Czytaj więcej:
Zapomniane dziecko okładka

Średnia Ocena:Zapomniane dziecko

Szokująca, oparta na faktach opowiadanie o przemocy i zaniedbaniu.Ośmioletnia Aimee w momencie narodzin została umieszczona w rejestrze nieletnich zagrożonych przemocą. Szkoła wielokrotnie informowała pomoc społeczną o siniakach na ciele dziewczynki. Pięcioro jej przyrodnich braci i sióstr zostało odebranych matce dużo lat wcześniej. Nikt nie rozumie, czemu pozwolono, by Aimee tyle czasu cierpiała w domu.Czy teraz jeszcze można jej pomóc?

Szczegóły
Tytuł Zapomniane dziecko
Autor: Glass Cathy
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Zapomniane dziecko pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Zapomniane dziecko Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Zapomniane dziecko PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Agnieszka Kaniuk

  Moi drodzy dzisiaj nadszedł czas,aby podzielić się z Wami wrażeniami po lekturze książki Cathy Glass "Zapomniane dziecko". Przeczytałam już niemal wszystkie książki autorki i choć z racji tego,że Cathy stanowi rodzinę zastępczą dla wielu mocno i boleśnie doświadczonych przez życie dzieci, historie,których omawia w własnych ebookach wiem czego mniej więcej mogę się po nich spodziewać to za każdym razem równie silnie mną wstrząsają.Tym razem w swoim najwieższym utworze Pani Glas zaznajamia czytelników z szokującymi i traumatycznymi kolejami życia własnej małej podopiecznej ośmioletniej Aimee. Każde dzidziuś powinno wychowywać się w spokojnej,kochającej się rodzinie,otoczone miłością i troską rodziców gdzie będzie mogło się poprawnie rozwijać i cieszyć dzieciństwem.Niestety świat nie jest tak idealny,a ofiarami największych okrucieństw coraz częściej są dzieci.Jednym z nich jest właśnie podopieczna Cathy. Dziewczynka pochodzi z patologicznej rodziny. Ojciec dzidziusia odbywa karę więzienia, natomiast matka pogrążona w uzależnieniu narkotykowym nie potrafi poprawnie zajmować się córką.W momencie kiedy mała trafia pod opiekę rodzica zastępczego wykazuje rażące zaniedbania w edukacji i podstawowych umiejętnościach życia codziennego. Raport opieki społecznej jawi dziewczynkę jako nader agresywną i niemalże sadystyczną osobę.Czas spędzony pod troskliwą opieką zastępczej mamy w ciepłej, kochającej się rodzinie pozwala poczuć się Amiee bezpiecznie i zaufać własnej opiekunce na tyle,by podzielić się z nią głęboko skrywanymi, mrocznymi tajemnicami własnego dzieciństwa. Na światło dzienne wychodzą coraz bardziej wstrząsające fakty.A wszystkie osoby zaangażowane w historię dzidziusia starają się dociec jak to się stało,że mała Amiee została zapomniana przez system opieki społecznej mimo,że już od chwili narodzin widniała w rejestrze jako dzidziuś zagrożone przemocą.Jak wszystkich ebooków z serii "Pisane przez życie', tej też nie ośmielę się ocenić. Książka ebook na zawsze pozostanie w mojej pamięci.Długo po odłożeniu jej na półkę w mojej biblioteczce nie mogłam dojść do siebie. Jak można tak krzywdzić dziecko!Pozdrawiam,Agnieszka Kaniuk

 • oboruta

  Książka ebook na upominek . Odbarowany zachwycony . Zalecam .

 • Bujaczek

  Nieprawdopodobnie ciężko jest mi napisać cokolwiek na temat tego tytułu, ponieważ czuję teraz kompletną pustkę. I nie dla tego, że mnie on nie zainteresował, lecz dlatego iż nie jestem w stanie pojąć czemu z winy dorosłych muszą cierpieć dzieci. Jak własnemu potomstwu można zgotować taki los, jak można nie zareagować na tak widoczne zaniedbanie, zwłaszcza gdy wielokrotnie było zgłaszane? Książkę czyta się szybko, lecz bywają momenty, kiedy trzeba ją odłożyć, by uspokoić wulkan emocji albo otrzeć łzy. Poruszająca do głębi, szokująca i uświadamiająca. Realna i zapadająca w pamięć.

 • BozAnne

  Czytając "Zapomniane dziecko" miałam przed oczami różnorakie sytuacje dot. zaniedbań w stosunku do dzieci z naszego rodzimego podwórka. Cathy Glass stworzyła bardzo wstrząsający obraz dzidziusia z rodziny patologicznej, które przez urzędowe nieprawidłowości długo czekało na prawdziwy dom. Opowieść świetna, daje wiele emocji, uświadamia i wywołuje olbrzymią dozę empatii i refleksji. Warto przeczytać. Naprawdę!

 • paulina3

  Obok żadnej książki Cathy Glass nie przejdę obojętnie, szczególnie obok tych, które na okładkach mają twarze cierpiących dzieci. Dzieci nie powinny cierpieć... "Zapomniane dziecko" to następna opowieść, która tak dogłębnie mnie wstrząsnęła, że miałam ochotę rzucić książką o ścianę. Następna książka ebook o matce-potworze, lecz i o iskierce nadziei na uśmiech tego maleństwa.

 • MarverKiera

  bardzo trudno czytało mi się tę książkę. Przede wszystkim, jak każdy zwyczajny człowiek nie umiem spoglądać (czytać) o cierpieniu dzidziusia i nie być tym poruszona. Niesamowita książka, która prezentuje jak prosto popełnić błąd i jak jedno zaniedbanie (kilku urzędników) znieczulica i lekceważenie prowadzą do prawdziwej tragedii. Straszna i przykra historia.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!