Słowa skrusza mury. Pussy Riot okładka

Średnia Ocena:


Słowa skrusza mury. Pussy Riot

Historia bohaterskiej potyczki dziewcząt z Pussy Riot o wskrzeszenie prawdy w społeczeństwie zbudowanym na kłamstwach. W dniu 21 lutego 2012 roku do soboru Chrystusa Zbawiciela w Moskwie weszło pięć młodych kobiet. Nosiły jaskrawe, kolorowe sukienki, rajstopy o równie intensywnych barwach, a na głowach miały kominiarki. W takich strojach wykonały w cerkwi „punkową modlitwę”, w której błagały „Matkę Boską” o „przepędzenie Putina”. Ochrona dynamicznie pozbyła się ich ze świątyni. Kilka miesięcy potem trzy z nich zostały aresztowane i osądzone w trwającym kilka miesięcy procesie. Dwie z nich skazano na odbycie wyroków w położonych na dalekiej Syberii koloniach karnych. Jednak ich działania nie przeszły bez echa – wieści o nich trafiły na pierwsze strony zachodnich gazet, a materiał nakręcony w okresie występu dynamicznie rozprzestrzenił się w sieci. Ludzie z całego świata dostrzegli, że ich czyn był nie tylko zaciekłą krytyką polityczną, ale także nosił znamiona natchnionej sztuki, która w czasach i miejscu przesyconych kłamstwami nieustanna się świeżym metodą głoszenia prawdy. Porywająca relacja Mashy Gessen przedstawia moment narodzin tego niebywałego zjawiska. Autorka, mająca jako jedyna nieskrępowaną niczym możliwość dotarcia do członków rodzin i kolegów osadzonych w więzieniu dziewcząt, zdołała odtworzyć fascynującą historię wewnętrznej transformacji, dzięki której grupę młodych dziewczyn zjednoczyła wspólna wizja artystyczna. Droga, którą przebyły, pozwoliła wykształcić im w sobie odwagę i wyobraźnię potrzebne do zrealizowania ich wizji, a z czasem dała siłę, by przetrwać wyniszczającą samotność odosobnienia będącego ceną odniesionego sukcesu. Masha Gessen (ur. 1967) – rosyjska dziennikarka. W latach 1981–1991 pracowała w Stanach Zjednoczonych, po czym powróciła do Moskwy, gdzie mieszka obecnie. Pisała m.in. dla „The New Republic” i „New Statesman”. Jest rosyjską korespondentką „US News & World Report”. Autorka paru ebooków dotyczących głównie życia społecznego i politycznego współczesnej Rosji. W roku 2012 ukazała się jej książka ebook „Putin. Człowiek bez twarzy”.

Szczegóły
Tytuł Słowa skrusza mury. Pussy Riot
Autor: Gessen Masha
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Słowa skrusza mury. Pussy Riot w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Słowa skrusza mury. Pussy Riot PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Stralia

    Jakkolwiek by czynów kobiet z Pussy Riot nie nazwać, aktu odwagi czy aktu prowokacji (bo różnie to zostało odebrane), z pewnością wielu pomogło to otworzyć oczy i zwrócić uwagę na choćby na to, jak przestrzegane są prawa człowieka czy wolność jakiegokolwiek wyboru w Rosji. Historia kobiet wyjątkowych które na pewno w jakiś sposób podziwiam.

  • wiktoriaazar

    Jak tylko doszła do mnie ta książka, z nerwów i niecierpliwości przy rozpakowywaniu, aż uszkodziłam okładkę. Pochłonęłam ją w jeden dzień! Oglądałam tez film, "Pussy Riot: A Punk Prayer". Niesamowite kobiety, które trzymały się własnego zdania i starały przemienić świat! Bardzo podziwiam to czego dokonały i co robiły. Zalecam książkę.

  • symfony89

    Wiem, że zdanie na ich temat jest bardzo różnorakie lecz moim zdaniem one prowokują po to aby ktoś w końcu może chociaż trochę zainteresował się tym co się dzieje, szczególnie w Rosji. Z resztą mamy od paru miesięcy opis tego co potrafi rząd rosji robić. Moim zdaniem historia Pussy Riot powinna motywowac do działania, nie zawsze tak jak one, lecz jednak do działania.