Czytaj więcej:
Z plecakiem przez świat. Vademecum podróżnika okładka

Średnia Ocena:Z plecakiem przez świat. Vademecum podróżnika

Jeśli marzysz o podróżach, lecz boisz się wyruszyć w tę pierwszą i zupełnie samodzielną podróż, to koniecznie przeczytaj "Z plecakiem przez świat". To nie jest zwykły poradnik, lecz zestaw interesujących opowieści i anegdot, które pokazują jak różnorakie sytuacje mogą zdarzyć się w podróży i jak sobie w nich poradzić. Nawet jeśli masz już jakieś podróżnicze doświadczenia, sięgnij do tej książki i poznaj metody innych na przetrwanie na drugim końcu świata! Dowiedz się m.in.: jakimi środkami transportu jeździ się w państwach egzotycznych, czyli co to jest np. bush taxi, fula fula i czerwony diabeł, jak uniknąć popełnienia gafy, czyli dlaczego w Chinach zegarek nie jest dobrym prezentem, czym mogą zaskoczyć chorwackie zakonnice, czyli trochę o zasadzkach językowych, jak ustrzec się chorób tropikalnych i odróżnić malarię od dengi, na jak wymyślne sposoby kradzieży możesz być narażony i co się stało po uśpieniu autorki specjalną herbatką, jak szukać niedrogich biletów lotniczych i radzić sobie bez bagażu, który zgubiły linie lotnicze, co oznacza w Peru znak z literą S i co najlepiej zrobić w przypadku trzęsienia ziemi, dlaczego warto mieć dolary z "dużymi głowami", jak uniknąć "klątwy faraona" i czy warto spróbować żywych larw i smażonych tarantul, co zrobić, gdy stracimy paszport, a w danym państwie nie ma polskiej ambasady, jak wygląda biwakowanie na dziko i dlaczego kojoty kradną buty. "Vademecum podróżnika" Moniki Witkowskiej dostarcza wielu cennych informacji, które pomogą lepiej przygotować się do każdej wyprawy. Autorka porusza tematy związane m.in. z bezpieczeństwem, ekwipunkiem, załatwianiem wiz, szukaniem noclegów a także etyką podróżowania. Korzystając z jej porad i doświadczeń, przekonasz się, że podróżowanie po świecie nie jest takie trudne!

Szczegóły
Tytuł Z plecakiem przez świat. Vademecum podróżnika
Autor: Witkowska Monika
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bezdroża
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Z plecakiem przez świat. Vademecum podróżnika pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Z plecakiem przez świat. Vademecum podróżnika Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Z plecakiem przez świat. Vademecum podróżnika PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • dobrerecenzje.pl

  Jeżeli pragniesz zwiedzać świat inaczej niż z biurem podróży, zobaczyć rzeczy, które fascynują Ciebie ( i nie zawsze są to uznane obiekty historyczne albo kulturalne) a także poczuć adrenalinę przy kontaktach z tubylcami, a nie wiesz jak to zrobić, zalecam tutorial Moniki Witkowskiej Z PLECAKIEM PRZEZ ŚWIAT. Vademecum podróżnika. Ta interesująca pozycja wydawnicza to nieźle napisany tutorial dla osób, które zadają sobie pytanie: Jak przygotować się do samotnej podróży? Co warto wiedzieć o podróżach samolotem? Jak znaleźć niedrogie spanie i na co trzeba uważać? Jak nie narobić sobie kłopotów przy przekraczaniu granic? Jak się dogadać? Dlaczego warto mieć w podróży dolary? Jak podróżować bezpiecznie i nie znaleźć się w złym okresie w złym miejscu? Wyczerpujące odpowiedzi pełne rzeczywistych przykładów znajdziemy w tym poradniku. Trzeba przyznać autorce, że jej wiedza jest nie tylko wszechstronna i praktyczna (porusza ważne dla podróżnika tematy, opisując je wielowymiarowo, bazując na doświadczeniu z różnorakich krajów czy sytuacji), lecz także inspirująca – w planowanych podróżach chciałoby się przeżywać niektóre doświadczenia, by móc lepiej poznać zwiedzany region czy poczuć smak odwiedzanych miejsc. Jedzenie jest jednym z fragmentów podróży, który nadaje jej zapach, smak, a z perspektywy czasu pozwala odtworzyć miłe, albo nie skojarzenia. Ciekawym elementem poradnika jest epizod opisujący higienę w podróży, czy miejscowe zwyczaje – który sprowadza się do zrozumienia powiedzenia ”co kraj to obyczaj”. Autorka postarała się również o to, żeby czytelnik zwrócił uwagę nie tylko na sprawy organizacji wyjazdu, lecz także na etykę podróżowania, zastanowił się ponad potrzebą i celem fotografowania zwiedzanych miejsc, zwrócił uwagę na kontakty nie tylko z tubylcami, lecz także rodakami spotkanymi w podróży. Fajną rzeczą jest słowniczek terminów globtroterskich, który początkującym podróżnikom pomoże zrozumieć nie tylko tekst tego poradnika, lecz także inne treści podróżnicze.Wartością pozycji jest zamieszczenie niezliczonej ilości przykładów, sytuacji, w których odnalazła się autorka. Te opisy idealnie ilustrują prezentowaną problematykę, czy oddają klimat miejsca, i są uzupełnieniem opisów czy przykładem adekwatnym do pokazywanej problematyki. Książka ebook na jedną podstawową wadę- jest bardzo ciężka, co powoduje, że możemy z niej korzystać w domu i tam w wolnym okresie planować zwiedzanie świata po swojemu. Ocena:8/10Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

 • margodab

  Można się wiele dowiedzieć, przydatne informacje, interesujące historie i ciekawe fotografie

 • monika88s

  Polecam!, wiele interesujących informacji. Miło się czyta :)

 • Ósemkowy Klub Recenzenta

  Całe życie unikałam ebooków przygodowych czy poradników o tematyce podróżniczej, uważając je po prostu za nudne. Monika Witkowska jest podróżniczką, nie turystą – jak sama zresztą podkreśla. Jeździ po świecie najczęściej autostopem, obiera za cel zwiedzić jak najwięcej. Trudno byłoby mi powiedzieć, gdzie jeszcze jej noga nie stanęła – co powoduje, że staje się prawdziwym ekspertem w własnej dziedzinie. Prócz podróżowania jest także pilotem wycieczek, organizuje wycieczki. Razem z ludźmi pokonuje dystanse świata, żeby spełnić ich marzenia. Sięgając po książkę Moniki Witkowskiej pomyślałam „tylko przejrzę..”. A właśnie to sprawiło, że została ze mną na wiele dłużej: książka ebook dopracowana w każdym calu; pisanie nie jest uwarunkowane przymusem zarobienia pieniędzy na odbiorcy, lecz czystą, wyczuwalną na każdej stronie pasją, chęcią podzielenia się swoim życiem i przygód z nim związanych.Czytelnie rozmieszczenie materiału sprawia, ze każdy znajdzie to, co najbardziej go ciekawi. Jak się spakować? Co zabrać? Gdzie pojechać lub jak znaleźć takie miejsce? A to nawet nie połowa tego, co pani Monika nam oferuje. Opis z tyłu książki, który brzmi:"Czujesz, że masz duszę podróżnika, lecz boisz się wyruszyć w tę pierwszą, zupełnie samodzielną podróż? A może masz już jakieś globtroterskie doświadczenie, lecz pragniesz poznać kolejne patenty na to, jak sobie radzić na drugim końcu świata? Ta książka ebook to nie tylko poradnik, lecz także zestaw opowieści i anegdot uświadamiających, jakie sytuacje mogą się zdarzyć w podróży" w pełni oddaje to, co pani Monika przekazuje w własnej książce."Z plecakiem przez świat" zmieniło we mnie myślenie o świecie. Dzięki tej książce pdf dowiedziałam się, że wyjechanie w świat wcale nie oznacza masy trudności jedna na drugiej. Jest to czas poznania siebie, własnych możliwości. I właśnie to zachęca mnie w wyruszenie na taką wycieczkę!Virginia, lat 18źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

 • HonorMonk

  Książka ebook Moniki Witkowskiej to najlepiej napisany i najbardziej praktyczny przewodnik na temat podróżowania, jaki dotychczas czytałem. Oparty jest na swoich doświadczeniach autorki - dlatego jest tak wartościowy i dlatego tak wiele można z niego skorzystać. Pani Monika porusza dużo kluczowych kwestii. Z poradnika można sie dowiedzieć, jak "z głową" zaplanować podróż i jak zabrać się za szukanie niedrogich biletów, jak też poczytać o różnorakich środkach transportu za granicą. Porusza też kwestie bezpieczeństwa, w tym choroby. Jest w książce pdf również dużo ciekawostek dotyczących różnorakich odległych krajów. Książka ebook jest bardzo różnorodna, nie ogranicza się tylko do podstawowych informacji. Dużą jej zaletą jest też bardzo przystępny mowa i sposób pisania - Monika Witkowska pisze tak, że momentami zapominałem, że czytam poradnik. Książka ebook jest po prostu ciekawa, więc dla osób lubiących podróżowanie będzie nie tylko źródłem informacji, lecz też bardzo interesującą, wciągającą lekturą. Polecam.

 • karonmarta

  Uwielbiam Monike jako osobe, jako podrożniczke i mogę czytac wszystko co napisze z zapartym tchem... zawsze znajde dla siebie cos wartościowego, zawsze znajde cos co później wykorzystuje w własnych podrózach :) polecam!

 • Justyna Waraksa

  Książka ebook to zestaw praktycznych rad - jak zacząć podróżować, czego potrzebujemy, jak się przygotować do wyjazdu w konkretne rejony świata,a także jak sobie tam na miejscu radzić z sytuacjami, które mogą nas zastać. Autorka przekonuje, że by podróżować, nie potrzeba nam dużych pieniędzy, podsuwa pomysły na niedrogie podróżownie, lecz ostrzega również przed zasadzkami takiego stulu poznawania świata. Dodatkowo cudowne fotografie i interesujące sytuacje (odnoszące się do omawianej teorii) wyjęte z życia podróżniczki.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!