Geografia

Szczegóły
Tytuł Geografia
Rozszerzenie: PDF

Jesteś autorem/wydawcą tego dokumentu/książki i zauważyłeś że ktoś wgrał ją bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zabroniony dokument w ciągu 24 godzin.

 

Geografia PDF Ebook podgląd online:

Pobierz PDF

 

 

 


 

Zobacz podgląd Geografia pdf poniżej lub pobierz na swoje urządzenie za darmo bez rejestracji. Geografia Ebook podgląd za darmo w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jest zabronione, więc w takich wypadkach zamiast podglądu możesz jedynie przeczytać informacje, detale, opinie oraz sprawdzić okładkę.

Geografia Ebook transkrypt - 20 pierwszych stron:

 

Strona 1 Proste równania trygonometryczne 1.Równanie sinx=a Rozwiązaniami takiego równania są: , gdzie Spójrz na poniższy rysunek: Zaznaczamy te argumenty dla których wykresy funkcji się przecinają. Wystarczy, że odczytamy jeden z takich argumentów, czyli . Wówczas wszystkie rozwiązania tego równania, zapisujemy zgodnie ze wzorem rozwiązań podanym powyżej. Przykład 1 Znajdź wszystkie rozwiązania równania: . Z tabeli wartości funkcji trygonometrycznych odczytujemy, że jednym z rozwiązań równania jest . Zapisujemy zatem wszystkie rozwiązania tego równania zgodnie z wzorami: ,gdzie . 1 Strona 2 2. Równanie cosx = a Rozwiązaniami takiego równania są: ,gdzie . Spójrz na poniższy rysunek: Zaznaczamy te argumenty dla których wykresy funkcji się przecinają. Wystarczy, że odczytamy jeden z takich argumentów, czyli . Wówczas wszystkie rozwiązania tego równania, zapisujemy zgodnie ze wzorem rozwiązań podanym powyżej. Przykład 1. Znajdź wszystkie rozwiązania równania: Aby zapisać wszystkie rozwiązania tego równania, musimy znać przynajmniej jeden taki argument, dla którego wykresy obu funkcji się przecinają. W tabeli wartości funkcji trygonometrycznych możemy odczytać takie wartości tylko dla , gdzie wartości funkcji cosinus są dodatnie. Tutaj natomiast mamy odczytać argument, gdy wartości funkcji cosinus są ujemne. Co w takiej sytuacji? Jednym ze sposobów odczytania takiej wartości jest: Z tabeli wartości funkcji trygonometrycznych odczytujemy, że jednym z rozwiązań równania jest (patrz kolor zielony) 2 Strona 3 Oznacza, to że zawsze wykres przecina się z prostą o równaniu ,w punkcie, który jest oddalony od wierzchołka cosinusoidy, gdzie wartość funkcji cosinus jest równa 1, o . Na powyższym rysunku ten odcinek został zaznaczony na zielono. Teraz jak to się ma do rozwiązań równania ? Rozwiązania tego równania będziemy wyznaczać podobnie. Tyle, że będziemy teraz wyznaczać punkty, których odległość od wierzchołków cosinusoidy gdzie wartość funkcji cosinus jest równa -1, wynosi również . 3. Równanie tgx=a Rozwiązaniami takiego równania jest , gdzie . Spójrz na poniższy rysunek: Przykład 1. Rozwiąż równanie: . Spójrz na rysunek: 3 Strona 4 Z tabeli wartości funkcji trygonometrycznych odczytujemy, że . Musimy odczytać wartość argumentu . Ale odległość punktu od 0 jest równa , czyli: Zatem zbiór wszystkich rozwiązań to: ,gdzie . 4.Podsumowując::rozwiązania elementarnych równań trygonometrycznych zawiera tabela: Równanie Dziedzina równania Rozwiązanie równania Przedział podstawowy Uwaga. Na stronach 5 – 10 są przykłady z dokładnym opisem rozwiązań. Proszę zrobić w zeszycie odpowiednią notatkę. Przeanalizować przykłady. Wykonać zadania ze strony 271 zad.8.46 4 Strona 5 5 Strona 6 6 Strona 7 7 Strona 8 8 Strona 9 9 Strona 10 10

O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!