Czytaj więcej:
Zdarzyło się okładka

Średnia Ocena:Zdarzyło się

Czy byłbyś w stanie wybrać na każdy dzień roku jedno niezwykłe wydarzenie, które zmieniło bieg dziejów? Włodzimierz Kalicki podjął się tego trudnego zadania nad dwadzieścia lat temu. Urodził się wtedy legendarny cykl reportaży „Zdarzyło się wczoraj”. Co tydzień miliony Polaków oczekiwały z utęsknieniem nowego numeru „Dużego Formatu”. Każdy artykuł odsłaniał kolejną kartę historii ludzkości. Dzisiaj wyniki tej wieloletniej pracy znalazły się w jednym tomie. "Zdarzyło się" to fascynująca podróż przez wieki – od czasów spektakularnych potyczek starożytnych Greków po upadające reżimy końca dwudziestego stulecia. To więcej niż książka. To porywająca opowiadanie na każdy dzień roku!

Szczegóły
Tytuł Zdarzyło się
Autor: Kalicki Włodzimierz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Zdarzyło się pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Zdarzyło się Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Zdarzyło się PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • anonymous

  Ciężko o tej książce pdf napisać że to historia w pigułce - chociaż nasuwa się takie skojarzenie. To raczej wyraziste migawki momentów czasoprzestrzeni - uznane przez autora za ważne, kluczowe, ciekawe. 365 krótkich historii, które udowadniają że prawdziwe historie zawsze ciekawsze są od fikcji. Muszę przyznać, że nie lubiłam historii w szkole ( na każdym poziomie nauki) był dla mnie nieciekawa, lekcje nudne, nauczyciele nie inspirowali. Podczas gdy twórca "Zdarzyło się" fleszem nakierowanym na jeden konkretny dzień potrafi zainspirować i zaciekawić. Podoba mi się "hemingweyowski" styl narracji, oszczędnie, same czasowniki a uzyskany obraz soczysty i ostry. Można wypracować sobie dowolny system czytania tej książki, wyprane dni, narodziny znajomych, dzień dzisiejszy, śledzenie postaci wybranych - na co pozwala indeks- jesteśmy ograniczeni jedynie wyobraźnią. Kupiłam ta pozycję na upominek lecz ...zostanie ze mną.

 • stachu

  Historia pisana mową dziennikarza reportażysty, w sposób bardzo zajmujący. W większości opisywane zostały tragiczne i smutne fakty. Bardzo polecam. Szkoda, że podręczniki szkolne nie są tak pisane.

 • Edielwood

  Nieźle się zdarzyło, że przeczytałem "Zdarzyło się" :-) Do fanów literatury faktu nie należę, lecz czasem wypada coś przeczytać i jestem naprawdę szczęśliwy, jak trafiam na coś tak dobrego. Świetne reportaże na każdy dzień roku, w których już na pierwszy rzut oka widać olbrzymią wiedzę i inteligencję autora. Na pewno będę do nich wracać.

 • Tomasz Stańczyk

  Idealny zestaw reportarzy. Książka, która zainteresuje czytelnika w każdym wieku. Idealnie się czyta. Bardzo niezła ksiązka na prezent.

 • PeleRider

  Kupiłem tę książkę w prezencie swojemu siostrzeńcowi na urodziny. Zanim się na nią zdecydowałem przejrzałem ją trochę. Zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Jest w niej dużo ciekawostek, z których można się dużo nauczyć. Następny atut to bardzo ładne wydanie. Tytuł wart własnej ceny zdecydowanie. Siostrzeniec był bardzo zadowolony z prezentu.

 • McCardayer

  Pomysł na tą publikację okazał się być bardzo ciekawy, ponieważ z pewnością wielu czytelników przeczyta o fascynujących wydarzeniach, które odcisnęły w jakimś stopniu piętno na dalszym biegu historii. A wydarzenia są to różne, z różnorakich dziedzin, mniej albo bardziej słynne i bardzo interesująco przedstawione.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!