Czytaj więcej:
Zakochania okładka

Średnia Ocena:Zakochania

Oszustwo, romans i morderstwo w gęstej pajęczynie odwiecznych pytań o sens życia, koleje losu i istotę śmierci – mistrzowskie połączenie sztuki wysokiej z przystępną, intrygującą fabułą.       María Dolz, redaktorka w jednym z madryckich wydawnictw literackich, codziennie rano zachodzi, przed pracą, do kawiarni. Tam przy śniadaniu obserwuje parę małżeńską w średnim wieku, którą jest od dłuższego zafascynowana. Nic o małżonkach nie wie, lecz buduje wokół nich wszelkiego rodzaju domysły, pytania, hipotezy, konfabulacje. Fascynacja ta nie mija nawet wtedy, kiedy traci małżonków na jakiś czas z oczu. Z opóźnieniem dowiaduje się o tragedii, która dotknęła parę: mężczyzna, tuż po wyjściu z kawiarni zostaje zaatakowany przez bezdomnego i zabity. Gdy po kilku miesiącach wdowa wraca do kawiarni, María Dolz postanawia podejść do niej i przedstawić się. Dotychczasowe domysły, pytania, hipotezy i konfabulacje zaczynają wypełniać się rozmowami, wyznaniami, spotkaniami. Od zagadki śmierci przechodzimy do zagadek uczuć, emocji – zakochań i miłości…   „Metafizyczna eksploracja pod przykrywką intrygi i morderstwa. Niezauważalnie wciąga bez reszty”.   Spectator

Szczegóły
Tytuł Zakochania
Autor: Marias Javier
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sonia Draga
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Zakochania pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Zakochania Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Zakochania PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Ekspert Empiku

    Wysmakowana proza Mariasa obraca się wokół dużych pytań egzystencjalnych. Jej bohaterowie doświadczają kruchości i ulotności życia, pogrążając się w cierpienia ponad niestałością i złudnym trwaniem świata materii. Szczęście rodzinne, miłość i stabilne zdawałoby się konstrukcje codziennej rutyny okazują się śmiesznie złudne względem śmierci, która przychodzi znienacka. "Zakochania" to też studium obsesji i groźnej fascynacji będącej ucieczką od powszechnej brzydoty i od chaosu. Wreszcie jest to opowiadanie o winie i karze, która dosięga każdego, kto pokusi się o manipulowanie losem drugiego człowieka. Beata Adler, empik Toruń

  • rerith

    Choć punktem wyjściowym do historii przedstawionej w "Zakochaniach" jest morderstwo, to opowieść ma bardziej charakter filozoficzny niż kryminalny. Dzieło Javiera Maríasa wypełniają rozważania o naturze życia i śmierci, prezentuje w jaki sposób zmienia się życie osoby, która utraciła kogoś bliskiego. Strony powieści wypełniają dywagacje na temat miłości i zazdrości, ostatnich chwil i myśli, które mogły przewinąć się przez głowę umierającej osoby. "Zakochania" to też zagadka i intryga, tym bardziej niespodziewana, że kreowana jest przez osobę wyjątkowo bliską.

  • kasandra_85

    Javier Marias to słynny i ceniony europejski pisarz, felietonista dziennika El Pais, wykładowca literatury hiszpańskiej i lektor języka hiszpańskiego na Uniwersytecie Oksfordzkim. Sięgnęłam po jego książkę "Zakochania". Nie bez znaczenia była też twarda okładka w „starym” stylu, interesujący opis a także liczne pochlebne opinie wśród zagranicznych czytelników. Muszę przyznać, że jest to książka, która wywołuje liczne przemyślenia i wewnętrzne refleksje na temat kondycji człowieka a także odwiecznych pytań o sens życia i umierania. Lektura jest dość niełatwa w odbiorze. Styl należy do powściągliwych a także mnóstwo tu odnośników do innych literackich pozycji. Poza tym długie, wielokrotnie złożone zdania, czasami pisane jako ciągły tekst potrafią uprzykrzyć czytanie. Nie ma tu dynamicznej akcji, lecz całość wypada bardzo dobrze, zwłaszcza jeżeli poszukujemy bardziej wymagającej pozycji o egzystencjalnym wydźwięku. Poza tym będzie tu dużo filozoficzno-psychologicznych odnośników. Polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!