Czytaj więcej:
Zapraszamy do nieba okładka

Średnia Ocena:Zapraszamy do nieba

Rudolf Höss, komendant Auschwitz-Birkenau – powracający na łono Kościoła katolickiego, skruszony, przystępujący do spowiedzi i na kolanach przyjmujący w celi więzienia w Wadowicach komunię świętą – nie tylko może, lecz wręcz musi być zbawiony. Jeśli chrześcijańskie orędzie ma mieć sens, jeśli miłosierny Bóg jest naprawdę miłosierny, nie odrzuca nikogo i bezgranicznie miłuje wszystkich ludzi – Höss jest zbawiony. Poprzez własną śmierć i zmartwychwstanie Pan Jezus oczyścił każdego człowieka (również Hössa) z wszelkiego grzechu i otworzył mu drogę do zbawienia. Bez nawróconego i zbawionego Hössa chrześcijaństwo rozpada się w proch. Na szali wagi, którą trzyma Pan Jezus, jeden nawrócony Rudolf Höss jest więcej wart niż milion sto tysięcy wymordowanych pod jego nadzorem ofiar. Jeśli ktoś wzbrania się przed zaakceptowaniem takiej logiki miłosierdzia, jeśli w kimś tlą się wątpliwości, jeśli coś przeszkadza mu w przyjęciu tej Tajemnicy – nie jest dobrym chrześcijaninem. Nie można być bowiem chrześcijaninem „trochę”. Albo–albo.

Szczegóły
Tytuł Zapraszamy do nieba
Autor: Leociak Jacek
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Zapraszamy do nieba pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Zapraszamy do nieba Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Zapraszamy do nieba PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Efemerycznoscchwil

    Rudolf Hoss, jak powszechnie wiadomo, był pierwszym komendantem KL Auschwitz. Jednym z założycieli obozu zagłady. Winnym eksterminacji ogromnej ilości ludzi, w tym przede wszystkim naszych rodaków. Studium upadku nazisty (co jasno widać śledząc jego losy) rozpoczęło odcięcie się od wiary katolickiej. Dualizm natury zabójcy idealnie uwypukla znajomość jego autobiografii, czy fakt obejrzenia dokumentu"Ekspertyza Rudolfa Hoessa " - do czego serdecznie każdego z was zachęcam. Zbrodniarz wojenny przez dużo lat wyznawał ideologię narodowego socjalizmu (nie inaczej większość osób przedstawionych w tej publikacji).Był kochającym ojcem i mężem.Bezwzględnie podporządkowany Hitlerowi,jego wytycznym. Po upadku III Rzeszy schwytany przez Anglików, przekazany naszym władzom. Potem umieszczony w więzieniach, gdzie "podobno" dokonała się zmiana postawy życiowej,odrodziła wiara w Boga. Przyznał się do wszystkich zarzuconych mu czynów, co jasno wskazują dokumenty IPN - o czym w książce pdf Leociaka nie było mi dane przeczytać. Skazany na śmierć. Wyrok wykonany przez powieszenie 16.04. 1947 Twórca odwołuje się pomiędzy innymi do elementów Pisma, katolickiej nauki o zbawieniu, autobiografii Hossa, jego życiorysu, wspomnień ocalałych z obozu, mechanizmów obronnych socjopatów, perspektywy socjologii i psychologii religii a także ogromnej ilości publikacji o dyskursie nawrócenia. Chce wskazać, że "nie można być bowiem dobrym chrześcijaninem" trochę". Lub - albo."Powołując się na świadectwa nawróconych zabójców "celebrytów"tj. chociażby Praziniego, czy Watsona a także dzięki publikacjom obrazującym ludzkie bestialstwo, degrengoladę, upadek wartości moralnych, przypomina o sprawach, jakimi żył świat, nagłych zmianach w psychice zwyroli, ich psychozie. Oczywiście odwołuje się także do dygnitarzy kościoła, wydarzeń z przeszłości. Bibliografia robi wrażenie. Wielki nacisk kładzie (jak to ma w zwyczaju w swych publikacjach) na zagładę Żydów, ich karty historii. Kwestionuje i szydzi pomiędzy wierszami z możliwości przemiany duchowej bohaterów "Zapraszamy do nieba." "Kiedy po śmierci znajdziecie się w niebie, spotkacie tam świętych i błogosławionych, a także nawróconych morderców j zbrodniarzy. Hans Pranzini nauczy was języków obcych (był poliglotą)i przedstawi własnej duchowej matce świętej Teresce z Lidsieux (...) Czekać również będzie na was Rudolf Hoss, galopujący na swym ukochanym kocyku o imieniu Hans. " Chociaż nie zgadzam się z większością stawianych tu tez, muszę przyznać, że wielowymiarowa, wielowątkowa fabuła zmusza do zastanowienia ponad ogromem fundamentalnych wartości, którymi w ziemskiej podróży kieruje się ogrom populacji, ja sama. Jacek Leociak zostawia z ogromem pytań o kondycji człowieka. Zmusza do dyskusji o zbawieniu, kwestii wiary, jej roli w ziemskiej podróży. Książka ebook zawiera dantejskie sceny, dlatego skierowana jest do osób o mocnych nerwach.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!