Czytaj więcej:
Zawód: powieściopisarz okładka

Średnia Ocena:Zawód: powieściopisarz

Eseje zawarte w tym tomie Haruki Murakami zaczął pisać mniej więcej sześć lat temu. Już znacznie wcześniej czuł potrzebę, by opowiedzieć czytelnikom o własnej twórczości i o tym, jak to jest być pisarzem. Teksty z tej książki mogą być potraktowane jako eseje autobiograficzne, lecz Murakami pisząc je, nie miał takiej świadomości. Chciał tylko pokazać własną pisarską drogę i podzielić się refleksjami na temat twórczości w ogóle. "Nie bardzo wiem, na ile te w pewnym sensie egocentryczne, prywatne teksty – będące raczej zapisem prywatnych spekulacji na temat procesu pisania niż przesłaniami – przydadzą się czytelnikom. Bardzo bym się cieszył, gdyby naprawdę choć troszkę się komuś przydały".

Szczegóły
Tytuł Zawód: powieściopisarz
Autor: Murakami Haruki
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Zawód: powieściopisarz pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Zawód: powieściopisarz Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Zawód: powieściopisarz PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • cold

  "Zawód powieściopisarz" to zestaw esejów Haruki Murakamiego na temat pisarstwa i literatury. Powiem tak - uwielbiam prozę Murakamiego, śmiem twierdzić, że to mój ukochany pisarz <3 Lecz ta książka ebook o pisarstwie średnio mi podeszła.Cały czas odnosiłam wrażenie, że twórca "przeprasza, że żyje w światku literackim". Wiem, że Murakami to bardzo skromny człowiek.Skromny, pracowity i zdystansowany bardzo do siebie.Rozumiem, że czuje się rzemieślnikiem pisarstwa, to jest jego zawód.Ale nie można być aż tak skromnym ! Odniósł niebywały sukces, sprzedaje miliony książek....a odniosłam wrażenie po przeczytaniu książki, że to wyszło mu jakoś tak przypadkiem. Nie wiem, może tak jest.Czytałam również jego książkę o bieganiu, ponieważ Murakami jest maratończykiem.I tamtą jakoś łyknęłam raz dwa.A ta zupełnie mi nie leży. Może jej nie zrozumiałam czy jaka cholera...sama nie wiem.W każdym bądź razie wolę Murakamiego prozaika, a nie piszącego o pisarstwie ;) Aby nie było - warto przeczytać ponieważ poznajemy trochę pisarza od tej bardziej prywatnej strony, dowiadujemy się trochę o jego życiu ( przez kilka lat prowadził mały klub jazzowy, jest fanem Beatelsów i muzyki typowej ), o tym, że bywało mu w życiu ciężko, że ledwo z żoną wiązali koniec z końcem. Jak Wam wpadnie w ręce to przeczytajcie :)

 • Krzysztof Morańda

  Idealnie napisana książka. Lektura tej książki pozwala poznać autora nie tylko jako pisarza lecz również i jako człowieka. Zalecam fanom Murakamiego a także tym wszystkim, którzy chcą albo zaczynają przygodę z pisarstwem.

 • Zatracona w słowach

  Haruki Murakami to nieźle słynny japoński pisarz, który może pochwalić się niemałym dorobkiem literackim. Słynny na całym świecie autor, też w Polsce ma grono wiernych fanów. Jak jednak zaczęła się jego przygoda z pisarstwem? Co skłoniło go do rozpoczęcia kariery? I co przede wszystkim pomogło mu utrzymać się przez tak dużo lat na rynku wydawniczym? Tego i jeszcze więcej dowiedzie się, sięgając po książkę „Zawód: powieściopisarz”. Muszę przyznać, że nigdy wcześniej nie zetknęłam się z twórczością Harukiego Murakamiego, czego po lekturze „Zawodu: powieściopisarza” jeszcze bardziej żałuję. Słyszałam dużo o specyficznym stylu tego autora, a także jego nietypowym podejściu do pisania. Książka ebook jest zestawem esejów, można by rzec, że autobiograficznych, lecz nie tylko. Murakami opowiada w nich o swoim życiu, jak rozpoczęła się jego kariera, lecz wyraża też własne opinie dotyczące zawodu, pisarzy czy nagród literackich. Twórca już od samego początku zaznacza, że nie jest klasycznym pisarzem. Wszystko omawia bez wywyższania się, a raczej z olbrzymią skromnością, umniejszając własne osiągnięcia. Można przez to odczuć, że Murakami jest po prostu zwykłym człowiekiem, takim samym jak każdy, który po prostu spisał kiedyś książkę i odkrył, że jest to coś, co pragnie robić przez resztę życia. Zestaw od samego początku czyta się bardzo przyjemnie. Nie jest on według mnie długi, gdyż ma około trzystu stron, a każdy esej czyta się dynamicznie i łatwo. Z ich lektury wynika, że Murakami to zamknięty człowiek, który chroni własną prywatność, wysnuwa subiektywne wnioski oparte na swóim doświadczeniu. „Zawód: powieściopisarz” nie jest książką, w której znajdziemy gotową receptę na sukces w zawodzie pisarza. Nie jest to poradnik, jak pisać, czy stworzyć dobrą powieść. Murakami wyraźnie daje do zrozumienia, że książkę może napisać każdy, nie trzeba mieć do tego niezwykłych zdolności. Sztuką jest nie napisać jedną, czy dwie dobre bądź bardzo dobre powieści, lecz utrzymać się z pisania, uczynić z niego pracę na pełen etat, która w dodatku sprawia nam przyjemność. Jeżeli lubicie twórczość tego autora i pragnęlibyście poznać go bliżej, to Zawód: powieściopisarz stwarza do tego idealną sposobność. Ja po lekturze tej książki mam olbrzymią ochotę sięgnąć po jakąś opowieść Murakamiego i mam nadzieję, że niedługo mi się to uda. http://someculturewithme.blogspot.com/2017/09/pisarz-tez-czowiek.html

 • Dariusz Górski

  Nuda niestety. W treści jest masa powtórzeń które po prostu usypiają.

 • Michał Rabiej

  Poczytna, choć dosyć warsztatowa

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!