Czytaj więcej:
Ziemiomorze. Tom 1-6 okładka

Średnia Ocena:Ziemiomorze. Tom 1-6

Po raz pierwszy w jednym tomie!"Ziemiomorze" Ursuli K. Le Guin to jeden z najznakomitszych cykli literatury fantasy, porównywany z dziełami J.R.R. Tolkiena czy C.S. Lewisa. Omawia malowniczy świat pełen wysp, smoków i tajemnic, w którym najistotniejsza jest równowaga pomiędzy tworzącymi go siłami. Głównym bohaterem serii jest czarnoksiężnik Ged, poszczególne części opowiadają jego dzieje – od młodszych lat i pierwszych kroków stawianych w świecie magii, aż po czasy gdy zaczęła się ona stawać groźnym narzędziem w rękach zła. Ged, którego Ziemiomorze na zawsze zapamięta jako Krogulca, zostaje wysłany na wyspę Roke, żeby tam zgłębiać czarnoksięską sztukę. Jest obdarzony wyjątkowymi magicznymi zdolnościami, więc po latach nauki zostaje Arcymagiem, który będzie musiał pomóc Najwyższej Kapłance Archipelagu – Tenar – uciec z labiryntu ciemności. Niestety, wraz z upływem lat równowaga Ziemiomorza zacznie się chwiać coraz bardziej, a prawdziwa magia i pradawne zwyczaje coraz częściej wykorzystywane będą przez mroczne siły zła i śmierci…"Saga o Ziemiomorzu to opowiadanie o dojrzewaniu, o wyzbywaniu się młodzieńczej pychy i ducha rywalizacji, dorastaniu do wewnętrznej harmonii i mądrości, lecz również zrozumienia ograniczoności ludzkich działań. Im większa moc i im większa władza, tym większa odpowiedzialność – przestrzega Le Guin.""Wysokie obcasy""Potrzebowałam sześciu ebooków i trzydziestu lat życia, by opowiedzieć historię Geda i Tenar. W tym okresie wciąż dowiadywałam się czegoś nowego o krainach i ludach Ziemiomorza – ponieważ wszystkie przygody i odkrycia bohaterów były również moimi przygodami i odkryciami. (…) I oto wreszcie macie przed sobą ukończoną historię. Oby lektura sprawiła wam równie olbrzymią przyjemność, jak mnie jej pisanie!"Ursula K. Le Guin

Szczegóły
Tytuł Ziemiomorze. Tom 1-6
Autor: Le Guin Ursula K.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ziemiomorze. Tom 1-6 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ziemiomorze. Tom 1-6 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ziemiomorze. Tom 1-6 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Małgorzata

  Najładniejsza opowiadanie o ... miłości, jaką czytałam. Zatem opowiadanie o ludziach w ogóle. Porywa, zachwyca, czyni lepszym.

 • Dale20

  Nie znałem wcześniej twórczości Ursuli K. Le Guin. Jednakże, kiedy dowiedziałem się, że jest to literatura porównywalna z ebookami J.R.R. Tolkiena czy C.S. Lewisa to wiedziałem, że muszę ją przeczytać. Od pierwszych stron autorka przeniosła mnie do świata pełnego czarodziejów, smoków czy magii. Całkowicie dałem się wciągnąć do tego siata i ani przez chwilę nie miałem ochoty odłożyć książki na bok. Uwielbiam takie powieści, które własną fabułą wciskają w fotel i przygniatają czytelnika. Na pewno jeszcze niejeden raz sięgnę po jej książki.

 • Anonim

  Super książka, zalecam

 • Agnieszka Kinach

  Ursula Jak to Ursula idealna w swych opowieściach.

 • Anonim

  Świetne wydanie. Wszystkie części w jednym tomie. Nieźle się czyta, wygląda efektownie w biblioteczce.

 • Katarzyna Ochmańska

  Idealna książka. Zalecam wszystkim fanom fantastyki.

 • mikosz

  Cudowne wydanie, będzie bardzo ładnie wyglądać na półce obok innych LeGuin z tej serii. Ziemiomorza prawdopodobnie nie trzeba nikomu polecać, wszak to absolutny klasyk fantasy.

 • Oliwia Bury

  Ziemiomorze jest to ten typ książki, która wciąga do własnego świata od samego początku. Uwielbiam tę książkę, mimo, że kupowałam ją w ciemno. Historia bardzo ciekawa, mimo, że chciałam ją jak najszybciej poznać, nie miałam serca by ją skończyć. Mądrze zaprojektowana obwoluta, która zwraca uwagę i nieźle pokazuje się na półce. NAPRAWDĘ bardzo polecam!!!

 • aviarana

  Książka ebook o fabule osadzonej w świecie fantasy, lecz jak dla mnie dotycząca całkiem realnych spraw. Chłopczyk o wyjątkowych zdolnościach. Dobre i złe wybory. Przyjaciele i nieprzyjaciele. Własna droga. Równowaga, która jest tak krucha w wymyślonym świecie fantazji, jak w świecie prawdziwym. Seria Ziemiomorze w komplecie. Czy można pragnąć czegoś więcej jeśli jest się gorącym wielbicielem twórczości Le Guin? Już przyszła, świeżutka i pachnąca i jestem w trakcie czytania. Cóż mam powiedzieć - jest idealna tak samo jak dziesięć lat temu, kiedy czytałam ją po raz pierwszy i jestem pewna, że jeszcze nie raz do niej wrócę

 • Dawid Czuba

  W mojej recenzji nie zawrę całego cyklu "Ziemiomorze", gdyż jeszcze go nie ukończyłem. Zapytanie więc, po co ta recenzja? Jak do tej pory przeczytałem tylko "Czarnoksiężnika z Archipelagu" i po miłym zaskoczeniu postanowiłem napisać tą recenzję, żeby nakłonić niezdecydowanych jeszcze, do tej lektury. Do każdej zakupionej książki jestem sceptycznie nastawiony i zawsze czuję obawę przed rozczarowaniem wywołanym brakiem oczekiwanej akcji albo normalnie nie pasującym mi stylem autora. Utwory Ursuli Le Guin obijały mi się dość nierzadko o uszy i zawsze były zachwalane przez media (jak wszystkie dzieła, wszystkich autorów...). Też dużo niezłych słów można usłyszeć na różnorakich forach internetowych, lecz każdy ma inne upodobania i dużo takich pozytywnych recenzji nie sprawdziło się w moim przypadku. Mając na uwadze moje sceptyczne podejście, obawiałem się także stylu sławetnej autorki, bo nie przepadam za prozą i większą przyjemność sprawia mi czytanie prostej literatury. Gdy już odważyłem się postąpić krok naprzód i dokonałem zakupu od razu moje mroczne myśli odpłynęły i zatopiłem się w naprawdę intrygującej powieści. Bez pisania spoilerów - autorka wprowadza mroczny nastrój do własnego dzieła, nie jest to łatwa baśń pełna miłości i bohaterów walczących z niemożliwymi przeciwnikami. Główne postacie od młodszych lat są stawiane w niełatwych sytuacjach bez pomocy, ich swoje decyzje, nawet te najprostsze do podjęcia, oddziałują na świat pełen magii. Gdy jest się pewnym finału jakiegoś wydarzenia, niespodziewanie następuje zwrot akcji, dodający dreszczyk emocji. Nie rozpisując się dalej ponad zaletami, należy jeszcze dodać, że cały cykl został napisany w ciągu 30 lat, a pierwsza jego element ukazała się w 1969 roku, co należy uznać za duży sukces autorki, że po tylu latach są to dalej książki na topie. "Ziemiomorze" nierzadko jest zestawiane z dziełami J.R.R. Tolkiena i widać, że osiągnęło bardzo zbliżony sukces. Podsumowując, bardzo zalecam sięgnąć do korzeni i przeczytać cykl "Ziemiomorze", lub chociaż spróbować i poznać "matkę fantastyki", która po dzisiaj dzień zachwyca. Jako o pozytywach to też należy czasami dodać parę gorzkich słów, gdyż udźwignięcie całego cyklu w jednym tomie może być naprawdę uciążliwe, to jednak nie wątpię, że dla prawdziwych wielbicieli magii nie będzie to przeszkodą :)

 • Bookendorfina Izabela Pycio

  "... nie wolno ci przemieniać ani jednej rzeczy, ani jednego kamyka, ani jednego ziarnka piasku, póki nie będziesz wiedział, jakie dobro i zło wywoła ten czyn."Całym sercem oddana jestem tej lekturze, w zasadzie śmiało mogę napisać, że wychowałam się na niej, ukształtowała moje spojrzenie na świat baśni i fantasy. Nie miałam wcześniej okazji usiąść i tak na spokojnie tom to tomie nasycić własne czytelnicze zmysły tymi powieściami, teraz nadarzyła się okazja, ponieważ wszystkie sześć tomów wydano w jednej publikacji - Czarnoksiężnik z Archipelagu, Grobowce Atuanu, Najdalszy brzeg, Tehanu, Inny wiatr, Opowieści z Ziemiomorza. To niezmiernie cieszy i skłania do kolejnych wędrówek po tym fascynującym świecie, który w piękny, mistyczny i magiczny sposób przyciąga nas do siebie. I jeszcze ten idealny piękno pieśni, w którym zatapiamy nasze myśli. "Ziemiomorze" trzeba koniecznie samemu przeczytać, dać się ponieść melodii genialnych opowieści o naturze ludzkiej.Powieść doskonale się czyta, historia wykreowanej rzeczywistości i zasady jej funkcjonowania stają się dla nas coraz bardziej zrozumiałe i czytelne, idealnie się w nich odnajdujemy. Tajemniczość, legendy, zaświaty, sny, magia, mistrzowie, czarnoksiężnicy, zwykli ludzie, uczucia, mroczne i złe siły, a także oczywiście mądrość smoków. Akcja w zależności od tomu mniej albo bardziej dynamiczna, koncentrujemy się na potyczce niezła ze złem, wszystko przedstawione w ciepłej i malowniczej otoczce narracyjnej. Bohaterowie idealnie skonstruowani, bardzo wyraziści i przekonywujący, uwielbiam takie właśnie ich zestawienie. Gorąco zachęcam tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z książką, do jak najszybszej wędrówki po jej krainie, to klasyka fantasy z najwyższej półki. Jeszcze długo po zamknięciu ostatniej strony delektujemy się jej smakiem i rozmyślamy ponad przesłaniem. Podkreślę jeszcze wspaniałe tłumaczenia w wykonaniu Stanisława Barańczaka, Piotra W.Cholewy i Pauliny Braiter.bookendorfina.blogspot.com

 • erka

  Ursula K. Le Guin, to jedna z tych pisarek, której twórczość nie pozostawia nikogo obojętnym.Wystarczy tu wspomnieć choćby "Sześć światów Hain".Autorka, jak żadna inna, pisząca w szeroko pojętym nurcie fantastyki, potrafi sprawić, że czytelnik, pozostaje długo pod wpływem przeczytanej lektury.Każda z tych opowieści, to nie tylko przyjemność obcowania z dobrą powieścią, lecz także próba odpowiedzi na odwieczne pytania, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy.Czy nasze dążenie do poznania świata i mechanizmów które nim kierują, wyjdzie nam na dobre, czy raczej nasza droga skończy się szybciej, niż możemy się spodziewać."Ziemiomorze", to zbiorcze wydanie, jednej z najładniejszych opowieści, jakie przeczytałem.Cykl ten, składa się z pięciu powieści, z których każda losy się w magicznym świecie.Ziemiomorze, ponieważ o nim właśnie mowa, to świat składający się z tysięcy wysp, pełen magii, sekretów i oczywiście smoków.Najważniejsze zadanie, który stoi przed bohaterem tych że opowieści, to zachowanie równowagi pomiędzy magią, a porządkiem świata.Równowaga ta, zostaje zachwiana, gdy starożytne zło, zostaje uwolnione ze swego więzienia i zaczyna siać spustoszenie.Odwieczna potyczka niezła ze złem, to zdawałoby się, główny temat tego cyklu.Jednak, możemy tu dostrzec też próbę zwrócenia uwagi, na to, do czego gotów posunąć się, człowiek, żeby osiągnąć własny cel i czy konsekwencje, takich działań, pozostać mogą bez echa, na dalsze wydarzenia.Człowiek, to istota słaba, podatna na wpływy i wydarzenia, które kształtują całe jego życie.Jak bohaterowi, uda się wybrnąć, z tej nierównej walki, pozostawiam czytelnikom.Ze swej strony, mogę tylko dodać, że dawno, nie czytałem, równie fantastycznej książki, dodatkowo tak niesamowicie złożonej.Polecam.

 • Asklepiada

  Ziemiomorze - dla koneserów klasyki fantasty. Nic dodać nic ując. Dobre wydanie w twardej oprawie, nieźle się czyta. Zwrócić chciałbym uwagę na bardzo sprawną transakcję - w ciągu 2-ch dni pomimo 21 grudnia :D.

 • Naczo

  Ziemiomorze Le Guin to idealna bajka dla dzieci, przygodowa fantastyka dla nastolatków a także mądra opowieść o rozwoju człowieka dla dorosłych. Śledzenie losów bohatera od dzidziusia do starca, możliwość oglądania relacji między pokoleniami, a także podejmowania się zadań trudnych, acz zgodnych z etyką postaci. To książka, którą każdy wielbiciel fantastyki powinien przeczytać.

 • truskawka

  Jedna z moich ulubionych książek! Pochłonęła m ją i jestem głodna więcej :)

 • Lily

  wszystkie części ziemiomorza w jednym tomie i za niewielkie pieniądze ! książka ebook świetna, super się ją czyta, jest interesująca i ślicznie wygląda. i ta książka ebook powinna znaleźć się w twoich rękach.

 • Michał

  Ziemiomorze przedstawia historię Krogulca, lub raczej różnorakie etapy z jego życia. Według mnie jest to jeden z najlepiej wykreowanych światów i bohaterów, śmiało można umieścić go tuż obok Władcy Pierścieni lub Opowieści z Narnii. Książka ebook zarówno dla starszych jak i młodszych. Magia, smoki i inne niebezpieczeństwa czekają już na pierwszych stronach. Jeśli szukacie książki, która wciąga i jest pisana fajnym, niezawiłym mową to lepiej trafić nie mogliście. Niektórzy uważają, iż fantastyka to kategoria ebooków wyłącznie dla nastolatków, lecz nie dajmy się zwariować. Czytajmy to, co nam się podoba, a Ziemiomorze i Opowieści z Ziemiomorza koniecznie muszą trafić na Waszą listę. Nie zawiedziecie się :)

 • wswier

  Kliknąłem przez pomyłkę w 4 gwiazdki, a tak naprawdę ... gwiazdek brakuje. To jest naprawdę genialna literatura. Nie tylko fantastyka, lecz właśnie - Literatura. Czarnoksiężnika połknąłem w wieku lat nastu, później pozostałe części, wówczas nierzadko wydawane w drugim obiegu (dzięki Ci ŚKF, nota bene :) )...teraz mam nadzieję zarazić tą książką moje dzieci - stąd właśnie ten zakup po latach ...

 • zdenek

  Cykl "Ziemiomorze" Ursuli Le Guin to już klasyka mądrej fantastyki. Przed laty była to pewna rewolucja - inna optyka, kobiece spojrzenie na fantasy.Piękne wydanie w twardej oprawie, zebrane 5 tomów cyklu a także opowiadania, całość w typowym tłumaczeniu Stanisława Barańczaka, mimo własnych rozmiarów książka ebook dosyć komfortowa w czytaniu.

 • Martag

  W Ziemiomorzu zakochałam się niechcący, w sumie przypadkiem... po obejrzeniu ładnych, naprawdę ładnych parę lat temu miniserialu "Ziemiomorze", zaczęłam szperać i najpierw wchłonęłam "Opowieści z Ziemiomorza". Jakoś ciężko było wówczas dostać inne części cyklu, "Grobowce Atuanu" zdobyłam dopiero po roku, a "Najdalszy brzeg" po kolejnych dwóch latach, wszystko zresztą w Empiku. W międzyczasie obeszłam wszystkie antykwariaty i "Czarnoksiężnika" wymiętego i nadpalonego kupiłam za pamiętam 2 złote :) Jak teraz zobaczyłam cały cykl w jednym pięknym tomie - musiałam go mieć. Z namaszczeniem po otrzymaniu przesyłki wyjęłam książkę i przeszłam na druga stronę :) Każdy, kogo pociaga tajemniczość, każdy, kto czuje, że światem rządzi nie tylko ekonomia, lecz także siły nadprzyrodzone, które również nielicznym zostały dane, powinien zanurzyć się w pięknym świecie, gdzie dobro ze złem wciąż walczy, by buta i chciwość nie pożarła wszystkich, by ludzie zrozumieli w czym tak naprawdę tkwi prawdziwa siła człowieka.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!