Czytaj więcej:
Żołnierze Wyklęci. Niezłomni bohaterowie okładka

Średnia Ocena:Żołnierze Wyklęci. Niezłomni bohaterowie

Książka ebook Joanny Wieliczki - Szarkowej "Żołnierze Wyklęci. Niezłomni bohaterowie" to pasjonująca i poruszająca opowiadanie o żołnierzach antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, którzy w latach 40. XX wieku stawiali czynny opór względem sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR. Ścigani i prześladowani walczyli w słusznej sprawie do końca. Wielu z nich władze komunistyczne więziły, wielu zginęło z rąk okupantów. Autorka książki przedstawia sylwetki i tragiczne dzieje niezłomnych bohaterów, wśród których znaleźli się m.in. mjr Józef Kuraś "Ogień", rtm. Witold Pilecki "Witold", Danuta Siedzikówna "Inka", mjr Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka", kpt. Antoni Żubryd "Zuch", a także ostatni z "żołnierzy wyklętych" Józef Franczak ps. "Lalek", który zginął w obławie niemalże dwadzieścia lat po wojnie - 21 października 1963r.! Od wydawcy:To jest książka ebook o trzydziestu trzech dowódcach i ich żołnierzach, wybranych spośród wielu tysięcy uczestników ostatniego niepodległościowego powstania. Joanna Wieliczka-Szarkowa opowiada o ludziach, o których historia miała zapomnieć. Lecz historia nigdy nie zapomina. A Polska dzisiaj coraz mocniej upomina się o ich pamięć i sławę."Walczyli na przekór jałtańskiej kapitulacji zachodnich aliantów. Walczyli o suwerenne państwo, o żołnierski honor, o prawo do normalnego życia. Walczyli z nadzieją, że sprawiedliwość zwycięży, a kara dosięgnie sowieckich okupantów i ich polskich kolaborantów. Chociaż dzisiaj nazywamy ich żołnierzami wyklętymi, oni sami uważali się tylko za żołnierzy słusznej sprawy. Wielu z nich walczyło do końca, do śmierci z rąk wroga. Nierzadko stale nie znamy ich grobów. Lecz byli sumieniem Polski i dla następnych pokoleń wysoko wyznaczyli miarę wierności Ojczyźnie."Prof. dr hab. Ryszard Terlecki

Szczegóły
Tytuł Żołnierze Wyklęci. Niezłomni bohaterowie
Autor: Szarkowa Joanna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Żołnierze Wyklęci. Niezłomni bohaterowie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Żołnierze Wyklęci. Niezłomni bohaterowie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Żołnierze Wyklęci. Niezłomni bohaterowie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Robert Matyszewski

  super dostawa i termin zgodnie z zamówieniem zalecam

 • DOROTA śWIĘTEK

  bardzo interesująca książka. Zalecam zwłaszcza tym, którzy na temat potyczki o Polskę niepodległą wiedzą mało albo ich wiedza pochodzi z czasów nauki w PRL

 • EmkaSC

  Książka ebook bardzo mi się podobała. Wiele faktów poznałam z życia "niezłomnych-wyklętych" dzięki tej publikacji. Chętnie sięgnęli po nią też moi bliscy. Mogę ją polecić. Bardzo interesuje mnie okres II Wojny Światowej i historia z okresu zaraz po wojnie.

 • Magdalena Kwapisz-Pyciak

  Szukałam publikacji o "Żołnierzach Wyklętych" i jestem bardzo zadowolona z tej lektury. Znalazłam w niej dużo potrzebnego materiału.

 • Łukasz Harańczyk

  ... i taka jest właśnie ta książka. Następny tytuł o naszych niezłomnych, który warto mieć w soim zbiorze.

 • krinardo

  Do tej książki podchodziłem z dystansem, bo sam nie wiedziałem czego się spodziewać. Jednakże, kiedy zacząłem się wczytywać w poszczególne sylwetki żołnierzy zdałem sobie sprawę, że jest to niezwykła lektura. Przede wszystkim ze względu na własny autentyzm, wszystkie osoby zdarzenia żyły i działy się naprawdę. Ta świadomość wielokrotnie przyprawiała mnie o dreszczyk emocji. Fajnie, ze prócz tego jest to książka ebook hsitoryczna, która pozwala przez pryzmat wyjątkowych osobistości poznać historię nie tylko Polski, lecz też ZSRR. Zalecam gorąco

 • agrikser

  Uwilebiam takie książki, które w sposób merytoryczny i jednocześnie wyjątkowo interesujący przeprowadzają nas przez historię. Tym razem autorka przedstawia nam sylweki żołnierzy- Polaków, którzy sprzeciwiali się podporządkowaniu ZSRR. W taki oto sposób poznajemy m.in. mjr Józefa Kurasia "Ogień", rtm. Witolda Pileckiego "Witold", Danutę Siedzikównę "Inka". Dzięki tej książce pdf wiele dowiedziałem się o samych żołnierzach, o których mówi się mało. Dużo informacji zawartej w książce pdf jest niepublikowanych. Prócz tego całość jest napisana przepięknym językiem. Zalecam

 • karolajki84

  Mimo ze temat nie latwy to ksiazka napisana w niezły sposob..kazda historia przedstawiona dokladnie tak zeby czytelnik mgloczucto co ci biedni ludzie kiedys

 • Mirka

  Pozwala odkrywać cudowne historie na nowo i zakochać się w bohaterach, patriotyczna i zaangażowana lektura.

 • Ms

  Przenieś się w czasy II Wojny Światowej żeby poznać historię bohaterów. Tego nie uczyli w szkołach. To historie tych, którzy przetrwali.

 • adrian.koscielak

  Warto te ksiazke przeczytac. Otwiera ona oczy wszystkim tym, ktorzy chca sie dowiedziec prawdy. Wraz z zolnierzami wykletymi zaginal honor i wszystkie wartosci, ktore reprezentowali.

 • Kondzilla

  bardzo interesująca książka,autora dbała o najdrobniejsze szczegóły,w miare czytania książka ebook wciąga i coraz bardziej interesuje

 • tomian

  Fantastyczna książka, która według mnie powinna stać się pozycją obowiązkową dla każdego Polaka. Autorka przedstawia sylwetki Żołnierzy Wyklętych w bardzo ciekawy sposób, posługuje się przystępnym językiem, lecz przede wszystkim udostępnia nam dużo informacji, o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia. Polecam.

 • Marcin Turczyn

  Zalecam dla każdej osoby, która chce poznać dzieje Patryiotów, którzy walczyli nie tylko z faszystami lecz i z sowietami - wyzwolicielami po II wojnie światowej

 • Kamil Walkowski

  Zalecam ją każdemu zainteresowanemu podziemiem antykomunistycznym w Polsce od roku 1944 do 1963. Książka ebook zawiera sylwetki osób stawiających opór sowieckiej okupacji. Są tam zarówno słynni ludzie tacy jak rotmistrz Pilecki, major "Łupaszko", kapitan Henryk Flame ps. "Bartek" czy major Hieronim Dekutowski ps. "Zapora" jak i ci mniej słynni jak Leon i Edward Taraszkiewiczowie ("Jastrząb" i "Żelazny"), czy kapitan "Młot" i kapitan Zdzisław Broński ps. "Uskok".

 • FoxSzczecin

  Na szczęście w końcu mówi się o ludziach, którzy walczyli o to by walutą był złoty, a w szkołach uczyli języka polskiego, za co później byli ścigani jak psy niewierne jakieś i mordowani - nie tego uczyli nas w szkołach...Historia taka jaką się w domu przekazywało teraz wychodzi na światło dzienne. Polecam.

 • Tomasz Niemotko

  Idealna historia ludzi, którzy walczyli o prawdziwie wolną Polskę wbrew dosłownie wszystkiemu. Nieprawdopodobne, momentami przerażające historie życia największych bohaterów takich jak St. sierż. Mieczysław Dziemieszkiewicz ps. „Rój".Naprawdę pozycja godna polecenia!

 • aolesiowski

  Warto przeczytać tę książkę, żeby poznać ludzi, którym jesteśmy coś winni. Walczyli o to, aby teraz było nam lepiej. Twórca ma lekkie pióro, więc zagłębiając się w tą książkę będzie to dla nas sama przyjemność. W moim odczuciu każdy Polak powinien poznać sylwetki omówionych bohaterów. Moja ocena to 4/5. Pozdrawiam.

 • Mroowa

  Książka, która prędzej czy potem powinna trafić do pozycji obowiązkowo wpajanych dzieciom w szkołach. Przystępnie napisana, miło się czyta i w końcu możemy powiedzieć, że mamy na rynku książkę w tematyce Żołnierzy Wyklętych po którą może sięgnąć każdy (od historyka do ucznia). Gorąco polecam.

 • Tagz

  Ludzie o których należy i trzeba pamiętać - pełni odwagi, patriotyzmu, honoru. Bohaterowie, którzy poświęcili własne życie za ojczyznę. O nich właśnie jest ta książka. Warto ją przeczytać zarówno ze względów historycznych, jak i literackich, ponieważ Joanna Szarkowa pisze w sposób interesujący i przykuwający uwagę.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!