Czytaj więcej:
Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów okładka

Średnia Ocena:Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów

Światowy bestseller. Mistrzowskie śledztwo dziennikarskie. "David Quammen jest mistrzem." Bill Bryson, twórca "Krótkiej historii niemal wszystkiego" Podąża tropem śmiercionośnego wirusa w środku afrykańskiej dżungli. Łapie nietoperze w południowych Chinach i makaki skaczące po dachach świątyń w Bangladeszu. Odwiedza laboratoria o najwyższej klasie bezpieczeństwa mikrobiologicznego, gdzie badane są najgroźniejsze odmiany wirusów, gotowe w każdej chwili wymknąć się spod kontroli. David Quammen robi wszystko, żeby odkryć prawdę o najskuteczniejszych zabójcach naszych czasów i udzielić odpowiedzi na zapytania dręczące ludzkość: Czy zagadkowa choroba X zabije nas wszystkich – i kiedy nadejdzie? Dlaczego tempo, z jakim pojawiają się pandemie, nieustanie się zwiększa? Czy sami ściągamy na siebie wyniszczające plagi? A przede wszystkim: Gdzie popełniliśmy błąd? Wciągający niczym najlepszy thriller reportaż totalny na miarę Głodu Martína Caparrósa czy Cesarza wszech chorób Siddharthy Mukherjeego. Lektura obowiązkowa dla każdego fana mocnej literatury faktu. Kronika największych plag współczesności. Kronika naszych czasów. "Przerażające i fascynujące arcydzieło reportażu naukowego, które czyta się jak opowieść detektywistyczną." Walter Isaacson, twórca bestsellerowych biografii "Steve Jobs" oraz "Leonardo da Vinci". "»Zaraza to thriller z życia wzięty, który ma wpływ na nas wszystkich.«" Elizabeth Kolbert, autorka "Szóstego wymierania" "Quammen jest nie tylko jednym z najistotniejszych reporterów naukowych, lecz jednym z najistotniejszych pisarzy w ogóle, kropka." Dwight Garner, "New York Times" "Pasjonująca książka, która pokazuje, jak wielu kandydatów rywalizuje o miano nowej pandemii." Euan Lawson, "British Journal Of General Practice" "Zdolność przewidywania, niesamowicie aktualna podczas tego roku zarazy." Richard Dawkins, "New Statesman" "Quammen ma rozległą wiedzę, znakomite pióro i duże serce." James Gorman, "New York Times Book Review" "Wspaniała książka ebook (…), dostarcza wszystkiego, co potrzebujesz wiedzieć, i wszystkiego, co powinieneś wiedzieć. Obserwacje i analizy Quammena sprawiają, że poszukiwanie sensacji staje się zbędne." Bryan Appleyard, "Sunday Times" "David Quammen należy to tego rzadkiego gatunku reporterów naukowych, którzy potrafią połączyć dogłębne zbadanie tematu z umiejętnością syntezy i talentem do snucia opowieści." Nathan Wolfe, "Nature" "Wciągająca, pełna zwrotów akcji lektura. Opowiadanie z pierwszej linii frontu zapobiegania pandemiom." Lizzie Wade, "Wired" "Całkiem możliwe, że David Quammen jest moim ulubionym żyjącym pisarzem naukowym: sympatyczny, pełen erudycji, schowany w cieniu opowieści, niewiarygodnie zabawny i głęboko ludzki." Kathryn Schulz, "New York Magazine" Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów
Autor: Quammen David
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Znak Literanova
Rok wydania: 2021

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • kate_in_bookland

    Następna książka ebook o koronawirusie? Niezupełnie :) "Zaraza. Najskuteczniejsi mordercy naszych czasów" to publikacja, która po raz pierwszy została wydana w USA w 2012 roku. Jej autor, David Quammen, jest amerykańskim pisarzem specjalizującym się w literaturze naukowej i przyrodniczej. I choć przyznam szczerze, że wszelkie tematy dotyczące pandemii ostatnio bardzo mnie męczą, to cieszę się, że otrzymałam propozycję zrecenzowania tej publikacji - okazała się fascynującym reportażem naukowym, który mimo znacznych gabarytów (niemal 640 stron) czyta się z wielkim zainteresowaniem. Od dżungli w Gabonie przez miejskie dachy w Bangladeszu, wybiegi dla koni na przedmieściach Brisbane i lasy w amerykańskim Connecticut aż po laboratorium w Kinszasie i hotelowe korytarze w Hongkongu - David Quammen podąża śladem śmiercionośnych wirusów odzwierzęcych tzw. zoonoz, które potrafią przełamywać bariery międzygatunkowe - przenosić się ze zwierzęcia na człowieka, infekować go i mutować, doprowadzając nawet do wybuchu epidemii. Reportaż autora to kawałek rzetelnej wiedzy zaprezentowanej w przystępny sposób w iście detektywistycznym stylu (co z łatwością udziela się czytelnikowi:). Dowiedziałam się naprawdę dużo - to bez wątpienia najlepsza i najbardziej pouczająca książka ebook o wirusach i chorobach odzwierzęcych, jaką miałam okazję czytać (i tak bardzo aktualna). Polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!