umiejscawia postacie w otoczeniu. Strona 5 Plan ogólny jest to bowiem najczęściej prezentacja zaleŜności między bohaterami i ich aktualnym otoczeniem. Innymi słowy: widz uzyskuje informację KTO GDZIE się znajduje. Strona 6 PLAN PEŁNY (FULL SHOT - FS)  Pokazuje postać człowieka lub kilku osób widocznych są w całej swej wielkości np. we wnętrzu jakiegoś pomieszczenia, moŜe ukazywać relacje między osobami. Strona 7 Jak widać prezentuje postać od stóp do głowy. Otoczenie wyraźnie schodzi na drugi plan (staje się mniej waŜne). Strona 8 PLAN AMERYKAŃSKI (3/4 SHOT, MEDIUM FULL SHOT - MFS)  Pokazuje postać od kolan w górę. Podobnie jak plan pełny pokazuje relacje między osobami, sytuacje np. rozmowę. Obejmuje zarówno gesty jak i mimikę. ZbliŜony do naturalnego sposobu widzenia postaci. Strona 9 Taki amerykański wynalazek "do kolan włącznie". Dość popularny... Strona 10 PÓŁZBLIśENIE (MEDIUM SHOT - MS)  Kompozycja postaci człowieka w wymiarze popiersia, jego zachowanie gestykulacja, emocje. Tło (dekoracje) praktycznie niewidoczne. Strona 11 Dolną granicą tego planu jest ręka zgięta w łokciu. Plan ten pozwala juŜ wyraźnie zaobserwować pojawiające się na twarzy emocje. Strona 12 ZBLIśENIE (CLOSE-UP - CU)  Plan, w którym widoczna jest twarz aktora lub ukazane z bliska fragmenty otoczenia, potrafimy odgadnąć co bohater myśli i czuje, ukazanie wewnętrznego świata człowieka. Strona 13 Strona 14 DETAL (EXTREME CLOSE-UP - ECU)  Ukazuje mały fragment ciała ludzkiego lub przedmiot istotny lecz niezauwaŜalny w szerszym planie np. zegarek, notatka na strzępku papieru. MoŜe on przedstawiać emocje, uczucia lub podkreślać właściwości fizyczne. Strona 15 Detal-zielone kasztany Strona 16 EFEKTY SPECJALNE Strona 17 PREDATOR - KAMUFLAś  Niezły substytut efektu z jednego z moich ulubionych filmów czyli częściowa niewidzialność.  After Effects Strona 18 CZŁOWIEK WIDMO  Strona 19 CYFROWE WYSTRZAŁY Strona 20 GWIEZDNE WOJNY - MIECZ ŚWIETLNY

O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!