Czytaj więcej:
Zapiski stolarza, czyli jak stary strych przemienił się w piękne mieszkanie okładka

Średnia Ocena:Zapiski stolarza, czyli jak stary strych przemienił się w piękne mieszkanie

Najbardziej zaskakująca książka ebook roku. Prosto z Norwegii opowiadanie o nieźle wykonanej robocie, która daje satysfakcję i prostym życiu w zgodzie z sobą i naturą. Masz na półce "Porąb i spal"? Pora na następny stopień wtajemniczenia – czas, byś coś wybudował! Będziecie zaskoczeni. Oddajemy w wasze ręce pierwszą taką książkę – o budowaniu, remontowaniu i wykańczaniu, lecz napisaną z zupełnie nowej perspektywy. W czasach, kiedy z każdej strony jesteś atakowany folderami z designersko umeblowanymi pokojami, cudownymi zdjęciami i artystycznymi stylizacjami my proponujemy prawdziwą opowiadanie o prawdziwym fachowcu. W dodatku napisaną przez fachowca! Ole Thorstensen nie jest architektem, projektantem, ani dekoratorem wnętrz. Dużo czasu spędza za biurkiem, przygotowując kosztorysy, lecz nie zobaczycie go w garniturze i pod krawatem. Jego żywioł to przede wszystkim ciężka praca, w kurzu i brudzie. Kilkanaście godzin na dobę. Ole jest stolarzem i cieślą, jednym z najlepszych w swym fachu. Zbudował dużo domów, zaadaptował jeszcze więcej strychów. Sporządza projekty, wycenia i samodzielnie wykonuje. Lubi swą pracę, ma do niej niemalże filozoficzny stosunek. Przez pryzmat swych narzędzi i obowiązków obserwuje zmieniający się świat, spogląda na ludzi, kumpli, konkurentów…i opowiada. Przeczytajcie, co kluczowego ma nam do powiedzenia. O wartości pracy, o uczciwości, o poszukiwaniu harmonii i odpowiedzi na zapytania „kim jestem i czego chcę?”. "Zapiski stolarza" to książka ebook dla budujących i remontujących, słowem - dla wszystkich inwestorów, którzy marzą o domu i chcą spojrzeć na budowę oczami fachowca. To książka ebook dla wielkich chłopców, którzy majsterkują i spędzają całe dni w własnych warsztatach, dla prawdziwych facetów, którzy marzą, żeby w końcu zbudować coś w stu procentach swojego... choćby mały domek na narzędzia lub altankę. Ole nie będzie Wam mówił, że heblowanie i ciosanie jest proste i przyjemne. Wprost przeciwnie. I właśnie dlatego nikt tak jak on nie zachęci Was do wysiłku i nie zainspiruje!

Szczegóły
Tytuł Zapiski stolarza, czyli jak stary strych przemienił się w piękne mieszkanie
Autor: Thorstensen Ole
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Zapiski stolarza, czyli jak stary strych przemienił się w piękne mieszkanie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Zapiski stolarza, czyli jak stary strych przemienił się w piękne mieszkanie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Zapiski stolarza, czyli jak stary strych przemienił się w piękne mieszkanie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Joanna Niemczewska

  Zawsze uważałam,że wybudowanie(stworzenie czegoś)własnymi rękoma,to jest coś! Dzisiaj zazdroszczę,że sama nie potrafię,ale mam olbrzymią ochotę spróbować!

 • gramatycznie.pl

  Książka ebook Thorstensena to nie podręcznik dla majsterkowicza amatora, nie jest to również tutorial w stylu, co zrobić, aby „wyglądało ładni”. To raczej filozoficzny portret naszej kultury, której sedno przejawia się w „zwyczajnych” czynnościach, godności i poszanowaniu praktycznych umiejętności. https://www.gramatycznie.pl/ole-thorstensen-zapiski-stolarza/

 • aleksandra

  Wciąga od pierwszej strony, nie pomyślałabym, że tak ciekawie można omówić remont ;)

 • Beata Igielska

  „Zapiski stolarza” czyta się niczym świetną powieść, nawet jeśli nie ma się zapędów majsterkowicza. Twórca opowiada nie tylko o własnej pracy, lecz i o codziennym życiu, a to temat, który może zainteresować każdego. Ole Thorstensen to norweski cieśla i stolarz, lecz przede wszystkim duży profesjonalista i pasjonat. O tym, z czego żyje, mówi z tak olbrzymim zaangażowaniem, że ciężko go nie podziwiać. Od razu polubiłam go za rzetelny stosunek do pracy i za otwartość. I głęboko westchnęłam, że nie jest moim sąsiadem lub przynajmniej znajomym, gdyż chętnie zleciłabym mu kilka prac. O tym, jak wyglądają moje doświadczenia z rodzimymi specjalistami od remontów, sama mogłabym napisać książkę, lecz byłby to horror, a nie ciepła i pełna humoru opowieść. A takie właśnie są”Zapiski stolarza”. Thorstensen opowiada z pasją o tym, jak zaadaptował wielki strych na mieszkanie. Omawia poszczególne etapy pracy i przygotowania do niej z dbałością o szczegóły, lecz i w sposób przystępny dla laika. Czytelnik nie jest zatem katowany specjalistycznym słownictwem i groźnie brzmiącymi terminami. Pomiędzy innymi dlatego książkę czyta się lekko, dynamicznie i przyjemnie. „Zapiski stolarza” można potraktować jako zachętę do złapania za młotek, piłę i dłuto, i samodzielnego zmajstrowania czegoś dla siebie i dla rodziny. Można również śledzić poszczególne etapy pracy autora i wraz z nim a także jego klientami patrzeć, jak z zapuszczonego miejsca powstaje funkcjonalna, przytulna, idealnie zaplanowana przestrzeń, która wkrótce przerodzi się w mieszkanie. Dla mnie lektura „Zapisków stolarza” była także podróżą w głąb serca i duszy autora. Bardzo cenię ludzi rzetelnych, profesjonalnych i słownych. A taki obraz tytułowego bohatera wyłania się z tej opowieści. Ole nie ukrywa, że jego praca to sposób na życie, że miłuje ją, lecz i kieruje się racjonalizmem podczas przyjmowania zleceń, by najzwyczajniej w świecie zarobić nieźle na siebie i własną rodzinę. Bez krygowania się pisze o trudnościach podczas przetargów a także o konkurencji, wśród której jest i polski akcent Jeśli przy okazji ciężkiej pracy Ole odczuwa satysfakcję, nieźle się bawi, może realizować własne zamierzenia, to ma prawo być szczęśliwy, spełniony i dumny. I taki właśnie stosunek do życia bardzo mi się w tym człowieku spodobał. Thorstensen dużo miejsca poświęca codziennym radościom, różnorakim drobiazgom, które sprawiają, że potrafimy oderwać się od kieratu i docenić to, co mamy. To też cenne spostrzeżenie – niby nic odkrywczego, lecz warto sobie o tym przypominać każdego dnia, by nie popadać w rutynę i znudzenie. Całość napisana jest lekko, prostym, lecz ujmującym stylem. Nieraz bywa zabawnie, gdyż twórca ma poczucie humoru, potrafi jednak również być groźny, gdy się wkurzy, na przykład na niesłownych podwykonawców. Wiele się tu losy także za sprawą szybkich dialogów. I nie może być inaczej, ponieważ gdzie drwa rąbią, tam… słowa lecą:). Zalecam „Zapiski stolarza” z czystym sumieniem! BEATA IGIELSKA

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!